Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szoktak erre rá az emberek?

Miért szoktak erre rá az emberek?

Figyelt kérdés

Győrben egy 0-24-es dohányboltban dolgozom és teljesen kivagyok már az emberektől. Harmadik éve vagyok itt és eleinte szerettem mert volt benne kihívás, a termékismerettől kezdve ( bár sokan azt hiszik hogy cigi meg üdítő van egy trafikban de mivel ez egy elég nagy bolt a rengeteg üdítő minden féle, energiaital, alkohol, sör, szivar, cigi töltő, cigi papír, hüvely, pipa, pipa szettek, pipa kiegészítők, vízipipa, üvegpipák, snüsszök, elektromos cigik, liquidek, és még rengeteg minden. papírmunkán át a bevételezésekig minden új volt ugyanis nem volt ezen a területen semmi féle tapasztalatom.

Mára teljesen kiéget. Egész nap egyedül vagyunk általában. Minden hétköznap nappal a vásárlók kiszolgálásán kívül folyamatosan töltenünk kell vissza a boltot, átvenni az árut, átszámolni minden megjött e, kifizetni a beszállítónak, bevételezni az árút majd kipakolni a maradékot pedig elpakolni a raktárban. Esetleg új terméket felvinni a gépben új árakat nyomtatni stb. Van hogy órákig nem tudom elmenni a mosdóba. Persze folyamatosan figyelni nem e lopnak plusz mivel pénzzel dolgozok az is nagy odafigyelést igényel. Az árut is úgy kell átvennem hogy közben folyamatosan jönnek az emberek. Ha leülök enni az is a feladataim idejéből megy el. Mind egy nem is ez a lényeg.

Hanem az hogy az emberek ezt az amúgy sem könnyű munkát olyan szinten nehezítik meg hogy mára teljesen kiégtem. Parasztok, idegesítőek, napi 126x vissza jön hiába látja hogy rohangálok annyi a teendő még az időmet is folyamatosan húzzák. A férfiakról meg ne is beszéljünk a kedves beszólások és inzultusokat elviselni. Miért szoktak rá az emberek erre hogy a dohányboltokba járnak napi negyvenszer a bolt előtt kell fogyasztani az alkoholt. Esküszöm némelyik utál otthon lenni ezért le jön napjában hússzor minthogy egyszerre megvenne mindent. Miért nincsenek jobban tekintettel a vendéglátásban vagy eladói szférában dolgozókkal ugyanis akárkivel beszélgetek aki emberekkel foglalkozik ugyan ezt érzik. Jó jó tudom ne dolgozzon ilyen helyen aki nem tudja elviselni az embereket. Én türelmes vagyok de azért már túlzás amit emberek megengednek maguknak.



ma 00:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát… Erre sajnos nincs mit mondani. Én pl nem járok trafikba, de sejtem hogy nem a legmíveltebb emberek fordulnak meg nálad. Legalább is a többség inkább a társadalom alsóbb rétege lehet. Feltételezem. A rossz hír az hogy semmi sem tiltja hogy ezt csinálják. Szóval nem visszaélésről van szó. A munkaköröd kialakítása meg borzalmas. Ez inkább tűnik két ember munkájának. A javaslatom hogy keress jobb munkakört/beosztást. Ahogy a leírásod olvastam te megbírkóznál ennél értékesebb munkakörrel is. Amit mondani tudok, hogy minden tiszteletem. Ne várd meg hogy kiégj. 31/F
ma 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igazából napközben a normál átlag emberek jönnek többségben. De ők is szörnyen kötekedőek tudnak lenni a semmiért is igazából. Nincsenek tekintettel arra sem hogy magán kívül még 10 embert tart fel mert ő telefonál vagy a kártyáját akarja nálam aktiválni de annyi mindennel szokták elcseszni az időt hogy szörnyű. Nem mondom mert tök sok jófej ember is jár ide nagyon rányomja a bélyegét a napokra ez a viselkedés. Valóban éjszaka a társadalom másabb rétegei jelennek meg plusz a fiatalok mert igazából fogalmam sincs hogy ők amúgy nem dolgoznak vagy iskola vagy valami? 🤷🏽‍♀️😄

Azért vagyok itt mert egy ismerősöm pl 3 nyelven beszél főiskolát végzett és 200 k keres egy irodában. Úgy voltam vele inkább elviselem ezt mert annyiból max el lenni lehet egy hónapban de félretenni vagy megvenni valamit magamnak ami drágább 200 ezerből nem lehet.

ma 00:40
 3/9 anonim ***** válasza:
2: Mennyit fizet a trafi? #1
ma 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem itt inkább az a probléma, hogy 1,5-2 ember munkáját végzed. Sokszor kerültem én is ilyen helyzetbe, az a kérdés, hogy a főnökség "jófej" és azon van, hogy találjon embert, vagy elkönyveli, hogy a munka így is el van végezve, fele annyi pénzért...
ma 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nyilván húzós egyedül vannak könnyebb nehezebb napok. De én mégis úgy érzem hogy az nem normális hogy az emberek már előttünk isznak, köpködnek, randalíroznak, verekednek. Péntek szombat folyamatosan hallgatnom kell az alkoholos férfiak megjegyzéseit.. Nem tudom mióta divat egy bolt előtt tobzódni meg kellemetlenkedni. És tényleg nem értem hogy miért jönnek le napi 100x. Én úgy érzem hogy az emberek hülyeségei nehezítik meg nekem ezt legjobban.
ma 01:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is azt gondolom hogy kellene melléd még 1 ember hogy ne egyedül csinálj ezer dolgot. Mert a leírásod alapján az jön le hogy nem utálod ezt a melót csak sok a munka.. Az embereket meg el kell engedni. Persze tudom könnyű mondani. Mondjuk én nem is tudnék ilyen helyen dolgozni...Kereskedelem nem az én világom!
ma 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kicsit ronts a külsődön. Szemüveg, ragyák, öltözz be kövérnek. Sokkal kevesebet mennek majd.
ma 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Érdekes hogy csak a férfiakkal van gondod 😂

Ha nem tetszik keress más munkát ki kényszerít rá hogy ott dolgozz ahol nem akarsz

ma 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnalom hogyvilyeneket kell fanulnod hogy cigi pia cigipapir. Nemhogyvinkabb olyan cégnél dolgoznal ahol ugy mennek el az éveid hogy pl az angolt vagy it tanulnád vagy bármi ilyan amikre épiteni tudsz és adaszolni előre az életben.

Dohanyboltbol annyi tapasztalatod lesz hogy aztán mehetszba lidlibe 50 évesen.

Időszakosan jo de éveket évtizedeket elb.szni erre az gáz.

ma 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!