Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a mai...

Mi a véleményetek a mai fiatalságról?

Figyelt kérdés
Miért tűnhetett el a fiatalokból a nemzeti öntudat?

2015. jún. 3. 21:15
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%
Sorkatonasag pfff, te is mennel?
2015. jún. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:
Én, nem feltétlen ilyen dolgokra gondoltam.
2015. jún. 3. 21:41
 13/51 anonim ***** válasza:
100%
Már megint a sorkatonaság és a mai fiatalság szidalmazása. Én már 20 felett vagyok, de tényleg söpredékek IS vannak közöttük, de sajnos a korom miatt engem is bele kell venni ebbe a rétegbe, szóval Isten a tanúm, ha engem besoroznának katonának felpofoznám a felettesemet és haza ballagnék egy liter borral a kezemben. :D Aztán lehetne sértegetni a mai korcs társadalmat. Bár nem veszem magamra, mert nem tartozom élettanilag bele a csoportba, de akkor is... Sok provokatív kérdés. :D
2015. jún. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:

Ez természetes.

Egy ideig rangtalan katona, utána meg kiképző lennék.

2015. jún. 3. 21:44
 15/51 anonim ***** válasza:
Juventus ventus
2015. jún. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 A kérdező kommentje:

Ez vicces volt. Egy hétre mennél s fekete lyukba.

Utána meg szétszivatnának a feletteseid.

Nem jutnál ki a táborból.

2015. jún. 3. 21:46
 17/51 anonim ***** válasza:

Ha mennel, akkor mas.

Csak tudod, gyakran 30-40eves, unalmas nok dumalnak a sorkotelezettsegrol, ami kicsit sem pukkaszto...

2015. jún. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztó a mai fiatalság, iszik, drogozik, a tanulás smafu, majd eltartják őket a szüleik 25 éves korokig, stb.


Viszont a nemzeti öntudatot hogy érted? Például én 25 éves vagyok, szerintem még a fiatalok közé tartozom és Svájcban élek, programozóként dolgozom. Miért? Mert évi 90 ezer frankot keresek! Mert nem úgy megyek végig az utcán, hogy olyan a közhangulat, mint ha háború lenne! Mert megbecsülnek a munkahelyen és itt csak azért, mert van egy drágább autóm, nem karcolják meg, nem mocskolódnak rólam a hátam mögött, mert jobban megy a sorom.


Viszont amikor megkérdezik, mindig elmondom, hogy magyar nemzetiségű vagyok, büszke vagyok a történelmünkre, kultúránkra, gasztronómiánkra, nyelvünkre, tájainkra, de megutáltam az országot a politika miatt, az itt élő emberek egy nagy része miatt, az ország és minden működése miatt. A GYIK-re is azért járok, mert örömöt okoz, hogy magyarul társaloghatok, hisz ez az anyanyelvem.



Szerinted van nemzeti öntudatom vagy nincs, csak azért mert külföldön élek?

2015. jún. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
100%
Még jó, hogy nem lesz katonaság, mert te elég vicces kiképző lennél. Legalább annyi tiszteleted lenne, mint egy nőnek a 60-as években. :D
2015. jún. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
Azért vannak kivételek :D Én még itt vagyok MO-on :)
2015. jún. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!