Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Viselkedésileg, szerintetek...

Viselkedésileg, szerintetek hogy bírnák a fiatalok a sorkatonaságot?

Figyelt kérdés
Ugye ott a parancs az parancs, nincs vissza feleselés, testileg megedződnének, ha a hidegben alaki gyakorlat van, nincs okosteló, maguknak reggel 6-ra bekell ágyazniuk, rendet rakni a szekrényben, lezuhanyozni, mert 6-tól reggeli. Ez csak egy 6 hónapos sorkatonai szolgálat lenne. Szerintetek ettől rettegnének a mai fiatalok, mert puhányak?

#Fiatalok nevelése
ma 14:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
És te hogy bírnád elviselni a feletteseid baszogtatását és csicskáztatását?
ma 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem rettegnének, inkább felháborítónak és nevetségesnek tartanák, ami jogos is.

A dédapám (idén lenne kilencvenhat éves, én vagyok huszonhárom) a katonaságnál szolgált, az ő feladata volt az újoncok kiképzése és hidd el, egyrészt régebben sem voltak erre nyitottabbak az emberek, másrészt ő is sokszor teljesen hasztalannak látta az egészet.

Az gondolni egy egész generációról, hogy puhány és életképtelen pont olyan ostoba általánosítás, mint amilyenekre például a szexizmus és rasszizmus is épül.

ma 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Katona Dius ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy feltétlen szükség lenne rá. Normális nevelésre jobban. Miért a katonaság (vagy bármi más) hozza helyre azt, amit sok szülő elbaszott? Haúgy lennének nevelve, hogy legyen felelősségérzetük, egyebek, nem lenne gond. De sok esetben (és hatalmas tisztelet a kivételnek) kimarad a gyerek nevelése és ez okoz gondot.
ma 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Neked is csak a callofduty-ban volt közöd a katonasaghoz.

Aki elso nap puhany, utolso nap is az volt, amit a szulo nem nevelt bele 20 ev alatt, azt mar nem fogja 6 honap behozni.

Visszafeleselés volt, es mobilozas is.

Es 16 év egyenruha utan se tartok mindig rendet.

ma 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Hát igaz, hogy sokuk jár ma kondizni, de ott tuti kifeküdne, mert arra nem lenne elég az erő...
ma 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Pont ugyanúgy, mint régen. De nem véletlenül tettünk arról, hogy felszámolják ezt az elavult rendszert.
ma 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Sokkal emberibb lenne az egész, mert az emberi jogok semmibevételét egyész egyszerűen nem lehet csak úgy eltitkolni a mai világban. A fiatalok nem csicskulnak be valakinek csupán azért, és nem félnek. A tekintélyelvűség meg úgy ahogy van megszűnne.


Így meg persze azok nem élveznék már ezt annyira, akik pont azért istenítik a sorkatonaságot, mert ott hatalmat kaptak, és bármit megtehettek másokkal, amíg nem folyt vér.

ma 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

Az ilyesmi arra való, hogy pár beteges, szadista hajlamú kiélje magát másokon.


Egyáltalán felnőtt embereket miért kell nevelni?

Diktatúrában szokás a felnőtt embereket nevelni, akik lázadnak a rendszer ellen.


Ilyesmi az emberiség primitív korszakában lehetséges, amikor még azt sem tudták mik azok az emberi jogok.


A rabszolgaság kora véget ért, fel kellene dolgozni.

ma 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
86%

Jót röhögtem a témanyitó kb 70es évek előtti sorkatonasági tapasztalatáról vagy könyvekből olvasta.

Voltam épp fél évet, lőni nem lőttem, örök takarítás volt a téma, a futóképességeket egyszer mérték fel, asszem 22 perc alatt futottam az 1200at, 19 perc volt a szintidő... :) Az országnak már csaka a kamusorkatonaság hiányzik, hisz már van kamujólét, kamuokostelefon tiltás, kamura vett szabályok tengere. Kamuprobléma amit felvetettél, avagy a szülői nevelés hiányosságait tolnád máshová.

ma 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

Nemcsak a fiatalok, de a mai középgeneráció is összecsinálná magát.

A mai magyar ember lehetetlenül el van kényelmesedve. Többek között ezért is akkora probléma a gyereknevelés sokaknak, mert hát a gyereknél a saját kényelmedet félre kéne tenned és vele foglalkoznod. Na, a legtöbb férfinak és nőnek ez eleve nem megy.

ma 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!