Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki keveset dolgozik, stressze...

Aki keveset dolgozik, stresszel, lassabban is amortizálódik (akár fizikailag)?

Figyelt kérdés

Múltkor egy baráti beszélgetés kapcsán került szóba ez a téma.


Onnan jutott eszünkbe, hogy van egy közös ismerősünk, aki megörökölt egy rendkívül jól prosperáló üzletet 32 éves korára (két éve nagyjából). Ezt kedveli, viszi is a hátán, de a saját állítása szerint most sem kell sérvet kapnia, élvezi az életet. Eddig elvolt, tanult, utazgatott, tulajdonképpen a hobbijainak élt. Családot nem tervez(nek) alapítani, és van egy stabil kapcsolata 10+ éve.


Velük szemben nekünk nekünk nem volt ilyen szerencsénk (karrierben), viszont gyöngyörű gyerekeket nevelünk, lakáshitellel (van, aki többel is), állandó stresszel munkahelyen, és/vagy saját vállalkozásban. Semmi extra, csak klasszik magyar.


Szerintetek ő, a fentebb említett ismerős lassabban öregszik testileg, és mentálisan is, az élethelyzetéből adódóan? Mi csak a külcsínt látjuk, de mi van, ha pont egy pl. kifelé nem mutatott demotiváltság miatt gyorsabban?


Mit gondoltok?



ma 10:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy lassabban fog öregedni, de az, hogy anyagilag kényelmes életet élhet, nem garantálja, hogy nincsenek gondjai.


Ismertem egy nagyon rendes embert, jószívű, udvarias volt és mindenki szerette/kedvelte. A bőre alatt is pénz volt, rengeteget utaztak, nagyon szép életük volt a feleségével, akivel két éve voltak házasok és szívből szerették egymást. Aztán jött az agydaganat és fél év alatt elvitte. Sajnos, hiába volt pénze drága orvosokra, nem sikerült megmenteni.

ma 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
11: Ez bárkivel előfordulhat sajnos, életviteltől függetlenül is akár.
ma 11:31
 13/14 anonim ***** válasza:
9# Genetika is lehet szimplán, én is baromi jól nézek ki 33 évesen, jó, gyerekem nincs, de pl nincs egy darab ráncom sem, havi szinten kérnek tőlem személyit alkohol vagy cigi vásárlásnál (ezt mondjuk én is túlzásnak érzem azért, de mint látod, még csak olyan rohadt egészséges életet sem élek), az arcápolásom kimerül abban, hogy lemosom a sminket este és párnaponta eszembe jut a peptideket is felkenni, meg használok fényvédőt. Ha belehajolok a tükörbe, azért látom, hogy nincs annyira hamvas tini bőröm, de ennyi. Szerintem amúgy szimplán a hosszú, fényes haj téveszt meg sokakat, mert ilyen korban már sokan, pláne akinek gyereke van, inkább praktikusabb frizurát hord, amivel nem kell annyira sokat foglalkozni. Nekem meg van időm heti 1-2x megcsinálni normálisan, meg reggelente, mert nem a gyereket kell oviba rángatnom. De a többi része szerencse, anyukám is ilyen volt a 30-as, 40-es éveiben, mindig a nővéremnek nézték idegenek, pedig azért 18 év van közöttünk.
ma 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az a kérdés hogy boldog-e, mert akkor nem amortizálódik ha igen. Lehet csilli-villi körülmények között is egy ember roncs. Akkor is például ha nem dolgozik, és látszatra a hobbijainak él, hedonista életet folytat. Sok dolog van amibe nem látunk bele.
ma 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!