Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarok miért boldogság...

A magyarok miért boldogság ellenesek?

Figyelt kérdés
Tapasztalatim alapján mások boldogtalanságának sokan jobban örülnek,meg irigyek és kárörvendők..
ma 13:19
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
37%
Nem azok, csak az ország nagy része nem tudja elérni a saját boldogságát.
ma 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
40%
Ne ilyen emberekkel vedd körbe magad és kész.
ma 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
67%

Mert sajnos nyomorban élünk, és nehéz elfogadni, hogy másnak könnyebb. Főleg, amikor olyan hazugságokat hallunk, hogy az átlagjövedelem nettó 400 fölött van, az átlagnyugdíj pedig 250. Nyilván, ez egy átlag, de vannak megyék, ahhol rengetegen ennél jóval kevesebb összeget kapnak. Nyugdíjas ismerőseim 90-140 ezer között kapnak maximum. Irodában, eladóknak nettó 230 fölött senki nem akar fizetni. Hangszeren játszó ismerőseimnek több lábon kell állniuk ahhoz, hogy meg tudjanak élni. Pl az egyik színházban dolgozik, és 180 ezret keres. Mások tanítanak, és 150-160-at. Nem beszélve arról, hogy iszonyú nehéz egyáltalán munkát találni, én pl hónapok óta keresek, és semmi, sehova nem vesznek fel, pedig diplomám és szakmám is van. És akkor erre jön halmozottan a rossz egészségi állapot, mérgező környezet, stb. Sokak mögött nincsen sem anyagi, sem érzelmi háttér.

Szóval ilyenkor kialakul az emberben egy megkeseredettség és irigység, hogy másoknak miért megy jobban? Rengeteg embert látok, akik nyalással értek el többet, akiket protekcióval tolnak fel magasabb pozíciókba. Sokat látni, akik embereket zsákmányolnak ki, és ettől lesznek gazdagok. Másoknak tinédzser korban a seggük alá teszik az autót, a lakást, és a Maldív szigetekre mennek nyaralni.

Szóval ez ilyen összetett. Bennem is van ilyen érzés, de próbálom kezelni magamban.

És persze tudom, hogy vannak sokan, akik kemény munkával érték el az életüket és tisztességesek. És vannak, akik a nyomorból jutottak feljebb. De sajnos sokan nem tudjuk, hogy ennek mi a trükkje. (Ha tudnánk, és olyan egyszerű lenne, mindenki gazdag lenne).

ma 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
7%
4. evek kitarto munkajaval: szorgalommal, tanulassal. ;-)
ma 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
41%
Gondolom, magadból indulsz ki.
ma 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom. Én is minden egyes felületen a pesszimizmust és a rosszindulatot látom rajtuk.

Itt van pl Palvin Barbi. Külföldön oda vannak érte, itthon meg a honfitarsai szólják le, hogy csúnya (??), hogy néz már ki stb. Oké, ha nem tetszik, de akkor minek irkál? Egyáltalán miért foglalkozik valaki ilyen jelentektelen dologgal, ha neki nem tetszik? Árad a keserűség és negatívitas a magyarokbol.

Vagy pl kint volt schobert a gatnal, poszt róla. A sok fotelhuszar meg osztja az észt, hogy persze a magamutogatas az megy. De homokzsakot nem hiszem, hogy bármelyik is pakolna. Ha az ember megosztja a nagy világgal, ha adakozik, az a baj, mert lehet azt csöndben is csinálni. Ha nem, akkor miért nem adakozik, hiszen megteheti??

Ezen az oldalon is divat belerugni a már földön fekvő emberbe, mert attol a másik erősebbnek érzi magát.

Hála Istennek körülöttem nincsenek ilyen keserű, negatív rosszindulatú emberek, csak internetes felületen találkozom velük, de baromi undorító.

ma 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
0%

#6

Norbi valóban magamutogató. Most nem pakolok homokzsákot mert messze élek és dolgozok, nem tudok odautazni. De a legutóbbi nagy árviznél 2013-ban végig kint voltam, nem pakoltam tele vele a netet hanem mentem lapátolni, nem celebkedtem.

Azért egy magamutogató kőgazdag celeb ne számítson már “földön fekvőnek”. :D

ma 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
50%
Oké, az, de ott van pakol. Ráadásul az emberek azon humorizalnak, hogy nem értik mit mond. 2 stroke után lehet, hagy ők sem tudnának normálisan beszélni. Nem is ez a lényeg, nyilván tisztelet a kivételnek. De osszessegeben ez a nép tényleg irigy, negatív, kárörvendő és soha semmi nem jó nekik.
ma 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
24%
Napi magyarfikázó kérdés pipa. Ügyes vagy. 😒
ma 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
46%
Mert irigyek. Tokeletes pelda erre, itt a gyakorin a hozzaszolasok 90 szazaleka. ;-)
ma 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!