Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy vészelitek át a téli...

Hogy vészelitek át a téli félévet? Szeretitek a hideget vagy hozzám hasonlóan van aki szívből utálja?

Figyelt kérdés
Örök nyár híve vagyok. Most, hogy már egyre hidegebb van és reggelente csíp is, a szokásos érzésem van, hogy májusig, de lehet júniusig nem szabadulunk ettől az érzéstől. Ha lehetne meleg, forró éghajlatra költöznék még ma. Régóta várom, hogy az éghajlatunk annyira megváltozzon, hogy eltűnjön a hideg innen és valahogy a hideg évszak csak hűvös legyen, ilyen 18-20 fok, és az év nagyobb részében 30-35 fokok legyenek legalább. Sőt nekem a 40 is jöhet, a meleggel semmi bajom, légkondim nincs. Télre viszont ki kellett építeni a cirkót, mert a korral csak fázósabb lettem, és bár egészségügyi gondjaim nincsenek, de nehez tűröm ha a hideg miatt folyik az orrom, elrekedek. Nem is tudom felfogni, hogy van, aki tudja élvezni a hideg időt, mindig csodálkozom rajta, hiszen én azt látom még annak is folyik a taknya-nyála, aki annyira mondja, hogy de jó neki és ugyanúgy felveszi a nagy és vastag bundát, mint én, aki utálja. Ilyenkor mindenki beteg, dugig vannak az orvosi rendelők, a buszon, metóron, villamoson egymás képébe köhögnek az emberek szinte és fulladásig. Undorító komolyan az egész, nyáron legalább ezek a betegségek sincsenek, illetve nagyon kevés embert érint.

okt. 14. 09:47
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

Végigdepizem.


Igyekszem ilyenkor minden hétvégén túrázni, hogy a szabadban, világosban legyek. De a szürke sötét hétköznapok így is kikészítenek.

okt. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 Misery ***** válasza:
Annak ellenére, hogy én imádom az ősztől tavaszig terjedő időszakot, a korai sötétedés engem is megvisel. A következő óraállítást már nagyon szoktam várni. Jó, a januárt, meg a februárt mondjuk kifejezetten utálom, mert az olyan semmilyen, de így ősszel/télen magával ragad az évszak és az ünnepek hangulata. Én a nyarat nem bírom. Nem nem szeretem, hanem nek bírom ezt a pokoli meleget és egyébként a szervezetnek sokkal optimálisabb a hideg, mint a forróság. Már nem meleg van, hanem pokol, ami elviselhetetlen. A betegségekkel nincs bajom, szedek vitaminokat. Nekem a fő boldogság, hogy ilyenkor végre lehet öltözködni, én 20 fok alatt érzem jól magam. Amúgy próbálom megtalálni a szépséget minden évszakban. Szóval ez teljesen egyénfüggő, mert én például azt neme értem, hogy akarhat valaki 40 fokot, amikor sem neki, sem a környezetének nem jó hosszú távon.
okt. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne a téli óraátállítás akkor élvezhető lenne ugyanúgy a tél is, de ez az 5 órai rolólehúzás és teljes sötétség nem tesz jót szerintem az emberek pszichéjének.
okt. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa, hogy ennyi embert zavar a korai sötét. Én gyűlölöm az őszt és a telet, de ez pont nem zavar, van egy hangulata a benti melegben eltöltött sötét téli estéknek.
okt. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

#12


Már miért ne tenne jót valakinek a 40 fok? Nyáron 40 fokban tekertem bicajjal 30 km-t a tűző napon. Nekem a meleget nagyon bírja a szervezetem, semmi bajom tőle. A hideget viszont nem bírom elviselni, szóval csak a magad nevében írd, hogy neked nem tesz jót :-) Én meg utálom az öltözködést is, nyáron 2 perc reggel melóba menet az öltözködés, most meg mire megtalálom a ruhát az több percet vesz el, pedig nem válogatok, csak állandóan kutatni a szekrényben a vastagabb cuccokért elég sok. Hányinger egy időszak jön most fél évig ez az igazság. Fűteni is utálok, nyáron a melegben simán alszok még 30 fokos szobában is mint a medve.

okt. 14. 12:53
 16/37 anonim ***** válasza:

Én idén nyáron szedtem össze valami influenzaszerű tünetekkel járó vírust, amiből több mint egy hónap alatt lábaltam ki (nem volt üres az orvosi váró). Télen nem kapok el semmit, vagy ha mégis, max egy hét alatt letudom. Ráadásul ilyen esetben télen iszol meleg teát, veszel meleg fürdőt, bekuckózol az ágyba, de a nyári kánikulában ezeket mégis hogy?

Nekem általában nincs gondom a hideggel, felöltözöm és megyek ki, imádok a természetben lenni, túrázni, sportolni. Ellenben 35-40 fokban nem is ajánlott a tűző napon lenni és megterhelő tevékenységet folytatni, ezt hangsúlyozni is szokták nyáron orvosok, meteorológusok. Lehet, hogy te pont bírod, de sokan nem, és nemcsak megterhelő, hanem veszélyes is.

Mondom mindezt úgy, hogy én is jobban szeretem a nyarat, mint a telet, de télen engem is inkább a korai sötétedés és a hetekig tartó napsütés nélküli időszakok viselnek meg, a hideg nem. A hőhullámokat viszon ki nem állhatom. A kellemes huszonpár vagy max 31-32 fok kellemes. De a legjobb talán a tavaszi vagy a koraőszi időjárás, most pl. nincs dögmeleg, de nincs hideg sem.

okt. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
Nem szeretem a régi telet, viszont mind a két irányban szívós vagyok és ráadásul ez itt már nem mondható télnek. 4 foktól már túrázok, ha nem gusztustalan az időjárás.
okt. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

16+

Különben nekem is - több szempontból - jót tesz a nyári Napsütés. Nálam egyáltalán nem okoz kárt. Egy barátom szerint Vasember vagyok. :D Ellenkezőleg: rejtélyes bőrbetegséget csak az tüntet el és egészen október közepéig gyönyörű a bőröm. Most kezd újra rossz lenni a Napsütés nélkül. Immunbetegségnek hitték éveken át, de már kétszer tökéletes lett a vérképem és most mégis újra rejtély van...

okt. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
* 16~
okt. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Nemigazán csípem a hideget, kaptam 1 éve egy polár takarót, ami megment:).
okt. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!