Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A cigányok között vannak...

A cigányok között vannak önbizalomhiányosok?

Figyelt kérdés
Mert én a 20 évem alatt eggyel sem találkoztam, aki visszahúzúdó vagy önbizalomhiányos lett volna. Pedig a sulinkba sok roma tanuló van. Ismerek olyat aki nem hangadó, de nem kuka, beszélget. Ez a vérmérsékletükből/temperamentumukból adódhat?

ma 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Számít, hogy félroma vagyok és nem látszik? Én rettentően antiszociális voltam és csak azért - segítség helyett - én voltam bullying alatt szinte egész iskolától.
ma 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1 Érdekes, ismerek félcigányokat is, de ők sem visszahúzódóak

Egyébként nekem is ilyen problémám van, önbizalomhiány

ma 15:27
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Gyerekem… aki hangos Mónika show, az pont a komplexusait akarja leplezni….


Alap pszichológia

ma 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tény, hogy csak voltam. Mint mondtam. Azóta eléggé karakán lettem. :-) Talán azért is, mert akkor nem tudtam kimondani a gondolataimat és azóta bepótolom. :-)
ma 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Ne keverjük össze az önbizalmat a nagy pofával.
ma 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vannak, elég sokan. Ezt szokták megpróbálni kompenzálni azzal a bizonyos hatalmas ordenáré öntudattal, balhézással, kötekedéssel. Bár nem mindig csak erről szól, van akinek ez tényleg jó móka, vagy épp dominancia játék.
ma 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze, miért ne lenne? Sík évig dolgoztam iskolában, elég sok cigány tanuló is volt, és voltak köztük csendesebb, visszahúzódóbb gyerekek is. Az egyikükről hetedikben derült ki, hogy nem hall rendesen már évek óta (alsóban volt egy csúnya fulgyulladasa, valószínűleg abból maradt vissza), mert inkább elkerülte, hogy meg kelljen szólalnia, elvolt magában szünetekben, órán meg fogalma nem volt, miről van szó, mert nem hallott szinte semmit.

De volt több olyan gyerek, akinek semmi szervi baja nem volt, de inkább csöndben volt, próbált nem szem előtt lenni.

ma 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köztük is vannak. Egy részük pont azzal próbál kompenzálni, hogy hangos, nagyképű, nagyra van magával.
ma 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!