Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet kezdeni egy céltalan...

Mit lehet kezdeni egy céltalanná vált élettel?

Figyelt kérdés

Voltak terveim, de csak részben vagy egyáltalán nem sikerültek. Most meg csak elvagyok. Dolgozom és élek, de ennyi kb.

Ebből ki lehet valahogy törni, vagy ennyi az egész?



ma 11:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Nálam ugyanez. Vegetáció.


Ahhoz hogy ki lehessen törni, adott kórülmények kellenének. Amik nincsenek...

ma 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
keresni új célokat, folytatni a régiek megvalósítását
ma 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szerintem is fontosak a körülmények. De elértem nagyjából a határaimhoz is. Más célok meg egyszerűen nem motiválnak. Így kb én is vegetálok, annyi plusszal, hogy képzem magam otthon a munka mellett.
ma 11:40
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Mindig lehet új célokat keresni, alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez. Elsősorban önismeret terén kéne fejlődni.
ma 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Azt az utat már végigjártam. Pont túl jól ismerem magam ahhoz, ha egy célt nem tudok elérni, ne kreáljak szánalmas alibi célokat, csakhogy hazudjak magamnak. Sokan sajnos ezt csinálják. Pedig ennek aztán köze nincs az önismerethez.

Az sokkal őszintébb, ha elfogadja az ember a tényt, hogy nem éri el amit szeretne.

ma 11:45
 6/12 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Mi volt az a cél, amit kitűztél és nem értél el?
ma 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
30 múltam és művészeti, politikai céljaim voltak. Idealista típus vagyok, aki szívesen jobbá tenni a világot, és mondjuk nem az utcaseprés szintjén. De kudarcot vallottam egyelőre. Csak így nem tudom, hogy miért élek.
ma 11:50
 8/12 anonim ***** válasza:
Művészet nem rossz. Rengeteg ágazata van, pl grafikus, szobrász, stb. A politika passz, az engem nem izgat. De én pl a nagyobb célokat felosztom rész célokra. A célkitűzés nagyon hasznos, aki tudja hogyan kell elérni a célokat. Az oda vezető út formál azzá mindig, aki vagy. Mondjuk nekem apróbb célok is vannak a nagyok mellett, így sose égek ki. Apróbb cél pl hogy menjek minden reggel futni hideg időben is, ne az ágyban lustuljak. A nagyobb céljaimat pedig felosztom. Passz ez neked hasznos tanács e, de Napoleon Hill könyvei hasznosak.
ma 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én ebből pszichológussal jöttem ki csak. Azt hittem megtaláltam az életcélom, aztán a húszas éveim elejére világossá vált hogy nem lesz belőle semmi. Olyan volt mintha kihúzták volna alólam a talajt, mintha aki addig voltam megszűnt volna.

Aztán elkezdtem tapasztalni. Munkát váltottam. Mindenki le akart beszélni róla, de eü-ben elhelyezkedtem. Ha az nem jött volna be akkor mentem volna tovább, kipróbáltam volna az ügyfélszolgálatot, gazdasági területen valami lóti-futi munkát (pl irodai adminisztráció), de bármi mást, ahol belelátok az adott terület embereinek mindennapjaiba (+ kereskedelmet, vendéglátást mint diákmunka végeztem).

Szóval eü. Mindenkivel beszéltem hogy minek érdemes tanulni. Megnéztem milyen a lelki állapotuk, hogy épül fel egy napjuk, stb. Így eldöntöttem hogy mit akarok és mit nem.

Immáron gyógytornász a tanulok harmadik éve. Ez húzott ki a depresszióból, és adott egy óriási jellemfejlődést. Messze még a vége, de izgatottan várom.

Szóval igen, ez csak egy egyéni tapasztalat. De nekem a pszichológus segített (lehet csak pár alkalmas karrier-életvezetési tanácsadás, de ha komolyabb a szitu akkor több ülés), + az hogy bármennyire is kilátástalan, elkeseredett voltam, mindig aktívan kerestem az új életcélomat, kutattam és reálisan számba vettem mindent. És ami nagyon fontos, a kor sosem kifogás. A nehézség nem kifogás (persze reális önismeret kell). Lehet hogy vannak módosító tényezők ha a realitás talaján vizsgáljuk meg a lehetőségeket, de semmi biztonság, semmi fix, semmi langyos szh@r nem ér annyit, hogy a testi-lelki egészséged rámenjen.

ma 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! Az ajánlott irodalmat és a személyes példákat különösen.

A teljesen új irány egy jó ötlet igen. Keresgélem még.

Viszont a pszichológia, pszichiátria útjait végigjártam. Több éves terápia, terápiás osztályokon való több hónapos bentlakás, egyéni terápiák stb. Személyiségzavarom van, depresszióval és alkalmazkodási zavarral. Gyógyszert is kellett szednem, viszont azokat elhagytam, mert nagyon kiütöttek és elvették az érzéseim. Most a további művelődés a célom, kis lépésekben. Aztán bízom benne, hogy kivilágosodik az út.

ma 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!