Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy vészelitek át a téli...

Hogy vészelitek át a téli félévet? Szeretitek a hideget vagy hozzám hasonlóan van aki szívből utálja?

Figyelt kérdés
Örök nyár híve vagyok. Most, hogy már egyre hidegebb van és reggelente csíp is, a szokásos érzésem van, hogy májusig, de lehet júniusig nem szabadulunk ettől az érzéstől. Ha lehetne meleg, forró éghajlatra költöznék még ma. Régóta várom, hogy az éghajlatunk annyira megváltozzon, hogy eltűnjön a hideg innen és valahogy a hideg évszak csak hűvös legyen, ilyen 18-20 fok, és az év nagyobb részében 30-35 fokok legyenek legalább. Sőt nekem a 40 is jöhet, a meleggel semmi bajom, légkondim nincs. Télre viszont ki kellett építeni a cirkót, mert a korral csak fázósabb lettem, és bár egészségügyi gondjaim nincsenek, de nehez tűröm ha a hideg miatt folyik az orrom, elrekedek. Nem is tudom felfogni, hogy van, aki tudja élvezni a hideg időt, mindig csodálkozom rajta, hiszen én azt látom még annak is folyik a taknya-nyála, aki annyira mondja, hogy de jó neki és ugyanúgy felveszi a nagy és vastag bundát, mint én, aki utálja. Ilyenkor mindenki beteg, dugig vannak az orvosi rendelők, a buszon, metóron, villamoson egymás képébe köhögnek az emberek szinte és fulladásig. Undorító komolyan az egész, nyáron legalább ezek a betegségek sincsenek, illetve nagyon kevés embert érint.

okt. 14. 09:47
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
78%

"nyáron legalább ezek a betegségek sincsenek"

Régen olvastam ilyen badarságot, de ha így gondolod, nyugodtan költözz olyan helyre, ahol a meleg időjárás az általános.

okt. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:

Én is így érzek a téllel kapcsolatban.

Bakancslistámon is van például az ausztrál aranyrög keresés fémkeresővel, lakóautóban lakva. Vagy Balira vagy más örök napsütötte vidékre költözés. Persze oda is lakóautóban, nem szeretem a földbe betonozott lakhelyeket.

okt. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

#1 nyáron üres az orvosi rendelő most meg kb. mindenki egymás nyakán és köhögnek, fulladnak na meg az allergiásokat kivéve nyáron kb. senki se taknyos és nincs ennyi arc meg homloküreg gyulladás.. mielőtt badarságról beszélsz nem ártana informálódnod is.


#2 úgy-úgy! :-D

okt. 14. 09:55
 4/36 anonim ***** válasza:
69%
Akkor menjetek, nem értem a problémát.
okt. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
62%
Én imádom, elmondhatatlan felszabadító hogy végre vége lett a nyárnak, pokoli volt.
okt. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
75%

Én mindkettőt szeretem. Nekem nagyon unalmas lenne, ha mindig ugyanolyan idő lenne és mindig ugyanúgy lehetne csak öltözni.

A hidegtől nem félek, bent van fűtés, kintre vannak jó télikabátjaim.

Ha te mindig beteg leszel, amikor nincs nyár, csak úgy a hidegebb időtől, akkor valami nincs rendben, le vagy gyengülve, nem működik valami jól.

Nem tartom magam valami szupererősnek, de engem még az influenza és egyéb megfázásos járványok is el szoktak kerülni.

okt. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
75%

#3 Ugyanúgy van nyáron is ilyen betegség, ugyanis a kórokozók jelen vannak, csak hidegebb időjárásban könnyebben bekerülnek a szervezetbe. Na meg nyáron nyári szünet van, szeptembertől ugyanúgy össze lennének zárva a gyerekek, szóval hiába van 30 fok ugyanúgy lennének járványok.


Egyébként én is imádom a nyarat, de egy idő után már elég belőle. Ez az éghajlat tökéletes ami nálunk van.

okt. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

#6 én arról beszélek, hogy folyik az orrom, és kizárt, hogyha te kimész a hidegbe ne kezdjen el folyni az orrod. Járványos betegség pedig csak addig kerül el, még nem vagy összezárva egy csomó fertőzött gyerekkel, emberrel. Bírom ezt az immunmacsós dolgot, hogy de én évek óta nem voltam és így tovább. Simán lehetsz ha van egy fertőző személy körülötted, ha épp nem vagy elég védett valamelyik kórokozó iránt, akkor beteg leszel, de az lehet, hogy nem ver le, csak kicsit érzed meg vagy alig és nem is veszed észre.


#7 kinek mi a tökéletes, szerintem a legrosszabb éghajlat, mert akkora szélsőségek tudnak lenni, hogy 35-40 fok után 10-15 fok lásd szeptember közepe, majd 10-15 fok után újra 30. Amíg nem vagy frontérzékeny addig tökéletesnek érzed, de tényleg a legrosszabb éghajlat. Spanyolországban és délebbre inkább tökéletes, mert bár ott is van hideg, de rövid ideig és kisebbek ezek az ingadozások. Fent Skandináviában meg ugye szintén, de ott állandóan hideg van, nyáron is kevés ideig és ritkán vagy nagyobb meleg.


Viszont köszi a választ, kinek ez, kinek az. :)

okt. 14. 10:22
 9/36 anonim ***** válasza:
62%

8: nem kell összezárva lenni, elég ha csak a boltban, a buszon, vagy akárhol megfogsz valamit egy beteg után.

Nem, nem folyik mindig az orrom. Annyit folyik csak úgy, mint nyáron.

Azért mert te nem bírod, még semmi baj nincs az ősszel, téllel.

okt. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

Nekem is folyik az orrom hidegben. Nem vagyok náthás, szimplán a hideg levegő, főleg, mikor bemegyek a hidegről a melegre. Beteg szinte sosem vagyok, pedig van egy ovis és egy iskolás gyerekem, ők gyakran hazahoznak ezt-azt, de 10-ből 9x nem kapom el, amikor igen, akkor is egy enyhe nátha kb. Nem tudom, miért, semmi vitamint nem szedek pedig.

Egyébként én is szívből gyűlölöm a 20 fok alatti hőmérsékletet, százszor inkább 35, de hát nem kívánságműsor.

okt. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!