Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mondanátok, fura embertípusoka...

Mondanátok, fura embertípusokat? Olyanok kellenének, hogy valaki, mondjuk hipohinder, vagy ilyesmi. Könyvembe kellene, és színes karaktereket szeretnék

Figyelt kérdés

#könyv #embertípus #színes karakter
2014. ápr. 28. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy csávó ősz hajú bajszos öregember ilyen őrült tudós feje van, és magával beszélget.Tehát odaképzel maga mellé valakit, és azzal beszélget, teszi a mindennapi dolgait mintha élő ember lenne
2014. ápr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vannak paranoiások, skizofrének, személyiségzavarosok, olyanok akik mondjuk a beteg horrorfilmekért rajonganak (ez is lehet színes karakter, persze ez nem betegség). De ha benézel az egészség/mentális egészség részbe, akkor ezer ilyet találsz.
2014. ápr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de nem egészen ilyemiben gondolkodom. Mondjuk, van, aki imádja a halakat, szóval halászik.
2014. ápr. 28. 21:59
 4/5 A kérdező kommentje:
Az előző kommentem véletlenül befejeződött, önmagától. Szóval, van olyan, aki nagyképű, a másik meg kicsit idióta. Ilyesmikben gondolkodm. Ezt értem embertípus alatt. De, természetesen mindkét válasz, nagyon jó. :)
2014. ápr. 28. 22:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha színes karakterábrázolást szeretnél, akkor pont az ilyen nagyon egyszerűsített "jellemzéseket" kéne elkerülni. Egyik hipochonder, a másik szeret pecázni, a harmadik "kicsit idióta" - az embereknek nem egy tulajdonságuk adja a személyiségüket, így ha egyvalamire hegyezed ki őket, a szereplőid sablonosnak, kartonpapír-figuráknak tűnnek (akkor is ha érdekes vagy fura ez a tulajdonságuk).


Egyébként a való életből lehet jó példákat meríteni inkább. Egyrészt az ismerőseiden akár rokonaidon gondolkozz el, mindenkiben találni fogsz valami érdekeset. Esetleg próbáld meg hogy legközelebb ha ülsz pl. buszon, figyeld meg az embereket, próbáld meg kitalálni hogyan írnád le a külsejüket, és milyen sztorik jutnak eszedbe róluk, milyenek lehetnek. Általában véve figyeld jobban az embereket, gondolatban pedig próbáld megfogalmazni hogy adnád át a benyomásaidat az olvasónak.


A jó karakterábrázolás amúgy inkább a jó írói készségen, érzékletes leírásokon, párbeszédeken múlik, enélkül egy igazi csodabogár szereplő sem lesz érdekes. Szóval szerintem ne itt érdeklődj, így pár mondatban nehéz jó ötletet adni, pláne, hogy nem ismerjük a kontextust, nem tudjuk milyen stílusú írásba, milyen "settingbe" kellenének.

2014. ápr. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!