Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Benne maradtatok rossz kapcsol...

Benne maradtatok rossz kapcsolatban? Ez megalkuvás, kompromisszum,taktikusság?

Figyelt kérdés
jan. 7. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem, nem és nem.
jan. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, nem, nem, nem.
jan. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Rossz kapcsolat jellemzése: minél tovább maradsz benne annál jobban fog fájni a szakítás (ennek egyszer vége kell legyen)
jan. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 BlackSword ***** válasza:
100%
Baromság, semmi egyéb...
jan. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem. Nem vagyok hajlandó szenvedni. Egy életem van nem teszem tönkre.
jan. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Jó, akkor ti mind beleilletek ebbe a halmazba? https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

Én kérdésem volt ez is. Akkor szeretnék tőletek kérdezni.

jan. 7. 12:16
 7/11 anonim ***** válasza:
Semmi taktikusság nem volt benne. Fiatal voltam, tapasztalatlan és nagyon féltem. Miután egyáltalán felismertem, hogy egy rossz, bántalmazó kapcsolatban vagyok, és nem ez a normális, szép lassan összegyűjtöttem a bátorságomat és elmenekültem. Ennyi.
jan. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Rosszkapcsolatok azok menthetetlenek.

Vannak extrán jó kapcsolatos-ténylegesen is valóban azok-de más ember érdeke miatt, inkább annak érdekét szem előtt tartva befejezi az ember. Mert nem akarja, hogy annak a másik embernek ugyan olyan élete legyen a későbbiekben mint ami neki volt. Előre néz, és bármennyire fáj is, de kimozditja a holtpontról a helyzetet, és még ha kárt szenved is, de lép. Idővel meg rendbe rakja magát a lelki sérülések után, amit ezzel a helyzettel összeszedett. A sebek meg mint tudjuk, ha jól vannak lekezelve-beforrnak. A heg ott marad, de már kevésbé fáj..

jan. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*extrán jó kapcsolatok
jan. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Jártam így egyszer, igen. Mai fejjel azt mondanám, hogy a majdnem 5 éves kapcsolat utolsó 1,5-2 évét már el kellett volna engedni. Nehéz ez, mert amúgy én is azt szoktam itt tanácsolni, amikor valaki hosszasan sorolja, hogy miért nem érzi jól magát a párjával, de "egyébként minden oké", hogy nem, nem oké minden, és ha újra és újra és újra ugyanaz a gond, megbeszélitek, de nem látja be és te sem látod be, nem tudjátok megoldani, de azért mégis együtt maradtok, mert (na itt kellene őszintén megválaszolni, miért), akkor semmi értelme, ugyanazokat a köröket fogjátok futni. De amikor benne van az ember, egyfajta szemellenzőt visel.


Én még utána is beleestem abba a hibába, hogy letudtam azzal, hogy "egy szemétláda volt, vége, megyek tovább", de aztán valahogy csak nem múlt a keserűség, a düh stb., szóval végül fel kellett tennem a nehéz kérdést, hogy ha olyan szemétláda volt (nem volt az), akkor miért maradtam vele ilyen sokáig. Hát nem volt egyszerű menet, nehéz belső monológok ezek, hogy pl. bevalljuk magunknak, hogy a kapuzárási pánik, nőként pláne, a hogytalálokennyiidősenpárt, már 3 évet belefeccöltem, hiába egyezik NÉHÁnY fontos dologban a véleményünk SOKBAN nagyon ellentétesen gondolkodunk és hasonló kérdéskörök nem jó alapok egy kapcsolathoz. Nálam egyértelműen megalkuvás volt a "motiváció", amit benne, rosszul, kompromisszumkötésnek éreztem (csak a másik fél nem nagyon volt hajlandó kompromisszumokra, szóval végül így lett megalkuvás belőle). :D


De én tanultam belőle, nagyon átértékeltem bizonyos dolgokat az életemben, és őszinte tudok lenni magammal és a párommal is, hogy mi az, ami TÉNYLEG fontos nekem.

jan. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!