Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van a szar embereknek...

Miért van a szar embereknek jó életük?

Figyelt kérdés
Naponta látom redditen meg egyéb social medián, hogy emberek akik kib@szottul rosszindulatúak mások felé milyen jól megvannak. Jó családjuk, állásuk, múltjuk van, miközben fikáznak másokat hülyeségekért. Persze egy nagyon okos mondhatja azt is, hogy felettem is lehet ítélkezni, és én nem mondom magam “jó” embernek, de ezeknél rosszabb se vagyok. Akkor miért van az, hogy én jövök egy diszfunkcionális családból, és hogy kb. egész életemben küzdenem kellett, hogy boldog lehessek. Nagyon szarul esik ez a tudat. Nincs igazság ezen a földön, én így tapasztalom.

szept. 6. 18:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Nos véleményem szerint igazság tényleg akkor lenne a földön, ha mindenkinek joga volna eldönteni hogy meg szeretne e születni erre a világra, miután persze tisztában lett azzal, hogy milyen maga az emberi faj, min ment keresztül és milyen áron stb..


A kérédsre visszatérve az, hogy mi számít "jó életnek" teljesen subjektív. Mindenkinek mást jelent.


A social médiára feltöltött önigazolás pedig nagyon sok esetben hamis. Az amit egy képen látsz nem teljesen az, amit te gondolsz a körül.

szept. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Senior Séf ***** válasza:
89%
Én is végigküzdöttem az életemet. A különbség csak annyi, hogy én örülök ennek. Ami nem öl meg, az megerősít!
szept. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Mi az igazság? Egy ember által kitalált fogalom, és teljesen szubjektív, hogy kinek-mit jelent. Ugyan ez vonatkozik a jó életre is, mert mindenki számára mást jelent. Belőled a harag és az irigység sugárzik csupán.
szept. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

Nekem is volt nár hasonlo amin gondolkodtam


Bantalmazo nagyfej nárcik temetésén százak vannak es siratják, jó emberek temetésén szűk családi kör..

szept. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Nárcik manipulatorok gázolók azok gazdagok sojáig ẁlnek, csendes legynek se ártani se tudó "jolelkek" meg örök szegények kitaszitottak.
szept. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
19%

"gázolók sokáig élnek"

Ricsi meg Krisztián kézen fogva mentek a pokolba az életük közepén, most a pokol országútján büntető fékezgetnek.

szept. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Önmagában ott hibádzik a dolog, hogy te néhány social media poszt alapján akarod eldönteni, hogy ki jó és ki rossz ember, illetve, hogy kinek van jó élete, jó családja, jó múltja.

Honnan tudhatnál te bármit igazán ezeknek az embereknek az életéről? Komolyan azt gondolod, hogy teljes és valós képet kaptál?

Hidd el, nekik is megvan a maguk nyomora, traumája, nem biztos, hogy annyira kell mindenkit irigyelni mert lefotóz egy szép autót, meg szép házat.

Inkább próbálj meg arra fókuszálni, hogy a saját életedben mi a szép. Sokkal boldogabb leszel.

szept. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Ezek az emberek mesterien tudják manipulálni a környezetüket. Így megszerzik a jó állást, az előléptetést, a gazdag pasit, stb.
szept. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%
A szar embereknek szar életük van, csak sosem vallják be. Aki boldog az nem bánt másokat.
szept. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Talán az igazán jó emberek nem is igénylik a "jó" életet, meg a felesleges társaságot sem. Az hogy a temetésen mit látsz az meg egy dolog. Hasonló hasonlót vonz ;)
szept. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!