Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lenne a világgal ha ingyen...

Mi lenne a világgal ha ingyen lenne étel ital minden? Tehát dolgoznánk ?!

Figyelt kérdés
Mert ugye kell a termelés dolgoznánk de minden ingyen lenne mindenkinek mi lenne akkor?
tegnap 19:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Leállna a munka ha minden ingyen lenne nem lenne miért küzdeni emberek nem csinálnák vagy kialakulnának csoportok akik "felsőkategóriába" sorolnák magukat és bántanának fenyegetnének másokat hogy dolgozanak ők meg úgy mond luxusban élnének.

Bár ugye az nem volt kérdés hogy ház vagy utazás szórakozás pénzbe kerül e

tegnap 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem
tegnap 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Elméletben tökéletes, 10 perc múlva összevesznénk azon hogy te kevesebbet dolgozol, én többet vagy drágábbat eszek, az én munkám értéktelenebb mint a tiéd, reggelig bírnám sorolni. Tudod: Emberek vagyunk, akik az eszükkel, a tudásukkal kiemelkedtek az állatvilágból!😊
tegnap 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
gyorsan elfogyna az élelem, hisz nem volna aki termelne, de mindenki fogyasztana.
tegnap 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

Persze.


Több lenne a mesterember, barkácsolás, mûvész, a zenész, de az embereknek igénye van csinálni valami hasznosat.

Vannak egy csomóan, akik szeretnek kertészkedni, állatot tartani.



Az ilyen aktatologatós, közép menedzser, kb robot, lélekpusztító munka lenne az, amit senki nem csinálna.

tegnap 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem az emberek fele nem dolgozna, a másik fele meg igen, hobbiként kvázi, de nem feltétlen azt, ami hasznos, hanem amit tényleg szeretne csinálni. Van, aki csinálna olyan dolgokat, amiket a mostani társadalom hasznosnak lát, pl. mezőgazdaság, sütés-főzés, gyógyítás. De sokan pl. inkább művészkednének (írnának-zenélnének) tehetségtől függetlenül, "influenszerkednének", podcastolnának pl.
tegnap 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%
Akárhogy is nézzük, a legigazságosabb rendszer még mindig a pénz rendszere.
tegnap 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Én dolgoznék, mert szeretek tenni-venni és alkotni, de sokkal nyugisabb tempóban.
tegnap 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Hülye a kérdés
tegnap 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
12%

Technikailag a kommunizmus a legtakarékosabb rendszer, hiszen az autó is akkor jó, ha egyenletesen terheli az alkatrészeit, nem pedig az van, hogy egyes részeit naponta kell cserélni, mert agyon vannak terhelve.


Az hogy egyes emberek épphogy csak le merik hajtani a fejüket és görcsölnek a jövő havi lakhatásuk miatt, az egy csomó életerőt kivesz a rendszerből közösségi szinten.


De persze ettől még nem tudjuk a konrét módját hogy lehet megteremteni. A ma élő törzsi népek tanulmányozása ugyan elárul egy-két dolgot, pl. ezekenek a népeknek sokszor meglepően összetett kulturális rendszerük van, akár a nyelvet, akár a mitológiát, akár a helyrajzi tudást, akár a közösségi szorosságot és a holizmust értjük, de ezt nem tudjuk még nagyobb léptékre felskálázni.


Talán egyszer mégsicsak sikerülni fog.

tegnap 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!