Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire szeretik és érzik...

Mennyire szeretik és érzik magukhoz közel az emberek a fantasy könyveket/filmeket? író vagyok, érdekelne a véleményetek

Figyelt kérdés
fantasy könyvet írok, még nem adattam ki, mert nem akarom az elsőt kiadni, amíg a második kötet nincs kész, de van szerződésem már egy kiadóval. névtelen akarok maradni, csak egy kis kutatást végzek. érdekelne, hogy az itt jelenlévő válaszolók mennyire szeretik és mennyire érdekes számukra a fantasy műfaja. ha valamihez hasonlítanom kéne, azt mondanám az Inuyasha című animéhez hasonlítanám, de csak azért, mert démonok vannak benne, magának a könyvnek semmi köze nincs hozzá. nem ilyen kis 1-2 száz oldalas, hanem több ezer. legalábbis a sorozat, maga egy kötet 1000 oldal körül van. fiatalokról szól, nagy kalandokról, szerelemről, utazásról, érzelmekről, harcról, csodákról és természetesen minden lehetetlen benne van, amiről tudjuk hogy a valóéletben nem létezik. ettől varázslatos az egész szerintem. mennyire érdekli az ilyesmi a 10-50 éveseket? aki kommentál írja le a véleményét légyszi, egy nemet és kort mellé, köszi:)

2014. ápr. 5. 14:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Hát, a fiataloknak tuti bejön a fantasy, nekem is. Ha írsz egy Gyűrűk urát, akkor jó vagy. De speciel én nem olvasok könyvet, úgyhogy ha nem filmesítik meg, akkor nem olvasom el, még akkor se, ha Gyűrűk ura szintű. Ez megintcsak jellemző a fiatalokra.


24/F

2014. ápr. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nagyon kétlem, hogy szerződéses író lennél. Egyrészt nálunk nem divat, hogy ismeretlenekkel előre szerződnek könyvekre, ezt az amerikai filmekből vetted. Másrészt egy író nem írna itt sem kisbetűvel mondatokat. Álmodozz csak tovább!
2014. ápr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nos személy szerint engem érdekel a fantasy, és nagyon tetszik.. pl ha a sima warhammeres könyvekre gondolsz, az is fantasy. Nagyon érdekelne a történeted, szívesen elolvasnám, persze csak ha nem gond.
2014. ápr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Szerintem egyértelmű, hogy a fiatalok egy részének nagyon bejön a fantasy műfaj. Csak nézd meg, milyen filmek jönnek ki moziba, mennyi fantasy regényt filmesítenek meg. A magyarok is rajongók, itt is bőven van rá kereset. Én is szeretem, sok fantasy könyvet olvastam. Kíváncsian fogom lesni innentől kezdve a polcokat a boltban, hátha megtalállak. :D

22L

2014. ápr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Könyveket nem szoktam olvasni.

A fantasy nem a kedvenc műfajom. Videojátékokban nagyon szeretem, de filmekben már kevésbé. A gyűrűk urát még nem láttam, de az ilyen epic csatajeleneteket szeretem. A faun labirintusa című film nekem speciel pont a fantasy rész miatt nem tetszett, pedig állítólag attól olyan különleges.

A sci-fi hozzám jóval közelebb áll.

20/F


U.I.: Én is kétlem hogy író lennél, vagyis inkább hogy bárki is kiadná a műveidet.

2014. ápr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat, szívesen fogadom a többit is!:)


kedves kételkedők, az első könyv készen van és már ki akarták adni, de mint írtam, azért nincs kiadva, mert addig nem akartam, ameddig a másodikat nem fejeztem be.

attól még,mert valaki wordbe helyesen és tökéletesen ír, az nem azt jelenti, hogy a normál életbe is úgy szokott, aki látott már interjút egy-egy íróval az tudja, hogy erről sokan nyilatkoztak. az írás és az élet két külön világ:) az a fantáziám birodalma, ahol mindig a legszebben, legjobban szeretném kifejezni magam és leírni mindent, itt pedig szimplán írok, a barátaimmal meg szlenggel beszélek. nem vagyok középkorú sem, már miért figyelnék egy fórumon, hogy hogy írok? én csak akkor figyelek ilyesmire, ha kell:)

2014. ápr. 5. 16:26
 7/19 anonim ***** válasza:
Persze-persze...
2014. ápr. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
várom mások kommentjeit még, akik nem írtak ide:)
2014. ápr. 5. 17:17
 9/19 Firedoom ***** válasza:

Meg is kapod ;)

Mar evek ota fantasy manias vagyok, konyvben, filmben, jatekban egyarant. Ilyenkor a legfontosabb az, hogy tud e ujat mutatni, olyat amilyet eddig meg sehol nem olvastunk, lattunk, stb...

Ha kepes vagy erre akkor szivesen elolvasnam a konyved :)

2014. ápr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Firedoom ***** válasza:
A masik fontos, hogy a fantasztikumot is realisan kell bemutatni.
2014. ápr. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!