Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bunkó vagyok ha fatális...

Bunkó vagyok ha fatális helyesírási hibákkal elküldött levelekre nem válaszolok?

Figyelt kérdés
Már nagyon sokadik olyan levelet kapom a neten (akár apród, vagy ismerkedős fórum), amiről a helyesírás teljes hiánya által ordít, hogy a feladó mennyire igénytelen. Ilyenekre egyszerűen nem vagyok hajlandó válaszolni. Emiatt megkaptam legutóbb, hogy bunkó vagyok.. mások szerint is? Sajnálom, de egyszerűen nem bírom azt a mértékű igénytelenséget, amikor egy mondat már-már átláthatatlan a sok hibától (és természetesen nem a véletlen elütésekre gondolok, az mindenkivel megesik.)

2014. aug. 24. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Apródon pl. ha el akarsz adni, érdemes visszaírni :D

Ismerkedésnél én se írtam vissza ilyen esetben.

2014. aug. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%

Attól függ.

Ha valaki pl diszleksziás és önhibáján kívül nem tud helyesen írni, akkor igen, bunkó vagy. Viszont ha valaki csak szimplán igénytelen és nem tanult meg írni, akkor nem, engem is zavar.

2014. aug. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Ma már rengeteg program van, ami automatikusan kijavítja a hibákat, tehát igénytelenség ilyen levelet elküldeni. Én rosszabb vagyok, visszaküldöm kijavítva. De tőlem ezt már megszokták.
2014. aug. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Így van, vannak helyesírás-ellenőrző programok, sőt, alapból tartalmazza a PC-s böngésző.

Így arról van szó, hogy az illető minimálisan sem tisztel meg Téged azzal, hogy egy egészen apró erőfeszítést tegyen miattad; viszont Tőled elvárja, hogy kötelező jelleggel válaszolj neki, mintha a szolgája lennél.

Másrészt meg miért is ismerkednék ilyen mentalitású emberekkel? Nem lenne egy közös témánk sem.


Az ilyen emberekre tojni kell nagy ívben.


Esetleg kiírhatod az adatlapodra szép udvariasan, hogy az ilyen emberek ne várjanak választ.


(OLX-en viszont a bunkóknak is érdemes válaszolni, mert azok is potenciális vevők.)

2014. aug. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%
Felszínes ember vagy, ennyi a történet:) Csak azt látod ami az orrod elé van nyomva, és úgy ahogy a társadalmi elvárás beléd sulykolta.Tudod milyen érdekes és tartalmas emberek vannak a világban? Lehet, hogy nem tud tökéletesen helyesen írni, de olyan tartalmas és mély eszmecseréket lehet folytatni velük, hogy egyszerűen felüdítő:)
2014. aug. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy többen így látják. (egyébként az a vicces, hogy olx-en az ilyenek általában nevetségesen olcsón, vagy ajándékba akarják a cuccaimat. Mondanom sem kell, eszem ágában sincs visszaírni.)
2014. aug. 24. 22:15
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is így szoktam reagálni, semmi bunkó nincs ebben. Főleg úgy nem, hogy a számítógép még alá is húzza neki a hibás szavakat. Ha erre nem képes, hogy jobb klikkeljen, akkor menjen a fenébe.
2014. aug. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolog, hogy nem tud helyesen írni, ezért nem ítélem el.

De ha üzleti szándékkal ír, és még a helyesírás ellenőrzőt sem használja, úgy küldi el a levelet, akkor szerintem sem komolyan vehető figura.

Tapasztalatom szerint ez a típus, inkább a balhésabb fajta, nem olyan akivel az ember bármilyen kapcsolatba szeretne kerülni.

2014. aug. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Minél több ilyen ember kéne, és lehet akkor észbe kapnának, hogy nem ártana helyesen írni.
2014. aug. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A Kérdező írta: "egyébként az a vicces, hogy olx-en az ilyenek általában nevetségesen olcsón, vagy ajándékba akarják a cuccaimat."


Ez jogos, bár számomra kissé árnyalja a képet, hogy meglepetésemre legutóbb egy kéregető az OLX-en szép, kerek, hibamentes magyar mondatokban fordult hozzám. Ide is másolom, mert igen szép példája a kulturált koldulásnak:



"Felhasználó: rftgzh111


Kedves (az én felhasználónevem)!


Családunk eléggé rossz anyagi helyzetben van az utóbbi időben (feleségemmel együtt neveljük ötéves kisfiunkat és másfél éves kislányunkat), emiatt szinte már a legalapvetőbb dolgok beszerzése is problémát jelent. Ezért okozott nagy gondot, hogy feleségem biciklije, amelyet már nagyon régóta használt, néhány nappal ezelőtt teljesen használhatatlanná vált: ugyanis például ezzel hordta óvodába kisfiunkat, mivel az óvoda több mint 3 kilométerre van tőlünk gyalogosan, tömegközlekedés pedig nincs nálunk (egy Budapest környéki kisvárosban élünk).

Sajnos anyagi helyzetünk miatt ezt a néhány ezer forintot sem tudnánk kifizetni az Ön biciklijéért, pedig amikor megláttam, rögtön arra gondoltam, milyen jó lenne, ha meg tudnánk venni. Ezért azt szeretném kérdezni Öntől, hogy megoldható lenne-e esetleg, hogy Ön ingyen ideadná nekünk? Ez nagyon nagy segítséget jelentene az egész család számára.

Előre is köszönöm az Ön válaszát.


Üdvözlettel: Antal"



Hát úgy látszik, így is lehet. :)


(Az usernevet benne hagytam, hátha esetleg valaki innen meg akarja őket lepni egy olcsó bringával, akkor ennek alapján megtalálja. Én az enyémet nem adtam oda nekik.)

2014. aug. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!