Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől alakulhat ki a babáktól...

Mitől alakulhat ki a babáktól való félelem? Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
Régóta van egy ilyen fóbiám, hogy minden ami emberszerű attól rettegek. Babák, próbababák, bábuk és társaik.. nem tudok egy áruházba rettegés nélkül bemenni mert egyszerűen a hideg ráz a próbababáktól. Mi lehet az oka?
2014. ápr. 28. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden fóbia mögött szorongás áll. Mivel a szorongás tárgytalan, nehezen meghatározható, az elméd keres valami konkrétat, amitől tényleg félhet, és mivel konkrét, el tudja kerülni. Ilyenek a csúnya, vagy veszélyes állatok, a bohócok, orvosok, magasság, sötétség, bezártság. Pedig tudjuk, hogy mind ártalmatlan.

Meg kell tudni, mi okozza a szorongást, ezzel elmúlik a félelem is. Ha egyedül nem megy, és tényleg gondot okoz, menj pszichológushoz. Drága, de segít.

2014. ápr. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Fish1 ***** válasza:
Lehet valamiféle gyermekkori trauma is a háttérben. Vagy pl. gyerekkorodban valami miatt megijedtél egy ilyen dologtól. Én a csigákkal voltam így :) Aztán meguntam és tavaly kimentem az erdőbe, hogy megfogok párat, meg is tettem, azóta nincs az, hogy meglátok egyet a járdán és összeszorul a gyomrom tőle.
2014. ápr. 29. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kiskoromba sem voltam már babás. Egy barbim volt de azt is nagyjából kopaszra nyírtam mert fiús gyerek voltam, inkább a kocsik érdekeltek. Egyszer megpróbáltam leküzdeni ezt a félelmet, de az lett a vége, hogy pánikrohamom lett.
2014. máj. 1. 11:37
 4/5 Fish1 ***** válasza:

Én se szerettem a babákat és punkra nyírtam 2-t. :)

Az élő babáktól is félsz?

2014. máj. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem az élőktől nem. Csak minden olyan dologtól ami életszerű..
2014. máj. 1. 21:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!