Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi történik a fiammal?

Mi történik a fiammal?

Figyelt kérdés

11 éves,egyedül nevelem. Mindig is jó gyermek volt,segítőkész,mosolygós,kreatív,mindig feltalálta magát,könnyen barátkozott. Egészen pici kora óta előszeretettel rajzolt,az óvónők is mondták,hogy figyelemre méltóak a munkái.

Az utóbbi időben viszont azt vettem észre,hogy saját magát rajzolgatja,de szomorúan. Sőt,van,hogy sírva.

Önarcképek,de teljesen eltorzultak,mindegyiken szinte szenved.

Megtaláltam pár másik rajzát,ami még jobban elborzasztott.

A rajzon én voltam,amint épp az Ő sírja előtt állok.

Teljesen kiborultam,féltem a gyermekem,nem tudom mi van vele!

Megkérdeztem tőle,de azt mondta,hogy "ezek csak úgy jönnek'".

Többet nem tudok belőle kiszedni!

A kapcsolatunk jó,bízik bennem,sok időt töltünk együtt.

Mi tévő legyek? Mi történik a fiammal?



2014. márc. 8. 18:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Hát szerintem vagy most vidd el pszichológushoz, aminek ne keríts nagy feneket, vagy majd tényleg sírhatsz a sírja előtt. Melyik a jobb? A gyereknek baja van, a halált fontolgatja, te meg csak azért nem kéred szakember segítségét, mert szégyenled, mert nehogy valaki "őrültnek" tartsa...
2014. márc. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Apjával milyen a kapcsolata?
2014. márc. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

11-es! Félreértettél,én attól félek,hogy a fiam fogja azt gondolni,hogy őrültnek tartom,nem attól,hogy más mit gondol!

El fogom vinni,nagyon féltem.

Az apját nem ismeri.

Köszönöm a válaszokat!

A rajzot nem szeretném megosztani.

Még egyszer köszönöm szépen a válaszokat!

2014. márc. 9. 10:37
 14/18 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy az apa hiányától szenved.

Ha akarod priv. leírom, hogyan éli meg a lélek az apa hiányát.

2014. márc. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,nagyon kedves vagy! :)
2014. márc. 9. 11:48
 16/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben a korban fogja fel a gyerek a halált. Ilyenkor jön rá, hogy ha meghalunk, akkor nem csak alszunk (vagy bármi amit a kis gyereknek bemesélnek) hanem valóban véget ér az élet. ismerkedik a fogalommal, próbálja képekbe önteni. Én már kisebb koromban is elképzeltem (és lerajzoltam) a temetésemet, a szüleimet koporsóban, és azt hogy mit fogok csinálni ha meghalnak a szüleim.

Az, hogy nem volt az életében apa, felerősítheti ezt a dolgot, mivel így csak Ön van neki, akit ha ne adj isten elveszít, egyedül marad. Szerintem ezeket a dolgokat próbálja helyre pakolni magában, és mivel számára a rajzolás az önkifejezés eszköze, így teszi ezt.

Mindenesetre nem árt figyelni rá, finoman kérdezgetni a rajzokról, nem konkrétan, hanem puhatolózva, hogy miért pont fekete az a tenger, mit akar mondani az a rajz.

M.

2014. márc. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. márc. 10. 15:47
 18/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a privát választ,hálás vagyok! :)
2014. márc. 10. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!