Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Japánt (annyira-amennyire)...

Japánt (annyira-amennyire) ismerők! Mennyi esély van/lehet erre: egy japán nő _hazánkba_ költözzön több hónap, v. akár több év ismeretség, vagyis párkapcsolat után, ahelyett, hogy a férfi költözne oda (a "szokásokkal" ellentétben)? Mivel általában...

Figyelt kérdés

Mivel - legalábbis általában - a férfiak szoktak odaköltözni.


Nem sorolom fel az okokat (több is van), hogy mi miatt kérdezem kifejezetten a fentieket, vagyis, hogy (valóban!) jobb lenne a helyzet, ha a japán hölgy költözne ide, de itt most egyáltalán nem erről van szó, nem ez áll a kiírasban.


___________________________________


Nem tudom, hogy a válaszadók között ki mennyit élt Japánban, vagy csupán kiutazott pár hétre, netalán pár hónapra szimpátia végett a szigetországba, de kifejezetten azt kérdezem Tőletek (Japánt többé-kevésbé ismerőktől), hogy vajon a japán nők esetében lehet-e ilyen hajlandóság?


Vagy szinte egyik sem akarja otthagyni az otthonát Európáért (igen az EU miatt, nem az Egyesült Államokért) akármilyen szimpátia is van az európai férfi és a helyi NŐ között?


Igen, nagybetűs NŐ-kről van szó (ha mindenképpen kell két számot írnom, akkor 30 és 45 között), és mivel hús-vér nőkről esik szó, átlagos hölgyeket kell érteni ezalatt, azokkal a tulajdonságokkal, amilyenek ők éppen! Vagyis nem az itt, illetve hazánkban elképzelt, nem a "vágyott" fiatal diáklányokat, és végképp nem topmodelleket! Hiszen ott is vannak átlagos nők nem csak szebbnél-szebbek! A belső tulajdonságaik pedig úgyis olyanok, amilyenek. Egyénenként változó. Hölgyekről van szó, nem bohókás vágyálmokról, végig teljesen a realitások talaján maradva!


(Alapfeltétel e kiírásnál, hogy meglegyen a szimpátia a nő és a férfi között és természetesen idővel párkapcsolat is alakuljon ki. Ami ellentétben például filipina/thai nőkkel - itt - nem a remélt anyagi haszonért, nem állampolgárságért jön létre. Legalábbis feltehetőleg.)


Hálás vagyok Neked kedves olvasóm, hogy megtiszteltél azzal, hogy elolvastad e nem éppen rövidre sikerült részletezésemet! Annak pedig méginkább örvendeni fogok, ha tudsz is - érdemben - hozzászólni!


Még egyszer köszönet a türelmedért és megértésedért!



tegnap 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Te jó ég, mi ez a fogalmazás. Ha előítéletes lennék azt mondanám hogy téged megvezettek, de válaazolok normálisan.


Japánt ugyan nem ismerem, de van több japán ismerősöm akikkel egyetemen ismerkedtünk meg, volt japán barátnőm is. Bennük én láttam hajlandóságot hogy ide költözzenek, de egyrészt ők ugye már eljöttek onnan tanulni, így biztos könnyebb nekik. Masrészt amiről te írsz, hogy egy 30+os nő, akinek már kb sínen van az élete, szerintem biztos nehezebben hagyná ott az országot.

tegnap 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Több kelet-ázsiai országban volt már barátnőm. Alapvetően nyitottak a váltásra, de tipikusan fejlettebb, biztonsagosabb tarsadalmakba vágynak. Szoval pont Szingapuri, Japan nok kevesbe jonnenek ide.
tegnap 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm!


Első, mégis mi lehet a probléma a szándékosan mindenre, minden apró részletre kitért/körülírt részletezéssel? Nem kötekedek veled, pusztán tényleg nem fér a fejembe! 😃

tegnap 19:34
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem a részletességgel van bajom, hanem a stílussal. Azok szoktak így írni akiknek szinte 0 emberi kapcsolatuk van, ezért is gondolhatná a ember hogy bedőlnék egy catfishnek. Persze ne legyen igazam :D
tegnap 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Onnan, ebbe a szarfészekbe?

Ugye csak viccelsz?

tegnap 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Éltem pár hónapot Japánban, vannak ott és Európában élő japán barátnőim és többségében ugyanaz mondható el róluk: ha Európában is élnek, vagy csak időszakos dologként élik meg (itt végzik el az egyetemet, van itt egy projektjük) vagy az adott ország kultúrája miatt költöztek oda, nem egy férfi miatt. Ha valamelyikük Japánhoz kötődik a legjobban, ott élne a legszívesebben, akkor biztosan nem fogja meggondolni magát csak egy férfi miatt. (Mondjuk én szinte minden nőismerősömtől ezt tapasztalatom.) Pláne egy olyan országba nem fog költözni, amit a sajátjánál valamilyen szempontból rosszabbnak és kevesebbnek tart.

25/N

tegnap 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Nem lett rózsásabb a helyzet, de elfogadom.
tegnap 20:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!