Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan fejleszthetném a...

Hogyan fejleszthetném a személyiségemet?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Tegnap kitöltöttem 3 személyiségtesztet és mindhárom ugyanazt hozta ki.INJT "építész" vagyok.Szeretem, ha rend van körülöttem.Mindig betartom a határidőket, szeretek előre tervezni, napirendet felállítani stb.Nem szeretem, ha megmondják, hogy mit csináljak és én sem szeretem megmondani másoknak.Viszont eléggé unalmasnak tartom magamat meg ezt a személyiségtípust is.Szeretnék bátrabb, csibészebb, karakánabb személyiség lenni.Nagyon ritkán vagyok a középpontban és nehezen nyílok meg, nehezen találok barátokat.Ezen is szeretnék változtatni.Segítenétek ebben?
szept. 11. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Pár kérdés:

- mik a motivációk?

- milyen az időmérleged?

- milyen az önbizalmad?

- mik az erősségeid és a gyengeségeid?

szept. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Probald ki magad.ugorj bele randpm dolgokba is amiket előtte nem elemezgetsz tervezgetsz es mindegy mi az eredménye nem az számit. Hanem belekezdesz melemész csak az élményért.


Probalj meg spontánabb lenni. A kotelezettségeket meg hagyd meg más időbeosztásra.

szept. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*jav belemész
szept. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Erősségem:a jó kommunikációs készség.Mert bár, ahogy említettem nehezen találok barátokat, de miután kinyílok utána mindenkivel szót tudok érteni és könnyen megy a barátkozás is.

Gyengeségem:Hogy mindig azt nézem, hogy mások mit gondolhatnak rólam.Ez a legnagyobb hibám és ezen szeretnék leghamarabb változtatni, hogy ne mindig másoktól függjek.

szept. 11. 17:21
 5/9 A kérdező kommentje:
És az önbizalmam is kevés, főleg azért mert még sosem volt barátnőm és szóba sem állnak velem a lányok valamiért.
szept. 11. 17:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem rosszul tölthetted ki, vagy kicsit wishful thinking és nem a valóság az amit bepipáltál.

Én világéletemben, mióta ez a teszt létezik, INTJ voltam. Ez tipikusan, és ez a része rám is igaz, nagyjából az ellentéte annak amit leírtál. Kivéve a szociális készségek, de a social anxiety önmagában olyan dolog amin strukturáltan túl lehet lépni, én is tudok a társaság közepe lenni - cégeim vannak, egyetemeken tanitok, stb.

szept. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#5 Nem azért alacsony az önbizalmad. Pont hogy az alacsony önbizalmad miatt nem volt még senkid. Jöjj rá hogy mi a tényleges ok, és akkor majd könnyebb lesz megoldani.
szept. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szintén INTJ vagyok és ebből a szempontból csak az alábbi tanácsokkal tudok szolgálni a saját tapasztalataim alapján.


Fiatalon bennem is ott volt a vagányság abból a szempontból, hogy így középpontba kerültem és sok esetben úgy éreztem, hogy fel oldódhatok az emberek közt. A probléma ezzel csak az, hogy mindíg is éreztem, és idővel nyilvánvalóvá vált, hogy ez zsákutca. Ez a személyiség típus nem emberi kapcsolatokra orientált és főleg nem az érzelmekre. Fontos, hogy kellő képpen szocalizálódj, mert az életben ez egy kulcsfontosságú tényező, hogy érvényesülj a társadalomban, de nem ezen alapulnak ennek a típusnak az erősségei.


Ezt a típust úgy is nevezik (főleg angol fórumokon), hogy "Mastermind". Alapvetően a következő pontok jellemzik:


Rendkívül összetett elméletek megértése/befogadása.

Stratégiai, logikus, racionális és jövőorientált gondolkozás.

Erős belátások és megérzések, a teljes kép átlátása.

Hatékonyságra való törekvés

Nagyon magas teljesítménykövetelmények.

Visszafogottság, de kialakulhat pár szoros barátság.

Unalmasak a hétköznapi rutinfeladatok, hétköznapi csevegések és felszínes gondolkodások.


Számomra a következő pontok voltak azok, amik segítettek önmagam megértésébe és a helyes út elkezdésében.


1. Találd meg azt, ami érdekel (találd meg a szenvedélyed) és merülj el benne. Fontos hogy kialakíts magadnak egy olyan teret, ahol úgy érzed önmagad lehetsz és kitudod aknázni az erősségeidet. Számomra ez az informatika, sakk, póker írás, olvasás és régebben pedig a festészet volt (erre mára kevesebb érdeklődésem és perszer időm van). Keress rá inteneten ennek a típusnak milyen hobbik ill. foglalkozások az erősségei. Személy szerint pénzügyek, sakk, póker, írás olvasás, festészet és egyszemélyes sportok (úszás, kondizás)


2. Tanuld meg, hogy a legtöbb embert az érzelmek hajtják és ezt tartsd tiszteletben. Sokszor fogsz szembesülni azzal a ténnyel, hogy sokminden nem a logikán és racionalitáson alapul, hanem az érzelmeken és a szimpátián. Sokszor fogsz talán olyan szituációba is kerülni, ahol kiábrándulsz attól, hogy mások "ezt miért nem értik?", vagy "ezt miért nem csinálják sokkal jobban?" stb..


3. Fogadd el az alapvető szabályokat és alakítsd ki a sajátjaidat. Kulcsfontosságú megértened azt, hogy valamilyen szabályokra szükségünk van (még nekünk is), hogy működő képes rendszereket tudjuk kialakítani. Ez egyénileg is rendkívül fontos lesz, mivel az eredmények hosszútávon a rendszerezés és a szabályok betartásával + kemény munkával születik. Olykor persze megszegjük őket, mondjuk 100 esetből 1-2x. De alényeg, hogy nagyobb % ban legyünk rendszerezettek.


4. Hallgass a megérzéseidre. Sokszor kapod magad majd azon, hogy beigazolódtak a megérzéseid. Olykor belső konfliktusokhoz is vezethet, mivel teljesen más volt az elképzelésed, a valóság viszont ettől eltért. És te ezt már lehet jóval előtte érezted. Lehet nagyon szeretnél egy állást megkapni, de elmész az interjúra és az első pillanattól kezdve zsigerből érzed azt, hogy itt valami nem okés. Elkezdődik az interjú és mindenre helyesen reagálsz, de érzed, hogy valami nem okés az interjúztatóval. Mikor végzel olyan érzésed lehet, hogy ez nem lesz jó. Pár nap múlva pedig minden optimizmusod ellenére közlik veled, hogy nem téged választottak. Lehet nagyon bejön valaki első látásra, de mihánt váltasz vele 3 mondatot olyan érzésed lesz, hogy "ő vele nem lesz több mint maximum barát". Fogadd el a megérzéseidet, mert a legtöbb esetben a segítségedre szolgálnak (ez tapasztalattal jön).


5. Az ismétlődő minták és stratégiai tervek. Ahogy egyre többmindent élsz meg, ráfogsz jönni arra, hogy az életben nagyon sokminden úgyan úgy "rímel". Rengeted ismétlődést és összefüggést fogsz felfedezni bizonyos dolgokaban, szituációkban és emberi megnyilvánulásokban. Sokkal egyszerűbb és efektívebb lesz az életed azzal, hogy ha ezekre a nagyszámban ismétlődő szituációkra kész terved lesz, amit előre elkészítesz fejben.


6. Fedezd fel és fogadd el azt, aki vagy. Talán ez lesz a legnehezebb.. Legalább is számomra gyötrelem volt az élet addig, míg elnem fogadtam azt, hogy én olyan vagyok amilyen. Hiába szerettem volna sok barátot és nagy társasági életet, ha én egyszerűen sokkal boldogabb vagyok egyedül függetlenül és főleg akkor, ha azt csinálhatom, amit szeretek. Ez volt a forduló pont számomra és ezért nagyon sok kudarcon mentem át.


7. Törekedj a tökéletességre és ne érdbe kevesebbel. Ügyelj arra, hogy a lehető legjobb eredményt tedd le az asztalra. Ez lesz sok esetben a támaszod és ez lesz az, ami alapján felügyelheted önmagad fejlődését. Sose mérd magad másokhoz. Ha sikerül túlszárnyalnod időrő időre a mentális határaidat, akkor megtapasztalhatod a kiteljesedés érzését. Ennek a típusnak öröm az örrökkévaló tanulás és az, ha mindíg fejlődhet (még ha egyre apróbbléptekben is az idő elteltével).


8. Érzelmi inteligencia. Mondanom sem kell nekünk is vannak érzéseink, olykor nem is akár milyenek. Elengedhetetlen viszont az, hogy ezeket idővel megtanuld kezelni vagy inkább uralni. És nagyon fontos az is, hogy megtanuld mások érzéseit szűrni. Talán az "olvasni az emberek érzéseit" közelebb áll ahhoz, amit ezzel mondani szeretnék. Mindíg lesz főnököd, vagy saját magad főnöke leszel és a szabadpiaci feltételek által kereshetsz pénzt a megélhetésért (vagy persze van még 1-2 opció, de a lényeg ugyan az). Nem árt, ha kiismered a környezeted, így tudhatod mire számíthatsz.


Azt fontos leszögeznem a legvégére, hogy ha nagy százalékban tényleg ez a típus vagy, akkor készüljfel, hogy nem lesz könnyű életed, de sok szempontből átlagos sem. A legnagyobb gyötrelmekből tanulhatsz a legtöbbet és ezek nélkül nehezen tudnál előrlépni az életben. Jelentősen megtudod könnyíteni magadnak ezeket a folyamatokat, ha megtanulsz alázatosan hozzáálni a dolgokhoz.



Remélem hasznodrafog válni ez az aránylag rövid útmutató.

szept. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. Találd meg azt, ami érdekel (találd meg a szenvedélyed) és merülj el benne. Fontos hogy kialakíts magadnak egy olyan teret, ahol úgy érzed önmagad lehetsz és kitudod aknázni az erősségeidet. Számomra ez az informatika, pénzügyel, sakk, póker, írás, olvasás és régebben pedig a festészet volt (erre mára kevesebb érdeklődésem és perszer időm van). Keress rá inteneten ennek a típusnak milyen hobbik ill. foglalkozások az erősségei.


Így helyes, az utólsó mondatot elfelejtettem kitörölni, elnézést.

szept. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!