Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lenne a világgal ha ingyen...

Mi lenne a világgal ha ingyen lenne étel ital minden? Tehát dolgoznánk ?!

Figyelt kérdés
Mert ugye kell a termelés dolgoznánk de minden ingyen lenne mindenkinek mi lenne akkor?
okt. 21. 19:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
49%
Igen, teljes mértékben.
okt. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%
Ha odajutna az emberiség, addigra már robotok termelnének, mi meg csak zabálnánk.
okt. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
85%
Nem annyit. Ha csak a kaja és innivaló van ingyen, rengeteg más dologért még meg kell dolgozni.
okt. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Katona Dius ***** válasza:
80%

Ahogy 13-as írta.

Szerintem ennek úgy lenne értelme, hogy mondjuk az alap élelmiszerek és a víz mondjuk ingyen lenne. Esetleg a lakhatás. Hogy egy nagyon minimális szinten el lehessen élni. Akinek az elég, aki ezzel beérni, annak nem kellene dolgoznia (van, aki nem is tud, rokkantak pl.). Aki ennél többre vágyik, többet szeretne, jobb életkörülményeket, az dolgozna, és megkapná érte a megfelelő bért.

Jelenleg viszont sok helyen az országban olyanok a bérezések, hogy az alap létminimumért is meg kell dögleni.

Szóval nem lenne rossz, csak a jelenlegi helyzetben elképzelhetetlen, mert olyan helyekről kellen elvenni pénzt ehhez (bizonyos emberek zsebe, ahol tűnnek el a milliárdok), ahonnan tuti nem sikerülne.

okt. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ezt hívják úgy, hogy UBI azaz universal basic income, és kísérleteztek már vele.


[link]

okt. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
70%
a legtöbb ember munkája most is kb elhagyható lenne. Pont azok nem kapnak fizetést rendesen akik a munka oroszlánrészét végzik, pl akik megtermelik.
okt. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
76%

Minnél szegényebb az ország annál többet profitálna belöle. Egy éhezönek megváltás lenne.

El kellene tüntetni az államhatárokat, egy világország lenne, lehet müködne.

Az emberek biztosan dolgoznának, legalábis a legtöbbje, és végre azt, amihez kedve lenne, csak akkor ki pucolná ki a kanálisokat?

okt. 23. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
tegnap 07:43 Mondjuk olvasd el a kérdést: Nem csak a kaja és innivaló van ingyen, hanem: ingyen lenne étel ital minden. Látod a különbséget ugye?
okt. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hatalmas pazarlás lenne.
okt. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A történelem során, legalábbis már iparosodott korokat lesszámítva, a legtöbb kommunisztikus mozgalom mögött valamilyen Aranykor-képzet állt, szóval az adott korban meegfogalmazható valamilyen eszmei elképzelés. Pl. a középkori eretnekmozgalmak vallási, bilnliai elsképzelései, vagy az antik civilizációk Aranykor-elképzelései.


A valóságban azonban az emberiség hajnalán nem ószövetségi állapotok vagy Aranykor volt, hanem az őskor. Viszont ez nem is annyira baj, mert a ma élő mezőgazdaság előtti állapotokban, gyűjtögető módon élő hordatársadalmak tanulmányozása éppenségel nem is annyira érdektelen. Ezek általában nem valamiféle leegyszerűsített társadalmak, hanem megleő módon pont fordítva: miközben a társadalmi hierarchizálódás valóban lapos és egyszerű, ugyanakkor pl. a nyelv, a mitológia, vagy a természetről való képzetek megleően bonyolultakká fejlődnek --- mintegy kompenzációként a többi jelenség egyszerűségéért.


A legsebezhetőbb vonás ezek közül a hatalmas helyismereti-természetrajzi-etnobotanikai tudás. A felfedezések idején az akkori ausztrál benszülöttek pl olyan körülmények közt tudtak elboldogulni, amely még az akkori jól felszerelt angol expediciósok számára is veszélye terep volt. Egyszerűen azért, mert a helyismeretük és a természetrajzi tudásuk hatalmas volt. Sajnos többnyire épp ez a tudás tűnik el leggyorsabban, általában már egyetlen nemzedék alatt. A mitológia már valamivel ellenállóbb, az pár nemzedékig még kitarthat, a legellenállóbb meg a nyelv, de mára sajnos a legtöbb ,,törzsi'' nyelv is kihalt, illetve kihalófélban van. Pedig sokszor még a nyelvben is megvannak a különleges értékek: a törzsi népek közül soknak igen furcsa, valósággal ,,algebrai'', matematikai bonyolultságú nyelvük van. Íme példa (Central Alaskan Yupik):


https://www.youtube.com/watch?v=9M65ptotL0A&t=45s


A mitológia általában nem teljesen egységes, népmesei jellegű gyűjtésekből áll, viszont ezek szorosan kötődnek részben a helyi természetrajzi ismeretekhez, részben meg ezeket szellemesen kapcsolják hozzá kozmiksu eseményekhez (égitestek, évsszakok), részben meg emberi élménykhez (egy kisközösség élete). Mindezek eredményeképp pénz nélkül is képesek viszonylag normális életet fenntartani, úgy, hogy tápálékuk is meglegyen, egyenlőtlenség, sértettség, széthúzs se gyengítse a hordát, és a természeti erődorrások se merüljenek ki).


A kérdés csak az hogy ezeket a kicsiny léptékben viszonylag működőképes egyedileg testrreszabott, ,,custom-tailered'' kis ,,öko-kommunizmusokat"" vajon lehetne -e a mai matematikai, ökológiai, közgazdaságtani, szervezetszociológiai, stb ismeretekkel elvonatkoztatni és ,,felskálázni'' úgy, hogy a mai emberiség számára is jól járható, valamiféle magsabb rendű társadalmat lehessen létrehozni belőle. Amit reménylek az, hogy igen.

okt. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!