Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan küzdjem le a félelmem...

Hogyan küzdjem le a félelmem az idősebb férfiakkal szemben?

Figyelt kérdés

Lehet elsőre kicsit fura kérdés, de leírom a sztorimat. Elnézést, ha kicsit hosszú lesz. 25/F vagyok, és valamiért nagyon erős ellenszenvet váltok ki a 40+-os férfiak körében. De olyan módon, hogy egyből verekednének velem legszívesebben. Emiatt több rossz tapasztalatom is van már. A legrosszabb, ami miatt el is ítéltek, egy Lidl nyitási akciónál volt, ahol egy idősebb fószer kikapta a kezemből az akciós kacsát, én meg visszakaptam a kocsijából. Erre elkezdett aggresszívkodni, lökdösni, kihívott a bolt elé, hogy játszuk le, mert ő régen is így rendezte el a vitáit. Belementem, kint szóváltás után ő ütött először. A vége egy idióta verekedés lett, neki eltört az orra és az arccsontja, én megúsztam zúzódásokkal. Plusz kiderült, hogy a fószer a helyi jegyző keresztapja. 2 évet kaptam felfüggesztetben, hiába voltak tanúk mellettem. Nagyon bánom...

1 hónapra rá történt a következő. Apumnak van egy kisboltja egy kis vidéki faluban. Szoktam neki segíteni, mert nincs alkalmazottunk, ezért én vagyok bent egész nap, ha faterom nem tud bent lenni valami miatt. Egyik nap bejött egy 60 körüli csávó, és elkezdte erősen nyomkodni a becsomagolt sütiket. Rászóltam, hogy ne nyomja már szét őket. Erre elkezdett pampogni, hogy én ki vagyok ott, meg mit utasítgatom, nem is nyomkodott semmit. Azt mondtam neki, hogy enyém a bolt, és nyugodjon le. Erre még idegesebb lett, és mondta, hogy ő ismeri a tulajt(apámat), engem még sosem látott itt, csak hazudok itt neki, és hogy takarodjak ki, vagy kipakol ő. Meg se tudtam szólalni, már el is kezdett kitolni az ajtó felé, és hogy ő addig bent marad, és megvárja a tulajt, meg majd jól kitiltat engem innen. A múltkoriból tanulva inkább kimentem, felhívtam a rendőrséget és apámat is, aztán 30 perc múlva kizavarták az öreget a boltból.

Plusz ezek mellett rengeteg random beszólogatást, csúnya nézést kapok ettől a korosztálytól. Boltba, városba, tömegközlekedésen. Ezen a héten egy étterem mosdójában mosom a kezem(1 kagyló volt csak), egy 50-60 közötti arc lihegve odajön kajás kézzel, észrevesz, mondja, hogy haladjak már. Kérdem, mi a probléma, erre az arcomba röhög, és üvölti hátra valakinek, hogy mindjárt, csak itt egy kis senki aki hátráltatja...


Lehet elég viccesen hangzik ez a sztori, de nekem nagyon elkeserítő. Minden önbizalmam elvesztettem, mert bármikor eltiporhatnak aggresszióval. Ráadásul ez a 40+-os korosztály olyan arrogáns és idegbeteg, hogy az életüket eldobva készek bármikor verekedni és kötözködni.

Ami fura, hogy a fiatalabb meg velem egykorú korosztállyal nincs ilyen tapasztalatom. A kinézetem se kirívó, mondjuk alacsony vagyok(174cm), amiért sokan könnyű prédának tartanak lehet. Rövid szakállam van és tetkóm sincs. Nem tudom miért vonzom ezeket a helyzeteket.



ma 00:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Menjél szépen pszichológushoz az indulatkezelési problémáiddal! Nem a világgal van a baj! Apád vert? Még ráadásul önbizalomhiányod is van, semmi baj nincs a 174 centiméteres magassággal.
ma 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!