Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt már itt valakinek szívinf...

Volt már itt valakinek szívinfarktusa vagy esetleg hozzátartozójának? milyen tünetei voltak?

Figyelt kérdés
jan. 23. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
apósomnak. összegörnyedt és a szívéhez kapott
jan. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Erős mellkasi fájdalom jellemzően, de egyik ismerősömnek hányingere volt és elkékült, nehezen kapott levegőt, vagy valami ilyesmit mesélt.
jan. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Anyukámnak. Erős mellkasi fájdalom, hányinger, hányás. Néhány nappal a kórházba szállítás után meghalt.
jan. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Apukámnak. Gyakori mellkasi fájdalom, néha hirtelen a szívéhez kapott, összegörnyedt. Sokszor belilult a feje, esténként szédülés, az egyik karja is nagyon fájt az infarktus előtt már kb két hónappal.


Ő makacs ember volt és nem volt hajlandó orvoshoz menni. Egyszercsak otthon kerti munka közben összeesett és azonnal meghalt. Ha időben orvoshoz ment volna, biztosan meg tudták volna menteni.

jan. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4, melyik oldalon fájt a karja?


Nekem is ezek a tüneteim vannak. Voltam már orvosnál, de az EKG és a vérteszt szerint minden rendben van... De már hónapok óta szívinfarktus tüneteim vannak, de két EKG és vérteszt sem támasztotta alá.

jan. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

4-es sajnos már nem emlékszem melyik karja fájt, de találtam egy cikket a bal kar fájdalomról, bár nem tudom neked melyik fáj:

[link]


Nagybátyámnak áttétes tüdőrákja volt és neki is az egyik karja fájt nagyon. Akkor ment el orvoshoz és akkor állapították meg, hogy már nagy a baj. Az áttét miatt a karjára sugárzott ki először a fájdalom.

Szerintem menj el minél több féle vizsgálatra. Megkérdezhetem hány éves vagy és van-e valami káros szenvedélyed?

jan. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Elfelejtettem említeni, hogy apukám apja, azaz nagyapám is ugyanúgy halt meg, mint apám. Ő épp az utcán ásott valamit a házuk előtt és ugyanúgy hirtelen szívinfarktusban hunyt el. Papa pont 20 éve, apu meg másfél éve halt meg. 4-es voltam.
jan. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm #4 a válaszaidat!


Nekem is a baloldali karom fáj, sokszor az egész baloldalam (arc, kar, láb) fáj, amikor nagyon rámjönnek a fájdalmak. Ezt mind mondtam az orvosnak, de a fiatalabb korom miatt és a tesztek miatt azt mondják, hogy csak idegek miatt vannak a fájdalmak. Viszont közben meg nagyon gyakoriak a tipikus szívinfarktus tünetek...


28 éves vagyok és nincsenek káros szenvedélyeim, csak túlterhelem magamat. Viszont a családban többen is szívgondok miatt haltak meg. Szóval kicsit félek...

jan. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

De rohadékok, hát pont a fiatal korod miatt kellene minél jobban kivizsgálni ezt a fiataloknál egyáltalán nem szokványos fájdalom forrást. Menj el más orvosokhoz is, ha kell fizetős helyre, ahol talán lelkiismeretesebben ellátják a dolgukat.


Ez nem játék. Én 40 éves vagyok és erősen elhízott, mégse éreztem ilyesmi fájdalmakat soha életemben. Szóval ne hagyd annyiban, menjél tovább.


Amúgy kaptál valami kezelést, vagy gyógyszereket, vagy bármit, vagy csak elküldtek és téma lezárva?


4-es voltam.

jan. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Esetleg elmehetnél kardiológiára is. Kérjél beutalót, mondd hogy ragaszkodsz hozzá.
jan. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!