Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan fogadjam el, hogy...

Hogyan fogadjam el, hogy nálam “rosszabb” embereknek jobb életük van?

Figyelt kérdés
Nem tudom mostanában olyan szarul érzem magam, van egy nyugtalan érzésem az életemmel kapcsolatban. Nem mondanám azt, hogy nagyon rossz, de folyamatosan úgy érzem, rosszabb másoknál. Folyamatosan úgy érzem, másoknak jobb életük van, mert nekik vannak barátaik, pénzük, stb., pedig tudom kívülről igazából nem tudhatok semmit. De azért szarul érzem magam, mert ilyenkor magamra nézek, és azt látom, mi minden hiányzik. Ilyenkor legszívesebben valaki más bőrébe bújnék. Valaki tudna segíteni? Esetleg jól esne, ha valaki rám írna. De köszönök egyéb értelmes válaszokat is.

júl. 16. 23:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
29%
Nem vagy jobb, ha irigykedsz és sajnálod tőlük. Ők tettek is valamit nem csak irigykedtek. Emeld fel a hátsód és kezdj magaddal valamit.
júl. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%

Az élet sosem volt igazságos. Nevezhetjük irigységnek, de az embernek rosszul tud esni ha üresnek látja a saját életét, ellenben a körülötte lévőkével. Ez nem a rosszindulat jele, és valamilyen szinten én is át tudom érezni.

Az meg hogy belerúgunk a földön fekvőbe az nem segítség..(#1)

júl. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
37%
Te mégis mitől vagy jobb náluk? Amúgy meg ne irigykedjél, hanem a saját életeddel foglalkozz.
júl. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
41%

#23:47

Vajon az fog neki segíteni, ha sajnálod vagy ha elkezd tenni valamit ezellen?

júl. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%

Miert nem azokat nézed akiknél meg jobb életed van.

Ez a fokuszálgatás jobbra balra meg másokhoz hasonlitgatni magunkat felesleges.

júl. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
22%
Na igen, mondjuk a jó öreg hála még segíthetne is.
júl. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
júl. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%

Én is szoktam így érezni van olyan aki engem végig szivatott a suliban és jobb élete van mint nekem. És szorongó is lettem valamiért.


Persze teszek érte hogy jobb legyen ezt tanácsolom neked is attól nem lesz jobb ha azt nézzük kinek milyen az élete.

júl. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
23%
"Panaszkodtam, hogy nincs cipőm, amíg nem találkoztam olyannal, akinek nincs lába."
júl. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%
Biztosan így van ez? A környezetemben van egy csomó olyan, aki csak vetíti, hogy mekkora májer, holott minden hó végén a számláin görcsöl, de a pl.: cigiről sem képes lemondani.
júl. 17. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!