Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi történik a fiammal?

Mi történik a fiammal?

Figyelt kérdés

11 éves,egyedül nevelem. Mindig is jó gyermek volt,segítőkész,mosolygós,kreatív,mindig feltalálta magát,könnyen barátkozott. Egészen pici kora óta előszeretettel rajzolt,az óvónők is mondták,hogy figyelemre méltóak a munkái.

Az utóbbi időben viszont azt vettem észre,hogy saját magát rajzolgatja,de szomorúan. Sőt,van,hogy sírva.

Önarcképek,de teljesen eltorzultak,mindegyiken szinte szenved.

Megtaláltam pár másik rajzát,ami még jobban elborzasztott.

A rajzon én voltam,amint épp az Ő sírja előtt állok.

Teljesen kiborultam,féltem a gyermekem,nem tudom mi van vele!

Megkérdeztem tőle,de azt mondta,hogy "ezek csak úgy jönnek'".

Többet nem tudok belőle kiszedni!

A kapcsolatunk jó,bízik bennem,sok időt töltünk együtt.

Mi tévő legyek? Mi történik a fiammal?



2014. márc. 8. 18:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Vidd el pszichologushoz, segiteni fog.
2014. márc. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot,de nem szeretnék rögtön pszichológushoz rohanni,a végén azt hinné,hogy őrültnek tartom,és csak rosszabb lenne,netán meg is ijedne.
2014. márc. 8. 18:09
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Talán megpróbálhatnál beszélni az osztályfőnökével, hogy látja őt az iskolában...
2014. márc. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%
Gondolom megismerte az internetet, és ott az a menő. Ez van, majd kinövi.
2014. márc. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Már beszéltem az osztályfőnökkel,azt mondta,hogy semmi változás nincs a viselkedésében,se a jellemében.

Nem internetezik,és TV-t is alig néz,pluszba tudom,hogy miket néz,egyikük sem fellelhető semmi agresszivitás,se semmi hasonló.

2014. márc. 8. 18:20
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
keresi önmagát, lényegét, útját, keresi, mi az élet és halál. Apakép nagyon hiányozhat, egyre inkább fog.. Rajzszakkört, vagy ha pestiek vagytok, írj, valamit ajánlok. Jó az, ha ki tudja fejezni a magát valamiben, de gyakorolni is kell.
2014. márc. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Üdv!

Inkább itt válaszolok,szeretném ha többen látnák.

Elsősorban szeretném megköszönni a segítségét!

Tudtommal nem meséltek Neki semmi ilyet. Kérdeztem,e azt mondta,hogy nem. És nem hinném,hogy hazudott volna.

A síros rajz egy írólapon van. A sír a lap közepén van,egy dombon. A sírkő kereszt alakú. Egy lombtalan,fekete,vékony törzsű fa ágaskodik a sír mellett,jobb oldalt. A sír szürke színű. A domb sötét szürke. Én a sír előtt állok,az arcom a kezembe temetve. És sál van rajtam,amit fúj a szél. Az egész rajzon a fekete tónusai uralkodnak.

A domb túloldalán pedig víz van,óceán,vagy tenger,nem tudom,de mondhatni ijesztő. Szén fekete,és erőteljesen hullámzik,felkavaró. Az égen egyetlen felhő sincs,se Nap.

A sírhoz képest alacsony vagyok.,és talán a sírtól picit bal oldalra helyezkedem el.

2014. márc. 8. 18:37
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
ez tényleg elég durva,vidd el egy szakemberhez,mivel ez már nem normális dolog,még akkor sem ha figyelem felkeltésnek szánta..csak úgy meg nem rajzol egy gyerek ilyeneket.én így gondolom,vidd el pszihológushoz.
2014. márc. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
vannak olyan szakpszichológusok, akik gyermeklélektanra specializálódtak és nekik specialitásuk a gyermekrajzok elemzése. Szerintem a gyereket ne tedd ki ilyen procedúrának, hogy elcipeled egy pszichológushoz, mert biztosan érzékenyen fogja érinteni a dolog, hanem első körben a rajzokat mutasd meg egy szakembernek, ő értelmezni tudja ezeket és megfelelő helyre fog benneteket irányítani.
2014. márc. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Engem őszintén szólva kirázott a hideg. Egyébként lehet, hogy semmi baja, csak tetszik neki ez a stílus. Én nem festek, hanem photoshopolok, de én 90%-ban szomorú, komor, már-már depresszív hangulatú képeket csinálok. Mégis életvidám vagyok, azonban képeken nagyon tetszik. De mivel fiatal, lehet el kéne vinni egy szakemberhez.


u.i.: Ha nem lenne nagy gond, ezt a sírköves képet meg tudnád osztani? Így látatlanban is durvának hangzik, nagyon meg szeretném nézni.

2014. márc. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!