Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Társadalmilag miért sokkal...

Társadalmilag miért sokkal elfogadottabb, ha valaki az idős hozzátartozója mellé fogad gondozót, mintha a kisgyereke mellé?

Figyelt kérdés

Most igazából akárhogy nézzük vannak olyan élethelyzetek, amikor bizonyos emberek gondozásra szorulnak és az aktív családtagok kell átvállalják ezeket a terheket. Ők pedig dönthetnek úgy, hogy ehhez a feladathoz segítséget vesznek igénybe vagy akár teljes egészében delegálják másoknak nyilván megfizetve ennek költségeit.

Ha valakinek kisgyereke születik és úgy gondolja, hogy a saját testi, lelki egészsége megóvása érdekében fogad mondjuk bébiszittert, hogy néha segítsen neki, azt valahogy szúrós szemmel nézik. Rossz szülőnek tartják az ilyeneket, pedig, ha azt vesszük régen is az arisztokrata családokban pont így csinálták, a gyerekeket dajkák nevelték és sokszor tanították nyelvekre, zenére, viselkedési kultúrára. Most, ha valaki úgy gondolja, hogy kisgyerek mellett is szüksége van szabadidőre és megtudja fizetni a bébiszittert, akkor miért ne tegye? Attól még nagyon szeretheti és lehet kiegyensúlyozottabb az élete azért, mert van énideje is.

Ezzel szemben meg az idős hozzátartozók gondozását ma már nem kifogásolják annyira, akár otthonba adják, akár gondozót fogadnak mellé, valahogy az elfogadott, hogy ilyen esetben lehet segítséget kérni. Egy kapitalista társadalomban pedig minden szolgáltatás megjelenik, amire kereslet van. És, ha úgy vesszük az az idős hozzátartozó lehet ugyanúgy önfeláldozóan gondozta gyerekkorában azokat, akik most másra bízzák. Szóval igazából erkölcsileg mindkét esetet hasonlóan lehet nézni.



szept. 8. 11:35
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
57%
jobb esetben a gyerek szülését és ezáltal gondozását mindenki önszántából vállalja azzal hogy gyereket csinál, míg az idős hozzátartozó gondozását nem.
szept. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
73%

#6 Nem sértegetni akarlak, de pontosan ez az a "proliság" amiről beszélek.


Csak és kizárólag szélsőségekben vagy képes gondolkodni, miszerint csak gonosz karrierista meg kitartott "housewife" lehet az aki "lepasszolja" a gyerekét.


Holott nem, egy csomó ember vesz igénybe ilyen szolgáltatást akinek nem tud segíteni szülő, barát, ismerős.


Nekem gyerekként volt "bébiszitterem". Egy fiatal egyetemista csaj. Néha átjött vigyázni rám, így anyámék elmehettek időnként együtt kettesben, vagy barátokkal. Neki is jó volt, mert pénz, nekik is mert kikapcsolódás.


A szomszédom nem "gonosz karrierista" hanem üzletvezető, akinek eleve olyan beosztásokkal kell számolni mint a hétvégék, egész napok így muszáj megoldania a gyerek felügyeletét, mert nem mindenki teheti meg, hogy otthon van vele 0-24-ben.


A testvérem felesége szavaiddal élve "kitartott housewife", hiszen ő van otthon 0-24-ben a gyerekkel, sajnos szülő, barát nincs aki segítene nekik. Én mondtam, hogy keressenek valakit, akire időnként rá lehet bízni a gyereket. Ettől még nem fogják "leszarni", szimplán csak nekik is joguk van egy kis én időre, kikapcsolódásra.


Az élet összetett dolog, ahol nem csak szélsőségek léteznek, meg kell találni az összhangot benne. Erre valóak az olyan segítő szolgáltatások mint a bébiszitter.

szept. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem eleve ott kezdődik a baj, hogy sokan nem is értik a bébiszitter dolog miről szól. Hiszen alapvetően nem arról van szó, hogy 0-24-ben egy nevelőt fogadsz a gyerek mellé aki onnantól felneveli, nem sérül közösen töltött időtök, hanem:


A: A gyerek az amúgy is nélküled töltött időben van valakivel, amivel tulajdonképpen fejlődnek a szociális készségei.


B: Csak akkor jön a bébiszitter, ha olyan programod van, amire nem viheted a gyereket, vagy kifejezetten nélküle szeretnél programot, mert időnként bizony az sem bűn. És hosszú távon a szülő-gyerek kapcsolatot is nagyban segíti, hogy a szülő nincsen 365 napot összezárva a gyerekkel, hanem ki is tud kapcsolódni.

szept. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
78%

6


C, esetemben egyedülálló anya, aki meg is bolondot volna, ha 7/24-ben folyamatosan a gyerekkel lett volna. Nem karrierista, csak normális ember, aki vágyott magányra, vágyott gyerek nélküli órákra és kizárólag felnőtt társaságra

szept. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
70%

Én csak a magam nevében szeretnék beszélni, mások életéhez nincs közöm. Tehát a magam részéről sokkal inkább fogadnék anyámhoz gondozót, ha kell, mint a gyerekemhez, mert a gyerekemmel most építem ki az érzelmi kötődést. Ha rá lennék szorulva, fogadnék babysittert, vagy bölcsibe adnám. De nem vagyok, ki tudtuk gond nélkül gazdálkodni a gyes évét is és mindkét nagyi és nagypapa szívesen segít heti pár órát. Mivel van erre lehetőség, szerintem ez jobb megoldás mint a babysitter.


Összefoglalva, én elsősorban a kötődés miatt tartom jobbnak, ha inkább a szülőkkel vannak a gyerekek. De a babysitter se káros, ha nem megy a közös minőségi idő rovására.

szept. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
44%
Mert még mindig ott tartunk, hogy a gyerMek az isten és minden akörül forog, míg az öreg a "szükséges" rossz, amíg van.
szept. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
72%

6.

Az általad definiált "modern housewife", nem egyenlő azzal, hogy valaki csak körmöztet, shoppingol, meg utazgat a gyereke meg ridegtartásban nő,mint a gomba.

Totál el vagy tévedve és süt minden szavaból az irigység.

szept. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%
17es mondjuk az nagy szégyen ha valakit eltart a férje hogy a gyerekkel legyen erre lepasszolja(a férje pénzéből fizetett) szitternek. Sajnos nem mindenkinek való gyerek.
szept. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Senior Séf ***** válasza:
23%
Hallottál már szeparációs szorongásról?
szept. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%
A kisgyerek mellé egy közvetlen, megszokott környezet kell, így mint anya-apa, nem feltétlen egy idegen - különösképpen az első 3 évben.
szept. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!