Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az önvédelmi eszközök nem túl...

Az önvédelmi eszközök nem túl veszélyesek az emberre?

Figyelt kérdés

A paprika, vagy a gáz veszélyes. Súlyosan károsíthatja a szemet, a szájat, a tüdőt. Az illető károsodhat, és lehet, hogy meg sem gyógyul neki. A sokkolótól megállhat, vagy sérülhet a szíve.


Tudom, hogy az illető nem jó valaki. Valószínű szociopata, és veszélyes a társadalomra, agresszív, és elmebeteg. Tudnotok kell, hogy hasonlók között él, és valószínű egymástól is annyi bántást kapnak, hogy el sem hinnétek, és valószínű sokkal több bántást kap másoktól is. A korlátozott lehetőségei, vagy ha soha nem kapott jót senkitől, az még rosszabb.


Kitaláltam egy olyan eszközt, ami nem veszélyes. Egy olyan folyadékot lő ki, ami nem veszélyes egyáltalán. Nem mérgező, nincs semmi veszélyes hatása, akár meg is lehetne inni. De amikor a szembe megy, akkor 30 másodpercre elveszi az ember látását, és csak fényeket lát. Utána a látás maradéktalanul visszajön. Ezalatt az áldozat el tud menekülni.


A paprikát valaki bírja, lehet, hogy nem is lesz hatásos.


De ennél akármilyen erős is az illető, ártalmatlanítja, nem fog tudni mit tenni, nem látja az áldozatát. Utána visszajön a látása. Fényeket látni fog, nagyjából tudni fogja, hogy hol van a ház, vagy hogy mit csináljon, mert nem lenne jó, ha azt hinné, hogy megvakult, vagy hogy olyan helyre menjen, ahol megsérül. Nem csíp, és nem is sérül semmi. Allergia sem lehet, és a sima folyadék kimenne a szemből, és nem károsítana semmit. Ez a leghatékonyabb, és legkevésbé rossz módja, hogy hatástalanítsanak egy bűnözőt. Nem lesz baj, nem sérül senki.


szept. 4. 20:27
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
100%

#38

De érted, időt kell nyerned magadnak, hogy el tudj menekülni. Pont erre valók a taglalt eszközök. Amíg a retek küzd a paprikaspray hatásával, addig el tudsz futni és segítséget hívni. Pont erre van.

szept. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:

"Láthatóan vége a tanításnak, a többi kérdése alatt is felbukkant"


Gondolom délig volt tanítás, utána ebéd és jóllakott menzásunk meg is jelent amint visszakapta a telefonját.

szept. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a bőrön keresztül felszívódó, semmilyen mellékhatással nem járó ÁTMENETI VAKSÁGOT okozó csodaszer körülbelül olyan mintha azt mondanám, hogy feltalálnék egy szopogatós tablettát ami instant gyógyítja a rákot és még az íze is finom.
szept. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
100%

Még az illegális eszközök (pl. sokkoló) többsége sem veszélyes az emberek nagy részére, nem, hogy a gázsprayk. Engem fújtak már le rendőrségi könnygázzal, ahhoz képest a paprikaspray, amit önvédelemre vettem, gyakorlatilag mintha hagymát szeletelnék (magamat fújtam pofán, kíváncsi voltam, hatásos-e, nem az).

Szerencsére csak kétszer volt szerencsém utcai támadásban, de akkor nem válogattam az eszközökben. Úgy voltam vele, hogy inkább járok én a bíróságra, mint hogy anyám járjon a temetőbe.

szept. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 A kérdező kommentje:
Nagy felelőtlenség volt a paprikát magadra fújnod. Az, hogy rendőrségi könnygázzal is lefújtak, az borzasztó, dolog, ne csinálj ilyeneket, gondolom nem viselkedtél valami jól. Remélem nincs bajod, és tanultál a történtekből. Többet ne csinálj hülyeséget, rossz dolgot, gonoszságot.
szept. 5. 21:53
 46/54 anonim ***** válasza:
84%

Mikbe' vagy ember, nem bűnöző vagyok, csak kimentem tüntetni és oszlatták a tömeget. Magamat lefújni meg miért lenne felelőtlenség? Kíváncsi voltam, mennyire hatásos az önvédelmi célból beszerzett eszközöm. Pont akkor lettem volna magam iránt felelőtlen a történtek ismeretében, ha azzal a magabiztossággal járkálok az utcán, hogy nekem egy ú, de hatásos eszkör van a kezemben, aztán jött volna a pofáraesés, mikor a rabló/erőszakoló kiröhög.

Egy szúnyogrisztó spray jobban fullaszt, mint az a szar.

Egyébként még mindig érdekel, mit tartasz hülyeségnek, gonoszságnak, rossz dolognak. Hogy kimentem tüntetni, valami ellen, vagy épp valakik mellett? Hogy ki mertem menni egyedül az utcára? (fényes nappal támadtak meg, és semmivel nem provokáltam ki). Őszintén, ha lefújom bármivel a támadót, és asztmás rohamot kap, így járt, gondolt volna erre azelőtt, hogy nekiáll járókelőket kipakoltatni.

szept. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 A kérdező kommentje:
Senki ne próbálja ki a paprikát, vagy a gázt. Nagyon veszélyesek. Ha meg megtámadnak, nem szabad megölni a támadót, csak ártalmatlanítani. A többiek mást mondanak, de Isten látja őket, és a rosszindulatukat.
szept. 6. 14:45
 48/54 anonim ***** válasza:
100%

#47

Nem fogod megölni paprikaspray-vel.

szept. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
100%

"Ha meg megtámadnak, nem szabad megölni a támadót, csak ártalmatlanítani. A többiek mást mondanak, de Isten látja őket, és a rosszindulatukat."


Feltehetnél egy fotót magadról... csakis azért, hogyha egyszer azt látom az utcán, hogy épp megtámadtak és segítségért kiabálsz, nehogy eszembe jusson segíteni. Csak mosolyogva visszakiabáljam neked ezeket a szavakat, és fütyörészve továbbsétáljak.

szept. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 A kérdező kommentje:

A paprika valakire sokkal rosszabb hatással van.


A gáz még rosszabb tud lenni. Lehet valakinek kevésbé az, mivel ahogy mondták, talán nem a legtöményebbet használják. Ez esetben egy tömény paprika sokkal veszélyesebb lehet.


A cél a támadó ártalmatlanítása, nem a sérülésokozás.

szept. 6. 18:10
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!