Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Keveset eszek vagy sokat?...

Keveset eszek vagy sokat? vagy normális?

Figyelt kérdés

reggel 7:30- virslis ketchupos.


10:00: alma, szendvics=vaj, párizsi, paprika. , kefir


13:00 ebéd: zöldségleves, rántott hús, párolt rizs, savanyúság! 18:00 vacsora: 1 szendvics.


2023. máj. 29. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Soknak nem tűnik, csak egészégtelen. Persze még mindig nem mindegy, hogy mit jelent a rántott hús és a szendvics sem. Nem mindegy, hogy 1 darab vagy 15 darab.


Fogjátok már fel, hogy a mennyiség nélküli "sokat eszem" kérdések értelmezhetetlenek.

2023. máj. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
és ebből megtudtuk a mennyiségeket is:-D
2023. máj. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont mennyiségeket nem írtál. Meg azon kívül is elég pontatlanok az adatok. Ebből nem lehet megmondani.
2023. máj. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
Minden nap ugyanezt eszed?
2023. máj. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
Kom este 6 a vacsora, és utána nem is vagy éhes?
2023. máj. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól függ. Reggeli, az vislis kethupos MI? Vagy virslit eszel ketchuppal? Kenyeret eszel mellé? Meg hány szál virslit? Ebédre se mindegy, hogy hatalmas tányér rizst eszel, vagy csak kis köretet. A vacsora szendvicsed ugyanaz, mint amit tízóraira eszel?


Amire én gondoltam a kérdés alapján, az mondjuk 3 szál virsli két evőkanál ketchuppal kenyér nélkül, egy alma, egy zsemle 10g vajjal, egy szelet felvágottal, pár szem paprikával, meg 250ml kaukázusi kefír, 75g rizs, egy szelet rántott karaj, savanyúság, meg még egyszer a szendvics, tippre mondjuk 1600-2000 kalória, ha druván számolok és feltételezem, hogy nagy adagot eszel ebédre. Ez akkor elég, ha alacsony, vékony, ülőmunkát folytató, fizikailag nem aktív felnőtt nő vagy. Ha mondjuk egy kamasz, 180 centis, 70kg-os fiú, akkor kevés. Ha magas nő vagy, aki rendszeresen sportol, akkor szintén kevés. De nem mindegy az se, hogy mi a célod, akarsz-e hízni vagy fogyni, vagy pont súlyt szeretnél tartani, korod, nemed jelenlegi súlyod, életmódod mind-mind szerepet játszik.


Nem vagyok dietetikus, meg semmi, de én a helyedben még reggel ennék mondjuk egy paprikát vagy egy darab kígyóuborkát a virslihez, a tízórai szendvicsedbe is simán mehetne több zöldség, amiket szeretsz, ebédet nem tudom, hogy magadnak viszed, vagy suliban, munkában a menzán eszed? Mert ha magadnak viszed, akkor a rizs felét nyugodtan le lehet cserélni párolt zöldségre vagy salátára, esetleg megpróbálni máshogy elkészíteni a húst, pl. sütőben sütni, grillezni, stb., és a vacsorát is el lehet költeni kreatívabban, mehet mindenféle zöldség a szendóba, vagy mondjuk egy olyasmi rizses-zöldséges-húsos tál, amit ebédre is ettél, vagy rakott étel. Még egyszer mondom, nem vagyok szakember, viszont nagyon odafigyelek a táplálkozásomra, hogy ne hízzak el (a családomban mindenki kövér, gyerekként én is az voltam, de felnőve leadtam a felesleget, és rendszeresen edzek is, amihez néznem kell, miből mennyit eszek). Nekem úgy tűnik, hogy nagyon kevés zöldséget és fehérjét eszel. Egy alma, pár szelet paprika, savanyúság - ez nem elég rost és vitamin, a zöldségleves meg inkább víz, mint zöldség, a virsli fehérjetartalmát én inkább nem firtatnám, tehát a fehérjeforrásod az egy kefír, meg egy szelet rántott hús. Nincs székrekedésed?

2023. máj. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!