Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek többsége tényleg...

Az emberek többsége tényleg nem mer szembenézni a rossz dolgokkal?

Figyelt kérdés
Sokszor úgy látom hogy az ember nem szereti ha van egy rossz dolog azzal a szembe kell néznie, én nagyon realista vagyok talán kicsit pestimista ezt bevallom, de sokszor az tapasztalom ha valami rosszat mondok tényeket, akkor elkezdenek ellenkezni, meg nem úgy van, meg megkeseredett vagyok és társai... gondolok itt arra hogy pl. felhozom azt hogy majdnem minden házasság tönkremegy ,rengeteg a válások száma, a hűtlenség nagyon gyakori a párkapcsolatokban, ha ezeket mondogatom egyes ismerőseimnek főleg nőknek akkor én vagyok a negatív én vagyok a megkeseredett én vagyok a rossz ember...
ma 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Mert hátha magától elmúlik.
ma 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1. Micsoda?
ma 18:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen rossz.

Amúgy alapból jobb, ha inkább pozitívan állsz a dolgokhoz: akkor egyrészt könnyebb megoldani, másrészt jobban is érzed magad közben.

ma 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Az nem "szembenézés", hogy állítasz valamit ami szerinted igaz, más pedig nem így gondolja...
ma 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

#4


valószínűleg pont a magadfajták mentalitása szülte a kérdést is. általánosságban van egy téma, de te már közlöd, hogy "hazudik"

ma 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy alapvető emberi tulajdonság amit nevezhetünk amolyan torzításnak. A legtöbbünkben benne van az a gondolat vagy érzés, ami arról szól hogy legmélyen hiszünk abban, hogy az életünkben minden jól végződik vagy pedig jóra fordul. Ezzel nincs is baj, viszont a legtöbben alapvetően nem képesek elfogadni olyan tényeket, amik túl kemények, vagy pedig nem egyeznek meg az elképzeléseikkel. Mondanom sem kell sok esetben önbecsapás, mert az élet nem csak játék és mese.
ma 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Magyarok vagyunk, így ez alap, sajnos.
ma 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!