Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetséges hasadt...

Hogyan lehetséges hasadt személyiség nélkül, mintha két személyisége lenne?

Figyelt kérdés

Van egy kedves kolleginám, huszonéves. Nem vagyunk barátok, viszont jól elvagyunk munkaidő alatt, aztán hazafelé egy ideig egy irányba megyünk. Alapvetően ő olyan, aki nagyon szerény, könnyen elpirul, zavarában hajlamos kicsit dadogni. Konfliktuskerülő, békeszerető, nehezen hergelhető fel, és ha mégis, akkor is olyan visszafogott képes maradni, hogy az félelmetes. Időnként kicsit nyafogós tud lenni. Ha neki k.anyáznak, eszébe sem jut hasonlót visszaszólni, és nem azért, mert különben kirúghatják.


Hát, nemrég történt, amit ha nem személyesen látok, nem hiszek el... Mentünk estefelé haza, egy játszótér mellett egy részeg férfi 7-8 év körüli kislánnyal kekeckedett, egyedül volt lent. Én zsigerből tovább akartam menni, tipikusan "majd valaki más észreveszi", mert mégis mi a jó eget tehetnék? Elkap, nekem annyi. Gondoltam, kollegina is így van, aztán mielőtt bármi történt volna, ő sebesen megindult feléjük és kettejük közé állt, maga mögé vonva a lányt. Én gyökeret eresztettem, mintha az elmúlt két év alatt látott személyisége kicserélődött volna. A kedves, lágy tekintete ijesztő volt, határozott, és esküszöm, ha ölni lehetne, az a részeg pasas holtan esik össze. A beszédmódja tiltakozást nem tűrő volt, nem kiabált, és úgy volt nagyon erélyes. Éppenhogy felemelte időnként a hangját a férfival szemben. Végül három arrajáró korunkbeli rúgdalta el a pasast. A csávó régóta élhet alkoholon, nagyon vékony volt már, nem esett nehezére kolleginának kissé fájdalmasan leráznia magáról a kezét, csakhogy ettől jobban hergelődött. Úgy tűnt, a munkatársam erőteljesen visszafogja magát. Odamentem hozzájuk, a lány megköszönte és elsietett, én meg megtaláltam a hangom, és felém fordulva, elég furcsa arcot vághattam, a kollegina elpirult és zavarban lett. Dadogott, miközben tovább invitált az úton. Kérdeztem, hogy ez mégis mi a franc volt? De erre annyit dadogott nekem, hogy hát... csak úgy jött, felejtsem el, felejtsem el.


Tehát a kérdésem. Ilyen tényleg van, hogy valakinél szöges ellentéttel az alap személyiségétől, "csak úgy jött"?! Vagy neki ez is alap személyisége lenne? Vagy ez az alap, és amit bent mutat, amit mindenkinek mutat, az a hamis? Levert tőle a víz, meglátom bent és frászt kapok tőle. Vendéglátósok vagyunk, de ilyen ijesztő és domináns tekintetet soha senkitől nem láttam, pedig napi szinten rengeteg emberrel találkozok.


szept. 11. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen ilyen tényleg van, én is láttam hasonlót. Mai napig se értem, mi történt. Azt hittem ilyen nincs. Erre a kis csendes kollegína úgy kiosztotta a feleségem hogy azóta is emlegetik akik látták.
szept. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szó sincs itt hasadt személyiségről.

Hadseregek régi tapasztalata az, hogy társasági életben esetlen parasztgyerekek voltak a jó katonák (mert bennük erős a bajtársiság, értük nagy kockázat vállalásra hajlandóság), a társasági életben rutinos nagyvárosibb fiatalok meg erősen individualisták/gyávák, akik másokért nem akarnak kis kockázatot sem vállalni.

szept. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkinek több személyisége van.
szept. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez nem szöges ellentéte az alapszemélyiségének. Ilyen a természete, tokkal, vonóval. Az már egy másik dolog, hogy a munkahelyen ezt te nem látod, mert nem alakulnak ki olyan helyzetek, ahol ez előjöhetne belőle. Szóval amit bent, nektek mutat, az nem színjáték. Az is ő. Meg az is, amit az utcán láttál. A kettő nem zárja ki egymást.


Egyébként én is hasonló természet vagyok. Békés és türelmes tudok lenni, ha valaki bánt, azt egy adott pontig el is tudom viselni. De ha valakivel igazságtalanul bánnak (különösen, ha az illető közel is áll hozzám) nagyon könnyen el tud szakadni nálam a cérna.

szept. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen természetű vagyok,mint a kollégabőd.Alapjáraton csendes,ha nem szólnak hozzám,én se szólok típus,de ha igazságtalanságot tapasztalok valahol,illetve,ha a gyengébbet bántja egy erősebb,akkor Mr Hyde válik belőlem.

Szerintem a hozzánk hasonlóknak ez is az életfeladata,hogy az erős lelki tartalékokat arra használjuk fel,amivel az embereket megvédhetjük.

Ez az én véleményem.

szept. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!