Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kompromisszumot szoktatok...

Kompromisszumot szoktatok kötni, vagy inkább megalkuvóak vagytok?

Figyelt kérdés
A kompromisszum attól az, ami, hogy nem egyoldalú. Ha a másik fél nem tesz bele annyit, mint ti, akkor inkább kiléptek?
ma 06:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Konszenzusra törekszem mindig, win-win helyzet kialakítása a cél.


Persze van amikor ez lehetetlen, akkor kompromisszumokat kell vállalni. Érvelni kell mindenkinek az igazáért. Nem akarok feladni semmit se abból, ami nekem jó, de a másik fél is legyen ilyen... nem akarok semmilyen.közösséget vállani olyannal, aki inkább lesz a csicskám, csak hogy velem legyen, ez nagyon gáz lenne.


Megalkuvást nagyon nem szeretem. Ez extrém szituáció... de ezt is egy vitának kell megelőznie, ahol érvek és ellenérvek viaskodnak. Nem kell most nagy politikai csatározásra gondolni, hanem egy hétköznapi dolog is lehet ilyen, pl ki menjem bevásárolni... és akkir itt pl lehet te húzod a rövidebbet, hogy megcsinálod, de kompromiaazum, hogy akkor a másiknak kell elpakolnia és ebédet főznie belőle. Megalkuvás meg az, amikor nem csak mindezt megteszed neki, de még meg is eszed helyette 😃 tehát na, azért ez úgy ritkán jön be ilyen helyzet.

ma 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
Attól függ, milyen pozícióban vagyok. Alárendeltként megalkuvó vagyok, egyenlő félként kompromisszumkész, felérendeltként elnyomó.
ma 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!