Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a mai...

Mi a véleményetek a mai fiatalságról?

Figyelt kérdés
Miért tűnhetett el a fiatalokból a nemzeti öntudat?

2015. jún. 3. 21:15
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
100%

Olyanok a fiatalok amilyenre neveltétek (vagy éppen nem neveltétek) őket!!!

Sorkatonának meg álljon be az aki ajánlgatja ! - sok anya ott vesztette el a gyermekét ilyen-olyan "balesetben".


Sok normális,okos fiatalt ismerek,a nemzeti öntudat meg a legutolsó dolog ami szükséges egy komplett,tisztességes-eszes-empatikus fiatalnál.

2015. jún. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:

Szerintem, aki büszke a Hazája történelmére, tájaira...stb, abban van nemzeti öntudat, attól függetlenül, hogy nem itt él.


Meghalnál a Hazáért, ha nem ez lenne Magyarországon?

2015. jún. 3. 22:19
 23/51 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de Svájcért és semmilyen más országért sem halnék meg. Az ország csak egy földdarab, és engem nem érdekel, hogy egy területet hogy hívnak, kik irányítják, amíg nyugalomban hagynak élni. Ha Magyarországot elfoglalnák, attól még a nemzetünk meglenne, mert a történelmünket, kultúránkat, nyelvünket, gaszttrónómiánkat nem tudnák elvenni.


Egy dolog van, amiért érdemes meghalni: szeretteinkért

2015. jún. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:

Na most a kérdésedet olvasva sok gondolat felmerült bennem. Először is az első kérdésre válaszolok. Szerintem a mai fiatalsággal nincsen baj. Minden generációban voltak normális emberek és hülyék. Emellett minden generációban voltak kiemelkedőek és alap színvonal alattiak. Csak sajnos az ember a rosszat hamarabb veszi észre, és most ez a negatív dolog még nyomul is ugyanis ezek az utcán vannak és a médiában. Ennek ellenére szerintem a fiatalság nagy része igenis értékes ember. És akire az előbb a "rosszabb" kifejezést használtam azt sem ítélem el, mert nem az ő helyében vagyok és ő is úgy hoz döntéseket mint mindenki más. Nyilván ha eljön az ideje mindenki szembenéz döntései következményeivel.

Miért tűnhetett el a fiatalokból a nemzeti öntudat? Ezt szerintem a 9-es válaszoló nagyon jól kifejtette. Kevés a fizetés. Adót is adóztatják (sajnos legkisebb értelemben se viccből mondom így) úgy hogy nálunk az egyik legmagasabb az adó. Egy dolog után sokszorosan adózol. És mikor megkérdezed hogy miért akkor azt látod hogy utána fölösleges dolgokra folyik el a pénz. Mikor úgy gondolná az ember hogy nem lehet ez se véletlen ugyanis nem hülyék kerülnek a parlamentbe akkor rájön hogy ez csak egy naív képzelgés, mert rajtunk nevet fél európa. Azon hogy az amerikai küldöttségre angol tudás, időpont és tolmács nélkül ront be egy országunkat képviseló fontos személy. Vagy mikor egy kisebb természeti katasztrófát egy SMS-el próbál megoldani a belügyminisztérium ami ráadásul még hülyén és logikátlanul is van megfogalmazva. És az a gond hogy ezek nem viccek, csak viccesek.

Emellett próbálják belenevelni az emberekbe ezt a nemzeti öntudatot az olyasfélék mint te. Ezzel a magamfajtából csak ellenszenvet váltanak ki. "Mert hogy a magyarnak a magyarral és nem a némettel kell összetartania". Hát ha az egyik ember rendes és megbízható akkor szívesebben állok mellé mintha a másik velem egy nemzetből való, de suttyó idióta. Szerintem nem nemzetiségnek nemzetiséggel hanem embernek emberrel kéne összetartania és segíteni egymást. De ugye ez csak az én naív képem a világról ami ugye egy jó kis nacionalista rendszerben nem olyan kézre való dolog.

Aztán van a másik oldala amikor jönnek az olyan sztereotípiák hogy "A magyarnak ne higgy, mert az úgy is hátba szúr" meg ugye a dögöljön meg a tehene dolog. Nekem egy közeli ismerősöm ezekről meg is van győződve, de szerintem nem igaz. Ismerek én ebből a kategóriából is magyar embert, de eddig a legtöbb ember akit megismertem az őszintén segítőkész és rendes volt. Szerintem ehhez semmi köze ahoz hogy valaki melyik nemzetből származik. Ez embertől függ.

A másik dolog az itt felvetett kötelező sorkatonaság. Itt amin tényleg ki bírok akadni az amikor olyanok döntik el hogy igen is vissza kéne vezetni akikre egyáltalán nem vonatkozik vagy vonatkozna. Általában az ilyen 30 év körüli fontoskodó nők szokták az ilyen kérdéseket kiírni ide vagy más módon adni hangot a véleményüknek. Amikor persze meg merem én vagy akárki más kérdezni hogy ő is bevonulna-e akkor jön a kiakadás hogy ezt hogy képzelem. Ugyanis ő nő, és ő rá ez nem vonatkozik és eleve nem is dolga. Jah, csak könnyű más farkával verni a csalánt. Ez körülbelül olyan mintha én kék szemű létemre azt mondanám hogy minden barna szemű embernek legyen ezentúl kötelező mondjuk évente 4 hónapon keresztül túlélni egy erdőben. Vagy mind1 mi a példa. Ha rám nem vonatkozik akkor az szerintem az alapvető hogy nem okoskodok bele, azt meg pláne hogy nem döntöm el azok helyett akikre érvényes.

Régen egy tanárom említette hogy ránk férne. Természetesen ő nem volt besorozva soha életében. Azt se tudta miről beszél, de mást elküldene. Itt a baj az emberekkel.

Te meg elmehetsz attól még katonának. Ki tart vissza? Ha rajtam múlik még 24 órán belül megírom neked az ajánlásomat.

És én magyarországért semmi pénzért nem halnék meg. Szégyenként fognám fel. Meghalnék gondolkozás nélkül a családomért vagy barátaimért, de az országért, hitéért vagy vezetőiért soha. Egy kedves emberért akit sose láttam ez előtt hamarabb ugranék golyó elé.

A lényeg a lényeg. Szerintem semmi gond sincs a mai fiatalokkal akárhogy nézzük. Akár magyarországi, akár világ színvonalban. Olyan tehetséges gyerekek és tinik vannak hogy az állam leszakad. Nézz pár cover videót a youtube-on. Alig 10 évesek és profin zenélnek vagy énekelnek. Nézd meg a sportteljesítményeket vagy azt hogy már kisgyerekek milyen szoftvereket raknak össze. Ha látsz pár példát ezekre rá fogsz jönni hogy az emberiség fejlődik generációról generációra és a naplopók magukon kívül senkit nem bírnak visszatartani :)

2015. jún. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
2015. jún. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:
Én, egy 16 éves nacionalista ember vagyok, nem egy fontoskodó 30 éves nő.
2015. jún. 4. 06:43
 27/51 anonim ***** válasza:
100%

Értem.

És mondd csak, te hogy felelnél meg a katonaságon?

Sportolsz valamit? Jó az állóképességed, jó erőben vagy? Szívesen hallgatnád a megalázást, és adnál tiszteletet olyannak, aki nem érdemelte ki, csak követeli?


Én mondjuk lány vagyok, ígyse-úgyse kéne katonának mennem, de engem a katonaság egész eszméje taszít, hányingerkeltő.

A nemzetiségről meg: Szeretem a magyar történelmet, a magyar nyelvet pedig csodaszépnek tartom, de amilyen az ország jelenleg, minden erőmmel azon vagyok, hogy 1-2 éven belül külföldre költözhessek.

A haza szeretete nem azt jelenti, hogy meghalnál érte, és nem is azt, hogy kötelező itt maradj, és szenvedj.

Feladod az összes álmod, lehetőséged egy darab földért, közben a korrupt kormányunk zsebét tömöd. Negyven évesen örülhetsz ha van egy szar autód, egy lakásod amin hitel van, és tudsz mit enni.

És ki köszöni meg neked?

A haza?

Ha valaki a demagóg elveihez ragaszkodik, és azok miatt szenved egész életében, és él napról napra a nyomorban, az mondjukn meg is érdemli.

Az ilyenekből lesznek a hatvanas alkoholisták, akik egy 80 forintos fröccs mellett szidják a kormányt, mert nem jutottak sehova a hatalmas elveikkel, és önként és dalolva mondtak le jobb lehetőségekről. Szomorú és tragikus.


Mellesleg ha valóban tizenhat éves vagy, akkor te is mai fiatal vagy. Vagy te vagy a szabályt erősítő kivétel, a teremtés koronája?

Igen, ebbe szeretik magukat ringatni az emberek.

Én viszonylag mai fiatal vagyok, 19 éves. Évek óta diákmelózom, rengeteg a tervem, felelősségteljes vagyok. Viszont emellett bulizgatok, szórakozom. És? Inkább szórakozzon valaki, mint legyen ilyen gyöpös mint te.

Tény és való, vannak nagyon gusztustalan magaviseletű fiatalok. Egyetértek. De hahhóóó!

Mindig is voltak, csak nem volt nekik tér ezt reklámozni. Nem rakták fel fészbúkra a piálós drogozós képeket, vagy épp a falatnyi ruhákban pózolósakat.

Talán kevesebbet szexeltek, mert aki értelmes volt, félt a teherbeeséstől, hisz nem volt védekezés.

De ha hallanád, hogy a nagymamáim miket mesélnek, hogy már 8. osztályban miket művelt néhány osztályátrsuk, ketté állna a füled.

Drogok itt spec nem voltak, de Amerikában bőven.

Egy rocksztár önéletrajzi könyvében pl ilyen csodák vannak, hogy akkoriban a füvezés természetes volt, és rengetegen a kisgyerekeiknek is adtak belőle. Vagy például, hogy 12-13 évesen már a legtöbben kipróbálták a kokaint. Könnyű volt hozzájutni, nem volt ennyire szabályozva, és nem is higították minden szarral.

Kicsit informálódj, mik voltak régen, és kérdezz meg egy embert, aki objektíven látja a dolgokat, és volt katona, hogy mennyire imádta is azt.

2015. jún. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:

Nem vagyok fiatal, csak annyit szólnék hozzád kérdező, hogy felejtsd már el ezt a mondvacsinált nemzeti öntudat baromságot! Komolyan neked egy közigazgatási egység romantikája a motivációd? Ez a te gettód?


Még a szűk hazám, a tényleges otthonom, ahol felnőttem és ahol élek, az talán csak elég lenne egy-két orrot betörni, de meghalni? Mégis melyik ostoba találta ki, hogy neked akármiért is meg kell halnod? És egyáltalán hogy győzött meg róla? Ébresztő!

2015. jún. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%

Már megint egy világmegváltó 16 éves. Egyáltalán tudod mi a sorkatonaság?


Amúgy miért tűnt volna el a "nemzeti öntudat"? Szerintem rossz körökben mozogsz. Ami a környezetedre igaz, az nem igaz egész Magyarországra.

2015. jún. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
100%

Kis taknyos 16 évesen osztod itt az észt?


Takarodjál ki a földre dolgozni, nem lesz időd ilyen hülyeségeket kitalálni. Ne gyikezzél a katonaságban sem lesz lehetőséged gyikezni te p.cs.

2015. jún. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!