Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy vészelitek át a téli...

Hogy vészelitek át a téli félévet? Szeretitek a hideget vagy hozzám hasonlóan van aki szívből utálja?

Figyelt kérdés
Örök nyár híve vagyok. Most, hogy már egyre hidegebb van és reggelente csíp is, a szokásos érzésem van, hogy májusig, de lehet júniusig nem szabadulunk ettől az érzéstől. Ha lehetne meleg, forró éghajlatra költöznék még ma. Régóta várom, hogy az éghajlatunk annyira megváltozzon, hogy eltűnjön a hideg innen és valahogy a hideg évszak csak hűvös legyen, ilyen 18-20 fok, és az év nagyobb részében 30-35 fokok legyenek legalább. Sőt nekem a 40 is jöhet, a meleggel semmi bajom, légkondim nincs. Télre viszont ki kellett építeni a cirkót, mert a korral csak fázósabb lettem, és bár egészségügyi gondjaim nincsenek, de nehez tűröm ha a hideg miatt folyik az orrom, elrekedek. Nem is tudom felfogni, hogy van, aki tudja élvezni a hideg időt, mindig csodálkozom rajta, hiszen én azt látom még annak is folyik a taknya-nyála, aki annyira mondja, hogy de jó neki és ugyanúgy felveszi a nagy és vastag bundát, mint én, aki utálja. Ilyenkor mindenki beteg, dugig vannak az orvosi rendelők, a buszon, metóron, villamoson egymás képébe köhögnek az emberek szinte és fulladásig. Undorító komolyan az egész, nyáron legalább ezek a betegségek sincsenek, illetve nagyon kevés embert érint.

okt. 14. 09:47
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
Fantasztikus lesz, még hamarabb sötétedik, és a zombi hónapok jönnek, november, december. Eddig viszont jó ez az október, napok óta csak napsütés és felhőt se láttam, imádom. Igaz lehetne melegebb is, de megteszi a 17 fok a napsütéssel, mert a napon kellemes.
okt. 17. 22:37
 32/37 anonim ***** válasza:

#31 jó neked, hogy ott volt 17 fok

Itt is süt a nap, de 12 fok a maximum napon. Árnyékban 9 fok.

okt. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
58%
Én a nyarat vészelem át, ősztől tavaszig élek.
okt. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:
Ki így, ki úgy én utálom azt az időszakot és nyáron töltődöm és fullon vagyok a 40 fokokban! De azért ez a vénasszonyok nyara is jó, 17-18 fok és szikrázó napsütés, igaz reggel hideg van, de délután nagyon király idő, ilyenkor már én is beérem ezzel ha nem esik. Az esős időt is utálom, így télen a száraz napos, hideg idő sem annyira bajom, mint a +11 fok egész nap esővel.
tegnapelőtt 00:47
 35/37 anonim ***** válasza:
34 Sokat kertészkedem, és járom a természetet. Kell az eső!
tegnap 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
35 Én is, mégis utálom :) Inkább locsolok, de nem bírom ha ki se lehet menni vagy elmossa a veteményt a villámárvíz. Idén aszálykor sokkal szebb termésem volt, mint tavaly, mikor felhőszakadások voltak nyáron.
tegnap 19:29
 37/37 anonim ***** válasza:

Miért, mit ültettél, kaktuszt? :D

Nekem díszkertem van, kb. 700 m2-en, a szomszédaimnak veteményes. Június közepétől kezdve 2,5 hónapig nem esett az eső nyáron, pedig nem az Alföldön vagyunk. Már júliusban a túlélésért locsoltuk a növényeket. A szomszédok sorra adták fel augusztus elején, mert az erős napsugárzás miatt minden megégett. Augusztus legvégén a veteményesekre már hiába jött eső, sok munkájuk kárba veszett.

Sosem találkoztam még olyan kert, és természetbarát emberrel, aki ne örülne az esőnek.

ma 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!