Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az életkort kell tisztelni...

Az életkort kell tisztelni vagy a személyiséget?

Figyelt kérdés
Nem én akarom megmondani, így hát megkérdezem.
aug. 24. 13:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
Azért kell tisztelni, mert sokat tett valamért.
aug. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Antiszociális lény ***** válasza:
77%
Senkit nem érdekel az életkor. Ezt csak a buta emberek hiszik, hogy az életkor = tisztelet. Én senkit nem fogok csak azért tisztelni, mert idősebb. Udvariasnak udvarias leszek, de tiszteletet csak az életkora alapján tőlem nem kap.
aug. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Az embert kell tisztelni. Minden embernek meg kell adni az alap tiszteletet. És ez nem a kortól függ. Így akkor inkább már azt lehetne mondani, hogy a személyiséget kell tisztelni, nem az életkort, de ez sincs teljesen így, minden korú embernek kijárhat a tisztelet, de persze, ha ismerjük és nem idegen, vagy attól függetlenül is, a viselkedésétől, személyiségétől függően máshogyan viszonyulhatunk más-más emberekhez.
aug. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Engem se azért tisztelj, mert 21 éves vagyok.
aug. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

Én nem tisztelek egy idős nénit/bácsit, aki bunkó, butácska de odáig van magáért, merthogy mekkora az élettapasztalata.

27 évesen én is rengeteget megtapasztaltam, több szemszögből nézek egy helyzetet, sok idős erre képtelen.

aug. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
Én a képességeket,a tekintélyt,az erőt tisztelem,mást nem.
aug. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
A személyt életkortól függetlenül, de aki bunkón viselkedik, annak nem jár a tisztelet.
aug. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem életkor kérdése.
aug. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az emberi lényt.
aug. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
hát aki bunkó, annak nem jár
aug. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!