Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érdemes kedvesnek lenni a mai...

Érdemes kedvesnek lenni a mai világban?

Figyelt kérdés
Nem tapossák el a kedves embereket? Nem gyengeségnek titulálják az emberek, hogy na ezzel bármit meg lehet tenni? Egyre többször azt érzem, hogy a kedvesség sok esetben kevés, nem elég. A legtöbb ember nem érdemel kedvességet, maximum azt, hogy átnézzek rajta. Lehet, hogy egykor kedves voltam, de nagyjából 100%-ban kiölték ezt belőlem. És egyre kevesebb türelmem van a kreténekhez. És szerintem ez egyre csak rosszabbodni fog. Túl sok bántás ért, hogy visszakattanjak. Őszintén, van olyan ember is, akit legszívesebben leköpnék, mert azt érdemli.
jan. 29. 02:53
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
50%
Oké, én feladom. Még valaki? :)
febr. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 A kérdező kommentje:
De igazából nem szeretek "pofonokat osztogatni". Jobb taktika elkerülni az ilyet, csak hát ez nem mindig lehetséges. Ha ok nélkül belémáll valaki, bárkit elküldök melegebb éghajlatra, legyen az ismerős, vagy vadidegen. Nem vagyok verekedős, de azért az ilyen ogre, tapló orkokat tuti leönteném vízzel, vagy kávéval legalább
febr. 1. 23:51
 43/47 A kérdező kommentje:
Én cicákat szeretnék, nem oroszlánokat.
febr. 1. 23:53
 44/47 A kérdező kommentje:
Általában a kedvességemet kihasználják az emberek. Vagy bunkók lesznek velem, vagy a totális ignorancia, ghosting, figyelmen kívül hagyás a jellemző. Persze ritka kivételek vannak.
febr. 2. 00:29
 45/47 anonim ***** válasza:
100%

"Általában a kedvességemet kihasználják az emberek."


Össze vannak itt keveredve a fogalmak, vagy nem tudom. A kedvességgel nem igazán lehet visszaélni, vagy kihasználni. A visszaélés azt jelenti, a károdra, vagy ellened használják fel, amit tőled kaptak. A nagylelkűséggel, a bizalommal, a lovagiassággal, jóhiszeműséggel simán vissza lehet élni, de a kedvességgel hogyan?


"bunkók lesznek velem, vagy a totális ignorancia, ghosting"


Simán elhiszem, de a kihasználás azt jelenti, hogy mindez AZÉRT van, mert kedves voltál, és ha nem lettél volna, akkor el tudtad volna kerülni - belátható, hogy ez nem túl logikus.


Valójában akkor is bunkók lettek volna, csak az igazságérzeted nem fájna, mert mindenki azt kapta, amit érdemelt. Lehet, hogy jobban érzed magad utána, de ez csak az egód elégedettsége, hogy nem maradtál senkinek adósa.


"cicákat szeretnék, nem oroszlánokat."


Világos, de akkor cicaként kell viselkedned. Ha bunkó, rideg vagy, azzal nem fog kedvesség körül venni. Ha kedvességet akarsz magad körül, kedvesnek is kell lenned.


Nem csak te gondolkodsz ám így! Mi van, ha az a bunkó, pont azért bunkó, amiért te: megégette magát, és megfogadta, hogy nem lesz kedves. Aztán te jössz kedvesen, ő meg magában azt mondja: "na persze, a múltkor is hogy ráb.sztam". Mit ért el vele? Lerázott egy kedves embert. Ezt az utat szeretnéd te is követni?


Emlegették többször az erkölcsi fölényt, és van is benne igazság, de praktikusan nem ezért kell kedvesnek lenni, hanem mert kedves emberek a kedvességre gyűlnek. A bunkó meg MINDENKIT eltaszít, és bunkókat teremt.


Amit meg kell viszont tanulni, meghúzni bizonyos vonalakat. Ha valaki nem hajlandó a kedvességre kedvességgel reagálni, akkor tőle meg kell válni. Ehhez viszont nem szükséges lemenni a szintjére - erről szól az erkölcsi fölény.


"ha nekem támad egy agresszív vérpitbull, vagy egy bulldog, akkor ha kedvesen beszélek hozzá, tuti nem fog leállni"


Ez nem ide tartozik. Ha valaki agresszívan közelít hozzád, nyilván nem leszel kedves, mert akkor meg kell védened magad.

febr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

Helló, február másodika: ma jön ki, vagy tán már ki is jött a medve a barlangjából megjósolni, hogy vége a télnek vagy süt a Nap és visstabújik még aludni, akkor hosszú tél lesz.

Erről eszünkbe juthat az Idétlen időkig című film, amely bár amerikai, és mint ilyen, nem medvét, hanem mormotát néz, viszont érdemes tényleg megnézned vagy újranézned, kérdező, hiszen a főszereplő is elég durva karakter, kedvesnek nem mondható, bele is ragadt ugyanabba a napba, míg meg nem változott. Nagy filozófiai bölcsesség egy régi amerikai komédiában, de milyen tanulságos már: változatsd meg magad, és megváltozik a világ!


Jól írja előttem vki, hogy sok a fogalomzavarod, kérdező!

febr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

46-os, írd és mondd, tegnap egész nap az Idétlen időkig-et adták a Viasat Filmen! :)


Talán nem véletlen! :)


[link]


[link]

febr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!