Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki az a helyesírás náci?

Ki az a helyesírás náci?

Figyelt kérdés

Ezt a szót gyakran olvasom mostanában.

Kire értik ezt?



2014. dec. 23. 22:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
19%

Mi ez a felpörgés? Miért lett ilyen hirtelen okoska mindenki? Felvágni szeretnétek vagy csak simán jön az ilyesmi? A kérdező csak annyit szeretett volna,hogy megmondjátok neki mit jelent ez a megnevés.Megmondtátok.Ennyi.Ja bocs..mégse.Most ott tartotok,hogy ki tudja hamarabb kijavítani a másik kommentelő hibás szavát,mondatát csakhogy bebizonyítsátok,hogy ti vagytok a " sveg-yolók" ...

Szánalmas.Na mindegy ,biztos jól szórakoztok... :)

Már várom ,hogy ki mennyi hibát kap majd a kommentemben.

:D

2014. dec. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Szóval akkor a "helyesírásnáci" mehet egybe is.


Én értem, hogy ha valaki valamiben jó, szeret kérkedni a tudásával. Bár vélem, hogy ezt nem csak agresszív kommunikációs stílusban lehet közölni, hanem ajánlva, segítőkészen, akár humorral.

Ha valaki a lényeget elfedve másfelé tereli a témát (akár helyesírás fitoktatásán keresztül a másikat jellemezve, akár máshogy), azt nem látják szívesen és mindenféle "t" betűs szavakkal illetik.


De itt jelen esetben a helyesírási hiba javítása (mivel ezzel foglalkozik a kérdés is) helyén való.


Még egyszer köszi a választ.

2014. dec. 25. 16:26
 13/16 anonim ***** válasza:

Soha nem szoktam gorombán helyretenni valakit csak azért, mert nem tökéletes a helyesírása. (Ha tényleg olyan a kérdés, hogy jóformán érteni sem lehet, ott megenged az ember egy kis humort magának.)

Általában a feltett kérdésre válaszolva "halkan" megemlítem, hogy ezt vagy azt jobb lett volna másképp írni.

Ha nem haragszol, neked is megmondom, hogy a "fitogtatás" szót nem -k betűvek írják. De lehet, hogy csak félreütöttél, akkor elnézést.

2014. dec. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
*helyénvaló.
2014. dec. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 BringaManó ***** válasza:

@„Szóval akkor a "helyesírásnáci" mehet egybe is.”


Nem, ez tévedés: _csak_ egybe mehet, külön semmi értelme.


–––


Juliannával tényleg semmi gond, valóban nem agresszív. – Én azonban sajnos már csak ilyen vagyok, így fogok megöregedni: mindenkit kijavítok, kéretlenül, agresszív állat módjára. Bármit kérdeztek, én csak a helyesírási hibákba kötök bele (humornak pedig nyoma sincs – annak nincs is helye ilyen komoly, fajsúlyos témában). Nagy szerencse, hogy nem is akarok megváltozni, mert úgyis ilyennek vagyok már elkönyvelve, hiábavaló erőlködés lenne ez ellen ágálni. Vegyük észre, hogy az emberi kapcsolatok alapja a kommunikáció, a kommunikációban pedig alapvetően fontos, hogy amennyire lehet, hibátlan legyen. Ennek megfelelően először is mindenki, aki ír, írjon precízen, pontosan (szerencsére a szabályok publikusak és világosak, és aki iskolába járt, meg is tanulja azokat). Akinek ez sikerül, annak van helye ebben az ún. "kommunikációs térben". Az összes többi húzzon el kapálni, még az sem érdekel, ha megsértem. Ne érzelmeskedjünk, ne érzékenykedjünk, fontosabb dologról van itt szó, kérem!


Helyesírásihiba-mentes karácsonyt kívánok mindenkinek!


(;-)

2014. dec. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

BringaManó, az mind szép és jó, amit leírtál, de azt se felejtsd el, hogy nem mindenki az önhibájából írja hibásan a szavakat. A diszlexiásoknak pl. gyakran meggyűlik ezzel a bajuk, de ami azt illeti, van egy ismerősöm, aki az 'r' betűt nem tudja kiejteni (a pontos okára már nem emlékszem, de nem tudtak ezen segíteni), ennek következtében épp elég neki, hogy dolgozatokban veszít pontokat hosszabb szavak, nevek leírásánál, emellett szóbelinél azzal gyűlik majd meg a baja, hogy pontosan megértsék, amit akar mondani, mivel néha igen nehéz.

Tehát mindezek ismeretében azért nem minden esetben átkozandó az illető, amiért nem tanult meg helyesen írni.

2014. dec. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!