Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik, hogy egy kedves...

Létezik, hogy egy kedves ember mások nyomorából leli az energiát?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon kedves barátnőm, pár évig házi gondozóként dolgozott, most vendéglátásban dolgozik egy étteremben, ahol a vendégek imádják, a munkatársak zömével is jól kijön. Ő az a személy, akinek őszintén ki lehet önteni a lelket, és amit elmondok neki, benne is marad, de azt sem hallottam vissza soha, amit más mesélt neki. Ha az éjszaka közepén gondba kerülök, vagy nem gondolkozna egy órát utazni hozzám, vagy nem kérdés, mehetnék hozzá. Amikor beteg voltam, elég kellemetlen megfázás, ki sem léptem a házból, beállított a kedvenc édességeimmel és gyógykészítményekkel meg apróságokkal. Tehát nála jobb barátnőt keresve sem találnék, ő az egyetlen a hosszú évek alatt, aki őszintén bízott bennem és kitartott mellettem a legrosszabb időszakoman is.


És itt jön a de... Mintha a lelke egyik oldala fehér lenne, a másik pedig sötét, fekete. Teljesen őszinte velem, szóval sosem próbálta titkolni, de nehéz is lett volna eltűntetnie a kaján vigyort az arcáról, amikor pl. Beültünk kávézni, a szomszéd asztalnál három idegen teljesen tropa volt lelkileg, elég sok balszerencse érte őket, a barátnőm pedig élvezkedett az ő szenvedésükön. Vannak pillantásai, amikor láthatóan jól mulat egy negatív dolgon, sőt valamikor viccesnek találja és el kell fojtania a nevetést. Volt, hogy fájdalomtól sántítva bebotorkált a megállóba egy idegen férfi, a barátnőm meg olyan vidám lett, pedig egy perccel előtte nagyon letargikus volt.


Pedig magától ajánlja fel időseknek, hogy leviszi a lépcsőn a nehéz szatyrot, nem egyszer a villamosig is elkísért egy anyókát, fel is rakta a cuccait. Imádja az állatokat, kifejezetten az elesett állatokat, most is egy utcáról befogadott macskája van meg egy talált kutyája, a macska csonttá volt soványodva, a kiskutya pedig reszketett a félelemtől, de pár hétig volt egy madara, amíg rendbe nem jött a szárnya és visszaengedte. Leesett egy nőnek a kendője a boltban kifelé menet, mi befelé tartottunk, felvette és utána sietett. És kismillió ilyen dolog... Neki ezek a dolgok rengetegszer zsigerből jönnek, nem is gondolkozik. De közben mégis azt látom, bármilyen bizarrul hangzik, hogy mások nyomorából, mások negatív történéseiből nyeri a saját pozitív energiáját. Nekem akkor is a barátnőm marad, ha kiderülne, hogy pszichopata, de azért csak felmerül, hogy ezen jellemvonások mit jelententenek?


ma 17:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Normálisan kedves ember nem, de az álszent bűbájkodó igen.
ma 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
De szép mese!
ma 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!