Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Élelmiszer téma és emberi...

Arpi1969 kérdése:

Élelmiszer téma és emberi tulajdonságok. Közülünk akik megvesszük a boltban a hentesárut és megesszük mert olcsó és finom. De közülünk kik tudnák saját kezükkel leölni azt az állatot akit aztán a hentes földarabol?

Figyelt kérdés

#állat #vegetarianizmus #ember #mészárlás #ösztönös viselkedés
ma 13:29
A kérdező szavazást indított:
én leölném mer azért van
nemtunnám mektenni
14 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Már 6 évesen megtanítottak tyúkot vágni, és disznóölések aktív segédmunkása voltam.

Engem úgy tanítottak, hogy a háziállatokat megesszük, mert azért vannak. A családom mindig emberséges módon csinálta, az állatokat életükben jól tartottuk, megbecsültük.

Az emberi faj mindenevőnek készült. Ezt nem lehet elvitatni.

ma 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A szilíciumot se tudnám kibányászni ami aztán belekerül az elektronikus eszközeimbe. A fát se tudnám kivágni, amiből vannak a bútoraim. És?

És te a szemébe tudnál nézni a gyerekeknek akik a kávéültetvényeken güriznek hogy legyen mit innod? Hasonlóan értelmes mindkét kérdés…

ma 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyerekkorom óta egy farmon élnék, simán megcsinálnám. Most csak azért nem, mert 43 éve soha nem csinálom, nem vagyok hozzászokva. Meg még annyi minden más munkához sem. Cserébe neked meg az én melómat nem kell elvégezned, szívesen. :)
ma 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Madárnak simán kitörbém a nyakát őzet és szarvast is lőnék ha tudnék, de valahogy a malac, tehén, birka, nyúl nem menne. Nem tudom miért hiszen finomak
ma 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"nemtunnám mektenni"

Anyám tizenéves koromban tanított tyúkot vágni. Lefogtam, odatettem a kést a nyakához... 5-10-15-20 másodperc szünet... és elsírtam magam. Elengedtem. Képtelen voltam elvágni egy élő állat torkát. Én nem húzom végig a kést a nyakán. Pedig ezerszer láttam, hogy csinálja anyám (az is nagyon rossz látvány volt), meg azt is ahogy apám disznót vágott évente 3-4 alkalommal, hol nálunk, hol rokonoknál (ezt is utáltam látni, sokszor inkább bemenekültem a szobába). A feldolgozásban segítek, ha kell, de a haláltusáját én nem tudom végignézni egy állatnak, sem elkövetni az állat leölését. Inkább megveszem boltban, feldolgozva. Ha így nem jutnék hozzá, hanem mindenképpen nekem kellene leölnöm, akkor inkább lemondanék róla. A legyet vagy a szúnyogot lecsapom, de annál nagyobb állatnak nem oltom ki az életét. A karácsonyi halnak, élő pontynak sem. Ha már nem él az állat, akkor lepikkelyezem, fel is szeletelem, meg a tyúkot is megkopasztom, feldolgozom, még meg is főzöm, ugyanez a sertéssel is vagy bármivel, de leölni nem ölök le állatot (rovaroknál nagyobbat semmiképp).

ma 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól is függ, hogy mihez szoktunk. Gyerekkoromban a szüleim sokszor pucoltak halat. Én is megcsinálom az élő halat a mai napig. De pl tyúkot nem vágtak és nem tudom, hogy azt meg tudnám-e tenni. Nagyobb állatokat biztosan nem. De aki ebben nőtt fel, a többségnek ez nem gond.
ma 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jaj te szegény, ha tudnád, hogy anno vidéken simán élve elásták az újszülött cuki kiscicákat mindenféle lelkiismeret-furdalás nélkül...
ma 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!