Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon sehol nem érzem magam jól és sehol nem jön át a "magyar hangulat", más ország esetében pedig elég egy videó, hogy elfogjon a "vibe"?

Figyelt kérdés

Egyszer voltam Horvát- ill. Olaszországban, de az alatt a pár nap alatt annyira áthatott az ország hangulata, feelingje, életérzése stb., hogy mai napig emlékszem. Rómában a lüktető tömeg, a forróságtól pezsgő antik épületek, az égbe terebélyesedő mandulafenyők hűs árnyéka és tiszta illata. Horvátországban pedig a szűk macskaköves utcák vibráló hangulata, a tenger szikrázó csillámlása vagy a sziklás partok mentén felbukkanó verőfényben billegő kikötött hajók.

Itt Magyarországon meg mehetek bárhova, sehol nem fog el a hangulat, sehol nem érzem magam jól. Mindenhol az a savanyú balkáni hangulat meg a szokásos sallangok: lángos, büfé, idegeskedő autósok, agyamat felforraló letérkövezett főterek, magyarkodó izzadságszagú dolgok (elsősorban a pofám elé tolt pálinka/bor) marketingje, a sunyiskodó életunt szállásadók vagy magát übermenschnek tartó hotel recepciója (én legyek hálás, hogy ott szállhatok meg).

A kisebb városok/falvak/túraútvonalak meg tiszta semmilyenek. Mintha átmentem volna a szomszéd városba a CBA-ba, nem pedig nyaralnék.


Lehetséges, hogy a személyiségemmel van baj, esetleg depresszió (külföldön utoljára 7 éve voltam szóval azok nem mai emlékek). Vagy mi lehet ennek az érzésnek az oka?

Van aki szintén ezt érzi? Ha igen, bővebben szintén kifejthetné.



aug. 9. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Azért, mert ott vendég vagy. Annak mindig jó lenni, nem a megszokott helyen enni egy darabig. Ha ott élnél, azt unnád és az ottani problémákat látnád. Így vendégként, turistaként azt látod, amit mutatnak, tehát a szép tájat, a régi épületet, az érdekes múzeumot. Ha ott élnél, akkor látnád a helyi falvak rossz helyzetét, az olaszokra jellemző kaotikus KRESZ be nem tartását, horvátoknál a bosnyákokkal történő hadakozás még ma is tetten érhető nyomait, az arab bevándorlókat, a helyi szararc politikusokat stb.
aug. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
*lenni egy darabig
aug. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Mert Magyarországon élsz, ha külföldön élnél akkor működne.

Tapasztalatból mondom, éltem külföldön is.

aug. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mint ahogy magadon se látod élesen az idő múlását, távoli ismerősök könnyebben észreveszik, mivel nem látnak mindennap.
aug. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy ideje, (kb.10 éve), olyan nyomasztó lett minden. Az utcán mindenki lehajtott fejjel, szürke arccal mászkál, az egész ország depressziós, mindenki vesztes. (Én igen.) Nincs esélyed, hogy jobb legyen. Semmit nem számít, mit tudsz, mire vagy jó, mert nem ez dönti el. Egy lecsúszó ország, és egy hihetetlenül gazdagodó felső réteg, akik annyit tettek, hogy téged, engem, mindenkit kifosztottak. Legyél itt boldog!
aug. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


érzed már a magyar vibeot?

aug. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Borzasztó az országon belüli alaphangulat; az emberek búskomoran, lehajtott fejjel lézengenek, vagy épp rohannak az utcákon, zéró tekintettel a többiekre. A morál is zuhanórepülésben van, az utakon látható őrjöngésből, idegeskedésből is ez köszön vissza. Ha valaki akár csak egy kicsit is kezd boldog lenni, kezd összeállni az élete, vagy kitörni a helyzetéből, rögtön megjelenik pár károgó, aki minden erejével azon lesz, hogy azt az embert visszarántsa a pöcegödörbe.

Nagyon sok a frusztrált, rosszindulatú egyén, aki ezeket nem tudja jól kezelni, így másokon vezeti le. Ha az illető nagyon mélyen van, akkor ez már ki is ül az arcára, testbeszédére.

Tisztelet a kivételnek.


Mi pár hete jöttünk haza nyaralásból (Horvátország), hát- ég és föld a két ország. A horvátok javára.

Volt pár helyi, akinek tele volt a cuccosa a turistákkal, érthető módon, de mégis az ottaniakról lerítt az életöröm, a jókedv, elégedettség. Megálltak az utcán beszélgetni másokkal, a helyiek közül többen úgy köszöntek és mosolyogtak (!) ránk, turistákra, mintha ezeréve szomszédok lennénk. Ilyet itthon sose fogunk látni.

Tavasszal nagyon szép pontszámmal vizsgáztam le egy mumustárgyból elsőre, amin többen buknak, mint mennek át. Ez pedig elég szépen látszott is rajtam. Mentem a buszpályára, szembejött velem egy nő, akivel addig nem foglalkoztam különösebben, míg oda nem reccsent rám: "mi a f*szt mosolyogsz, teee?". Elég erős a kontraszt.

aug. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7. Rémes!
aug. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
aug. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

"Mi pár hete jöttünk haza nyaralásból (Horvátország), hát- ég és föld a két ország. A horvátok javára.


Volt pár helyi, akinek tele volt a cuccosa a turistákkal, érthető módon, de mégis az ottaniakról lerítt az életöröm, a jókedv, elégedettség. Megálltak az utcán beszélgetni másokkal, a helyiek közül többen úgy köszöntek és mosolyogtak (!) ránk, turistákra, mintha ezeréve szomszédok lennénk. Ilyet itthon sose fogunk látni."


Egy turistarészen mindig jó a hangulat, a turisták boldogok, mert nem otthon vannak ("otthon hagyjuk a gondokat"), a vendéglátók pedig boldogok, mert ez a munkájuk, ebből élnek. Hitelesebb volna egy sima random horvát kisvárosban a fő utca és a vasút utca kereszteződésénél megfigyelni melóba vagy melóból épp bandukoló átlagembert.

aug. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!