Az emberek valóban egyenlőek volnának? Mert szerintem nem.
Vagyis pontosítva: egyenlő értékűek. Sztem azért nem, mert vegyünk 2 végletet: egy feltalálót és egy hajléktalant. A feltaláló ugye nem a semmiből érte el az eredményeit, sok iskolába, képzésre járt szorgalmasan, és saját erejéből érte el azt, hogy feltalált egy olyan dolgot, amivel megkönnyíti a mindennapi életet, vagyis az emberek dolgát. Ezzel ellentétben a hajléktalan, aki ha pénzt is kunyerál azt is elissza, a saját vizeletében fekszik, sz*rik mindenre rá, nem törődik semmivel. És nem is hajléktalannak született, hanem őneki is volt apja-anyja, iskolába is járt, viszont lusta volt tanulni, ellógta az órákat, ki is csapták az iskolából. A családja még ekkor is támogatta, igy nagy nehezen elvégzett egy iskolát. Tovább viszont nem ment, így nem is lett képesítése, ezért nem is mehetett rendes munkahelyre. Ezek miatt alkoholista lett, eladósodott, és végül így került ki az utcára.
NOS, tehát nézzük a 2 embert közelebbről: mindkettőnek volt esélye a jobb életre, hogy megváltozzon, hogy elérjen valamit. Viszont csak az egyik élt vele, a másik nem törődött vele. A két ember között a különbség ég és föld, össze se lehet hasonlítani. Tehát ezek után azt mondjátok még mindig, hogy a két ember egyenlő értékű?
Hogy lennének egyenlőek? Az a kommunizmus hazugsága, meg a szocializmus hazugsága.
Persze, hogy mindenki más és más, más társadalmi, anyagi, kulturális, testi, genetikai és még egy csomó más adottsággal van megáldva vagy elverve.
Ki mondja ezt?:-) Az egyenlősdi komcsi ideológia, de ők se vették teljesen komolyan.
A két embernek egyenlő jogai vannak, vagyis a hajléktalant is megilletik mindazok az emberi jogok, amik a feltalálót, nagyon helyesen.
Egyébként ezzel, hogy ki milyen értékű, jobb vigyázni, ez nagyon ingoványos talaj. Hajléktalan nemcsak így keletkezhet, ahogy leírtad, feltaláló sem csak abból lesz, aki szorgalmasan tanul, a világ nem fekete-fehér, nem statikus és nincs kis skatulyákra osztva.:-) Egy ember az életútja során kerülhet számos különböző helyzetbe, fejlődhet különböző irányokba, ő maga különböző időszakokban markánsan eltérő helyezést foglalhat el egy képzeletbeli értékskálán attól függően, épp melyik életszakaszában találkoztál vele.
De az esélyek sem egyenlőek ...
Se a lehetőségek
Nekem erről most csak 3 szó jutott eszembe:
Te hol élsz?
3# sztem nem így van. mindenki előtt ott a lehetőség pl h elvegezzen szakmakat,vagy egyetemre menjen. ezek ingyenesek. persze van akinek a szulei ezt nem toleraljak. de akkor ott a lehetőség szocialis es tanulmányi osztondijakra, diakhitelre. de a lényeg, hogy minden embernek van lehetősége tanulni, és nem megallni 8 osztalynal!
mindenki egyenlő eselyekkel indul az életben kezdetben. persze a szülői háttér sokat jelent, de ugyanúgy ki lehet törni rossz körülmények közül. ez nem india, hogyha anyadek is csorok, akkor te is az leszel. ugyanúgy forditva is. lehet apuci milliomos, hogyha a gyerek szarik mindenre, akár hajléktalan is lehet felnottkent
bár megjegyeznem, hogy tanult emberek is kerultek mar ki az utcara.. pl asszony kidobta otthonról, nem volt semmilye, csaladja mar meghalt. nem tud hova menni, elkezd inni, végül ott ragad az utcán
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!