Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másnak is feltűnt hogy emberek...

Másnak is feltűnt hogy embereknek manapság mennyire 0 életük van?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra hogy a 90-es években voltam gyerek. Akkoriban sokkal több volt a szociális élet, sokkal többet költöttek az emberek magukra is. Családok összejártak hétvégente és hétköznap is, minden szombaton a városi piacon nem csak vásáltak hanem ismerősökkel találkoztak, beültek egy étterembe vagy kocsmába, akár egyedül is, ahonnan aztán emlékszem fater mindig szép állapotban tért haza. Ez manapság már miért nincs? Ezt nem lehet a fészbúkkal magyarázni, hogy az embereknek szinte nincs szociális életük, nincs semmire idejük, és szinte magukra is alig költenek. Ezt nem lehet azzal sem magyarázni hogy az embereknek nincs pénzük csak annyi hogy megéljenek. Ha jól tudom a 90-es években sem volt magasabb az életszínvonal és fizetés/árak viszonylatban akkor se kerestünk többet.

Talán a változó igények? Hogy egyesek hülyére dolgozzák magukat hogy minél több vagyonuk lehessen? Kb. 25 éve még nem volt szokás 8 óránál többet dolgozni, ma meg már szinte mindenki 12, de van hogy 16 órát dolgozik és emelett úgy élnek mint valami növény.

Szóval lehet-e ezt a jelenséget a növekvő igényekkel magyarázni? A 90-es években talán annyi igény volt, hogy panellakás, egy kis kategóriás használt nyugati autó, de sokan beérték a "kockaladával" is, mert a Trabant már cikinek számított, esetleg egy nyaraló, egy olasz vagy görög nyaralás, "a zasszon meg a gyerekek meg má fölvevős videjót akarnak" mosogatógép és a faragott díszléces parafa szekrénysor pedig már prémiumnak számított. Szerintem akkoriba is megvoltak a státusz szimbólumok, de nem ilyen szinten ment a kifelé mutogatás és nem ment a szociális élet, szabadidő rovására. Ti hogy látjátok?



2018. márc. 6. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen viszont nem kötelező elfogadni ezt az irányt ám, te úgy élsz ahogy akarsz.



Ha több szociális életet akarsz, akkor alakits ki magadnak társaságot ami rád jó hatással van. Nem mindenki egy facebookon érlelt zombi annak ellenére, hogy nagyon sokan azok.


Te is összejárhatsz a családoddal, de akkor te kezdeményezz először.


Ha több pénzt akarsz akkor harcolj érte, ez nem azt jelenti hogy siránkozok hogy kevés a pénz.

Hanem ha kell havonta kétszer kérek fizetés emelést, ha nem tetszik keresek másik munkahelyet VAN MÁSIK IS.


12 órát sem kötelező dolgozni, azt is akkor csinálod ha a szabadakaratod jogán elvállalod.


Szóval ne siránkozz,hanem változtass..ezek csak a saját láncaid egyébként minden ember szabad.

2018. márc. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én nem siránkozok csak arra keresem a választ miért változott ilyen irányba a világ. Mondhatnám nem keresek rosszul, de hatalmas árat fizetek érte, ami nem pénzben mérhető.

Én meg hiába próbálnám kialakítani a gyerekkoromban látott szoc. Életet, ha másnak szinte alig van ideje ilyesmire.

2018. márc. 6. 18:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát abban nem teljesen értek egyet, hogy az életszínvonal régen is olyan volt, mint most. Ha akkor megtehették az emberek hogy csak 8 órát dolgozzanak, mégis volt pénzük étterembe meg kocsmába járni a haverokkal, akkor mégiscsak jobban éltek, mint most, amikor 12 óra meló mellett sem keres az ember annyit, hogy heti rendszerességgel járhasson étterembe vagy kocsmába.

Amúgy szerintem közrejátszik ebben az egészben az is, hogy régebben nem volt annyira otthoni szórakozási illetve kommunikációs lehetőség, mint például most az internet. Jó, tévé, rádió már akkor is volt, de azokban sem volt azért annyiféle műsor, az emberek egy idő után rákényszerültek, hogy találkozzanak a barátaikkal, mert unatkoztak. Ráadásul nem volt mobiltelefon, így azt sem tudták megcsinálni, hogy csak úgy bármikor rácsörögjenek a másikra és 15 percben kibeszéljék, kivel mi történt. Nem volt internet, ahol pár perc alatt a Facebookról megtudsz mindenkiről mindent és utána már nem érdekel. Akkoriban ha tartani akartad a barátaiddal, rokonaiddal a kapcsolatot, kénytelen voltál személyesen találkozni és beszélgetni velük, mert máshogy nehézkes, illetve lassú volt a kommunikáció (pl. írott levélben).

Szóval szerintem kényszerből töltöttek együtt az emberek több időt, mint mostanság. Ma már szinte felesleges összeülni egy sör mellé a haverokkal, mivel ha felmész az internetre, minden fontosat megtudsz róla, ami vele történt az elmúlt napokban; aztán meg már nincs miről beszélgetni, amikor élőben találkoztok...

2018. márc. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én szerencsés vagyok..nekem egyre jobb a szociális életem..de vmi tényleg történhetett mert ha vkivel 2 értelmes mondatot beszélek bárhol már látom rajt, hogy megkönnyebbült..


főleg az idősebbek nyitnak gyorsan..


ja és én is sokat (átlag 12 órát) melózok



25f

2018. márc. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 90-es években nem volt ekkora szegénység. Kettő: igenis a facebook, és a televízió nagyban hozzàjàrult ahhoz, hogy ennyire 0 legyen az egész, màsrészt a 90-es évek elején még nem voltak szappanoperàk, sőt! még sok napon tévéadás sem. A médiát és a reklámokat hibáztatnám elsősorban a kialakult állapotért. Harmadrészt pedig nem akart minden 5. magyar nyerészkedéssel és ügyeskedéssel 3 nap alatt üzletemberré válni. Amúgy egy csomó ember azért dolgozik 16 órahosszát, mert a béka sgge alatt van a fizetésük.
2018. márc. 7. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!