Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Társadalmilag miért sokkal...

Társadalmilag miért sokkal elfogadottabb, ha valaki az idős hozzátartozója mellé fogad gondozót, mintha a kisgyereke mellé?

Figyelt kérdés

Most igazából akárhogy nézzük vannak olyan élethelyzetek, amikor bizonyos emberek gondozásra szorulnak és az aktív családtagok kell átvállalják ezeket a terheket. Ők pedig dönthetnek úgy, hogy ehhez a feladathoz segítséget vesznek igénybe vagy akár teljes egészében delegálják másoknak nyilván megfizetve ennek költségeit.

Ha valakinek kisgyereke születik és úgy gondolja, hogy a saját testi, lelki egészsége megóvása érdekében fogad mondjuk bébiszittert, hogy néha segítsen neki, azt valahogy szúrós szemmel nézik. Rossz szülőnek tartják az ilyeneket, pedig, ha azt vesszük régen is az arisztokrata családokban pont így csinálták, a gyerekeket dajkák nevelték és sokszor tanították nyelvekre, zenére, viselkedési kultúrára. Most, ha valaki úgy gondolja, hogy kisgyerek mellett is szüksége van szabadidőre és megtudja fizetni a bébiszittert, akkor miért ne tegye? Attól még nagyon szeretheti és lehet kiegyensúlyozottabb az élete azért, mert van énideje is.

Ezzel szemben meg az idős hozzátartozók gondozását ma már nem kifogásolják annyira, akár otthonba adják, akár gondozót fogadnak mellé, valahogy az elfogadott, hogy ilyen esetben lehet segítséget kérni. Egy kapitalista társadalomban pedig minden szolgáltatás megjelenik, amire kereslet van. És, ha úgy vesszük az az idős hozzátartozó lehet ugyanúgy önfeláldozóan gondozta gyerekkorában azokat, akik most másra bízzák. Szóval igazából erkölcsileg mindkét esetet hasonlóan lehet nézni.



szept. 8. 11:35
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
72%

18.

Hagyjad már ezt az irigy, proli eltartottozást.

Meg szégyen? 😂😂😂

A férjével nem lehet valakinek olyan programja, hogy igénybe vesznek szittert?

Savanyúcukrok...

szept. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:
55%
8!! Bölcsiben, óvodában betegeknek meg a leggyakrabban a gyerekek! A munkahely meddig tolerálja, hogy az anyuka 3 naponta otthon marad, mert a bölcsibe telóztak, hogy köhög a gyerek? A bölcsi, óvoda nem gyerekmegőrző csak a bébiszitter?? Ja, és, ha a nagyszülő még dolgozik Vagy többszáz km-re lakik??? Szép napot!
szept. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
0%

"A kisgyerek mellé egy közvetlen, megszokott környezet kell, így mint anya-apa, nem feltétlen egy idegen - különösképpen az első 3 évben."


Azt látom, hogy azokból lesznek kiegyensúlyozott gyerekek, felnőttek akik már korán szocializálódnak. Unokaöcsémet már 1 éves kora előtt elvitték programokra.


Eleve a bölcsőde 3 éves korig igénybe vehető...


Csak az anya, csak az apa alapon ne vigyázzon rá a nagyi, testvér, szomszédasszony se. hiszen ők is idegenek.

szept. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
0%

A gyerekvállalás az bizony felelősségel is jár, az elsődleges felelősség a gyerek ellátásában és a nevelésében a szüleié. Azzal nincs gond, ha van bejárónő, segítség, alkalmaként bébiszitter - azzal viszont van, amikor az összes "piszkos munkát" (azaz nagyobb felelősséggel járó munkát) leadja vki másnak az ember, közben meg b...a a rezet, és aztán még játssza is az agyát, hogy ő mennyire szuper szülő. Aki nem biztos benne, hogy tudja a gyerekkel kapcsolatos munkákat vállalni, az ne vállaljon gyereket.


Az idős családtag esete más.

1. Nem tartozol érte felelősséggel, mert nem a te akaratodból született meg.

2. Nem egy egészséges emberről beszélünk - az ilyenek ellátásához azért kell szaktudás, ha nem akarunk több kárt okozni, mint hasznot.

szept. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
0%
21es ha gyereket vállal valaki akkor fontossági sorrendet illik felállítani, és bizony normáliséknál a gyerek az első nem az hogy romcsizzunk apucival a gyereket meg passzoljuk le.
szept. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

#25, szerintem nem kell mindig mindent 100%-ban a gyerek szempontjainak alárendelni. Figyelembe kell venni a gyerek szempontjait és a szülőkéit is. Semmi ördögtől való nincs abban, ha mondjuk egy hónapban egyszer egy este pár órát más vigyáz a gyerekekre, anya-apa pedig kettesben szervez programot. Az nagyon jó és kívánatos, hogy a gyerekek szempontjait sokszor vagy általában a magukéi elé helyezzék, de az nem hogy mindig így tegyenek. A szülők nem a gyerekek alattvalói.


Ráadásul, ha a gyerek szempontjait nézem, nekik is megéri a havi egy szülők nélkül töltött estét az, hogy a szülők kapcsolata stabil marad.


Ismerősömék egyébként párperápiára jártak (kéthetente talán), és mikor annak vége lett, nem mondták le a babysittert, hanem ugyanúgy kettesben elmennek beszélgetni a már kialakult időpontban. Szerintem segít nekik fenntartani a terápia pozitív hatásait.

szept. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

"és bizony normáliséknál a gyerek az első nem az hogy romcsizzunk apucival a gyereket meg passzoljuk le"


Bizony normálisék tisztában vannak vele, hogy az embernek szüksége van kikapcsolódásra, társasági életre, párkapcsolati létre. És ezért nem bűn ha heti-havi szinten "lepasszolják" a gyereket.

szept. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!