Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki keveset dolgozik, stressze...

Aki keveset dolgozik, stresszel, lassabban is amortizálódik (akár fizikailag)?

Figyelt kérdés

Múltkor egy baráti beszélgetés kapcsán került szóba ez a téma.


Onnan jutott eszünkbe, hogy van egy közös ismerősünk, aki megörökölt egy rendkívül jól prosperáló üzletet 32 éves korára (két éve nagyjából). Ezt kedveli, viszi is a hátán, de a saját állítása szerint most sem kell sérvet kapnia, élvezi az életet. Eddig elvolt, tanult, utazgatott, tulajdonképpen a hobbijainak élt. Családot nem tervez(nek) alapítani, és van egy stabil kapcsolata 10+ éve.


Velük szemben nekünk nekünk nem volt ilyen szerencsénk (karrierben), viszont gyöngyörű gyerekeket nevelünk, lakáshitellel (van, aki többel is), állandó stresszel munkahelyen, és/vagy saját vállalkozásban. Semmi extra, csak klasszik magyar.


Szerintetek ő, a fentebb említett ismerős lassabban öregszik testileg, és mentálisan is, az élethelyzetéből adódóan? Mi csak a külcsínt látjuk, de mi van, ha pont egy pl. kifelé nem mutatott demotiváltság miatt gyorsabban?


Mit gondoltok?



ma 10:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg mindentől függ, nem csak az életviteltől, a genetikától is.


Egyébként nem értem, mi értelme volt belefűzni, hogy "viszont gyönyörű gyerekeket nevelünk". Mi a lényege a kérdéshez kapcsolódóan? Illetve, akinek van karrierje, annak nem lehet "gyönyörű" gyereke?


Nem szeretem azokat az embereket, akik azzal takaróznak, hogy bár nekik nem sikerült karriert építeni, de van gyerek. Oké, és? Miért zárja ki a kettő egymást?


És miből jön a feltételezés, hogy esetleg csak kifelé látszik boldognak az illető? Én pont a gyerekes családoknál látom azt, hogy telepakolják a facebookot vigyorgó családi képekkel, amik egy stúdióban készültek, tökéletes háttér előtt, boldogan, aztán a háttérben meg egészen máshogy fest a családi élet.


Bárki esetében lehet, hogy kifelé mást mutat, mint amit valójában megél.

ma 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért lenne demotivált, hiszen pont azt írod, hogy hobbizik, utazgat, párja van, stb. Szerintem az ismerősöd baromi jól elvan és élvezi az életet.
ma 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ne érts félre, a gyerekvállalás egyértelműen 70% sz*pács, és kegyetlenül amortizál. Már csak a folyamatos aggódás is, és akkor még nem történt semmi. Ez vitathatatlan, viszont olyan lélekborzoló ősboldogságot még sosem éreztem azelőtt, amit a kislányom tud nyújtani. Tehát, amennyit "elvesz", annyit bőven kompenzál is. Karrierrel nem tudom miért kevered, nem írtam semmi ilyesmit. Nekünk nulláról kell építkeznünk, csak ennyi.


Induljunk ki azonos genetikai állományból.

ma 10:23
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szigorú értelemben véve az öregedés mértéke nem ettől függ, de az, hogy milyen állapotban van az ember, arra nagyon kihat az életmódja. Nyilván más tényezők is számítanak, de általánosságban aki túlhajtja magát, vagy önpusztító életmódot folytat, az jóval hamarabb fog leépülni. Én mindig azt mondom, hogy nem szabad beledögleni a munkába. Egyszerűen nem éri meg. Két rokonom is már a nyugdíjas kora előtt elhalálozott, mindkettejüknél ez visszavezethető arra, hogy - szó szerint - betegre dolgozták magukat. Nem szabad. Egyrészt: a munkahelynek addig vagy jó, ameddig dolgozol. Ha akár egészségileg, akár mentálisan tönkremész abban, hogy állandóan erő felett told a szekerüket, onnantól nem fognak melléd állni. Tök mindegy, hogy addig mit tettél értük. Másrészt: azért nem kellemes 50 évesen már rokkantnak, vagy halottnak lenni...
ma 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A karrierrel te keverted, illetve mostad össze, mert ezt írtad: "Velük szemben nekünk nekünk nem volt ilyen szerencsénk (karrierben), viszont gyöngyörű gyerekeket nevelünk"
ma 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

4: Point!


5: Akkor még egyszer: ő nem nulláról kezdte, mi igen. Ez szerencse, bárhogy is rágjuk, viszont vannak gyermekeink, ami óriási boldogságforrás. Ennyi, nem gondoltam többre.

ma 10:37
 7/14 anonim ***** válasza:
Attól függ, mire fordítja azt az időt és energiát, amit nem kell arra áldoznia, hogy dolgozzon. Ha úgy, hogy az karbantartja a testet és a lelket, akkor lassabban, ha meg úgy, hogy csak tesped testben és lélekben, akkor gyorsabban.
ma 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ő áloméletet él, ezért lassabban fog öregedni.


Aki kényszerben él, tehát dolgoznia kell, annak nehezebb.

Aki meg még gyereket is vállal, az még több stressznek van kitéve.


Szerinted miért nem akar gyereket?Hát pont ezért, mert fontos neki a kényelmes élet.


Az, hogy gyerek mellett jól nézz ki, a gazdagok kiváltsága.

Persze a filmekben a szülőt alakító szülő mind jól néz ki, mert vagy nincs gyerekük, vagy ha van, akkor van bejárónő és gyerekcsősz.

ma 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyat, aki baromi jól néz ki gyerekek mellett is (nem, nincs babysitter vagy bejárónő, mindent ő csinál) szóval azért ne csináljunk már úgy, mintha ez valami lehetetlen dolog lenne.
ma 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jó jó jó, tök jó ez a brainstorming :D
ma 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!