Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha utálok Magyarors...

Mit tegyek ha utálok Magyarországon minden egyes percet élni, de "külföldiül" meg nem tudok?

Figyelt kérdés

Egyre reménytelenebbnek érzem az életem. Bejárok dolgozni, de kb totál nem illek bele a kollektívába, mindennap le kell nyelnem a munkatársak beszólásait/kiközösítését és gyűlölöm a szakmámat is.

Miközben mást meg nem tudok megtanulni, mintha nem fogna a fejem, nulla a memóriám és emiatt nyelveket se tudok tanulni. Angolt is totál elfelejtettem és ismét elkezdtem tanulni, de mindent elfelejtek.


Semmihez nincs kedvem, kimozdulni sem, mert nem érzem jól magam Magyarországon. A nagyképű, idegbajos, szájhúzogató emberek látványától is rosszul vagyok, barátnőm sincs régóta, mindenki semmibe néz.

Minden hétvégém tök egyedül telik TV-zéssel és kajálással miközben az Alpokba azért szívesen mennék, de németül se tudok és egyedül sehova nem merek menni.


Mit tegyek ha utálok Magyarországon élni, de nem tudok változtatni a helyzetemen?



aug. 10. 11:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Külföldiül pár hónap alatt meg lehettanulni, ha akarsz, rászánod az időt és a gyakorlást.


Az a baj, hogy tenem itt élni utálsz, hanem magadat utálod, amiért nem vagy képes megteremteni magadnak azt, amire szükséged van. Neked pszichológus kellene legalább..

aug. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön sem lennél boldog, mert a leírtak alapján te vagy a problémáid forrása, nem Magyarország.

Ha egy nyelvet sem tudsz megtanulni, boldogulni pláne nem fogsz.

aug. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Metionin ***** válasza:
57%
Az angol egy könnyű nyelv, nagyon hamar belejössz újra, csak gyakorolj.
aug. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Középiskolai volt osztálytársamnak ovis korában meghalt az apja, az anyja egy bántalmazó alkoholista volt, abból élt, hogy jártak fel hozzá kuncsaftok. Osztálytárs 15 éves kora óta önellátó volt, 7ből 7 napot dolgozott, iskola után végzett és 10 volt mire hazaért a melóból. Mikor 9.-esek voltunk, színkettes volt angolból, utolsó évre meglett a felsőfokúja is. Ő is panaszkodhatott volna, hogy nincs rá ideje meg energiája, mégis letette. Azóta kint van külföldön, megszakított minden kapcsolatot az anyjával és sokkal jobb az élete, mint neked valaha is lesz. Nem panaszkodni kell, hanem tenni érte. Már bocs, de annyira el van angolosodva a világ, hogyha nem tudsz minimum egy B2-re eljutni, akkor nagyon buta vagy. Legalább az hajtana előre, hogy ki akarsz menni külföldre.
aug. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért magyarok véleményét kéred ki?
aug. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
5ert nem tud más nyelven, magyarul meg csak magyarok beszélnek. Nem fogják a kedvéért az Alpokban megtanulni a magyart, hogy kedvére kirándulgasson.
aug. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Itthon a pasik kihasználtak munkahelyen mobbingoltak. Bnők átvertek stb.


Képzeld kimentem kulfoldre. Kint is kihasználtak muobbingoltak akik barátnak mutatták magukat azok allitották hátamba a kést is.


Osztom 2 est

aug. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

menj szloveniaba.


a tobbi orszag ami korul vesz minket total fos velunk szembe jogosan. kb mindegyik verekszik velunk.


osztrakok huzzak a szajukat


szlovakia hat miert ne


ukrajnarol ne beszeljunk


romaniat meg mindig a mienknek hiszi sok nagymagyar es ezt hireszteli ott kint is meg forumokon is, es ok is kedvelnek minket ugye mi meg ciganyozzuk oket is pluszban, es nehogy azt hidd ez nem jut el oda


szerbia meg horvato. hat enyhen fogalmazva duci-mucival vannak elfoglalva plusz nem latjak szeretettel a magyarokat a mostani politikatol sem, meg a nyelv is tokeletesen egyszeru amitol meg mindig nem fognak jo szemmel nezni rad.


szlovenia egy jo hely, alpok, tengerpart, egyre fejletteb foleg a krka generikum gyogyszeripar gyartas miatt is, igazabol kedvelnek is, kicsi orszag viszonylag jo gazdasaggal, szep termeszet, tavak, sielesi lehetoseg. Biztonsag olyan mint itthon vagy barhol aki mondjuk turista. Ne politizalj hangosan, ne hagyd nyitva az ajtodat, ne igyal vezetes kozben, na ilyenek. Sokkal szabadabb mint itthon. Szebbis talan mielott a nagymagyarok leszavaznak de nem tudom mire mert ami itthon van az mar semmi szo szerint. Mas hazat kell keresni, orszag szinten. Egeszsegugy is jobb ott mint itt, talan minden jobb. Merem allitani kevesebb c is, de ebben nem vagyok biztos. A Balkani (mint M.o most mar) orszagok kozul ez az optimalis. Szep, biztonsagos (mint barmelyik orszag), jobb kb mindenben mint M.o., szep tajak, lubickolni adriai tengerben, erdok, borzaszto szep kilatasok.


Nem voltam meg Szloveniaban, nem elek ott, de utananezve ez a leheto legjobb alternativa ha nem tudsz valamiert Nemet.o/Ausztria/lo*aszba kikerulni, mert nem varnak, ott, erthetoen (ma mar), barmi okbol nyugatra. El kell fogadni, hogy nyugatra menni mar nem opcio nagyon sok ember szamara itthon. M.o egy balkani terulet lett, nem tartozik Kozep-EU-hoz most mar csak geologiailag (sem?), el kell fogadni, aki teheti haverhoz menjen UK, Nemeto, Ausztria, Brusszel, messze nyugat Hawaii, Ausztralia, az tegye. Aki nem, de valamit akar es tud, Szlovenia.

aug. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem egyforma az egész ország. Kereshetsz más munkahelyet, másik környékre költözhetsz, és van egy rakás program is amik közül kötve hiszem hogy nincs legalább 1-2 ami számodra is érdekes lehet.
aug. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#9: Magyarországon mindenhol ugyanaz a szarság van. Elég sokatmondó az a téli kép, ahol Hegyeshalomnál full sáros/havas volt az út, az osztrák határtól pedig patika tiszta állapotú. Szombathelyen ugyanolyan tahók és gyorshajtó gyilkosok vannak, mint Mátészalkán. Budapest hiába világváros tele van balkáni suttyó tahóval, a közlekedési morál katasztrófa. Mindenki egoista idegbeteg.

Mondj nekem EGY várost, ami megközelít mondjuk egy nyugis osztrák/cseh/szlovén színvonalú kulturált várost és ahol jó élni és az emberek boldogok, mosolyognak és tisztességesek!

aug. 10. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!