Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én miért vagyok ennyire más?

Én miért vagyok ennyire más?

Figyelt kérdés

Mielőtt jönnétek, hogy azért, mert kamasz vagy, ez nem igaz. A családomtól is mindig különböztem. A testvéreim sokkal nagy szájúbbak, magabiztosak, mint én, meg úgy mindenben különbözünk. Kiskoromban is csendesebb voltam, félősebb. Ha problémám volt nem igazán beszéltem róla, magamban rendeztem el a dolgokat. Barátaim se igazán voltak. Most már más a helyzet, de még most olyan vagyok, hogy mindig azt feltételezem, hogy zavarok, vagy ha valaki ismeretlen hozzám szól, akkor elkezdek dadogni...stb. A szüleim se neveltek másképp, de annyira különbözöm tőlük, még külsőleg is. (Nem, nem más az apám, mielőtt még ezzel jönnétek, ebben biztos vagyok.:D)

Ez mitől lehet?


2015. okt. 10. 20:55
 1/5 bithorlo ***** válasza:
Nálad idősebbek a testvéreid? Anyukád milyen nevelési módszer szerint nevelt (pl. sírni kell hagyni a gyereket, hadd erősödjön a tüdeje, meg ha sokat van kézben, el lesz kényeztetve, stb). Mennyi idős vagy? Szüleid mennyi idősek? A nevelésedben csak a szüleid vettek részt, vagy volt másnak is, pl nagyszülőknek, más rokonnak beleszólása?
2015. okt. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mind a ketten idősebbek, csak a szüleim neveltek, átlagosan, nem hagyták, hogy sírjak, viszont elkényeztetni se kényeztettek el.
2015. okt. 10. 21:28
 3/5 A kérdező kommentje:
Apa 59, anya 55, én 15.
2015. okt. 10. 21:29
 4/5 anonim ***** válasza:
sokminden függ ettől. A szülői nevelésnek eszméletlen nagy szerepe van, de a környezet amiben felnősz is komoly hatással van rád. Sok meggondolatlanul elejtett mondat azoktól az emberektől akikre gyerekként felnéztél, akikben (feltétel nélkül) bíztál, el tudják torzítani az egészséges énképet, a saját magadba vetett hitet, még akkor is ha ezt nem bántó szándékkal mondták.
2015. okt. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az utolsó nagyon szépen mondta. valóban ilyesmitől lehet.
2015. okt. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!