Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a bajotok a “fiatalokkal”?

Ignis Subdialis kérdése:

Mi a bajotok a “fiatalokkal”?

Figyelt kérdés

Általánosságban kérdezem bármely korosztálytól, hogy van-e olyan nála fiatalabb generáció, amit kritikusabb szemmel néz, esetleg egyenesen bosszantja vagy érthetetlen számára.

Mik zavarnak benne?

Melyik évtizedben születtél?



szept. 3. 02:48
1 2
 11/16 Metionin ***** válasza:
76%
Engem csak a kisgyerekek idegesítenek, meg általában a boomerek. A sima nálam fiatalabb emberkéknél egyénfüggő, hogy idegesítenek-e, a személyiségükön múlik, nem a generációjukon.
szept. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%

40+ vagyok.


Próbáltam valamit találni, de nem sikerült, nincs olyan bajom a fiatalokkal, ami más korosztályokban nincs meg. Talán azon is múlik, hogy normális emberek vesznek körül.


De ha muszáj egyet mondani, az az, hogy a tömegközlekedésen nem veszik le a hátizsákjukat. Az idősek sem nagyon, de sokkal több fiatalon van hátizsák, ezért náluk szembetűnőbb :)

szept. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
50%
1967-ben született férfi vagyok, de nekem semmi problémám velük!
szept. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

2000-ben születtem.

Nekem nem konkrét korosztállyal, hanem konkrét jelenségekkel van gondom. Ilyen például az, hogy teljesen elfogadott dolog lett akár éjjel is úgy császkálni az utcákon, hogy teljes hangerőn bömböl valamilyen "zene" a hangszóróból, vagy a telefonból. De ugyanez csak kihangosított telefonálással is végtelenül tiszteletlen és érzéketlen szokás szerintem. Főleg tömegközlekedésen, meg ugye éjjel.

Ahogy az is, amikor egyedül mész a járdán, de szembe jön veled vagy két fő, vagy egy komplett csapat, és nem fértek el. De a nagyobb bagázsból senkinek nincsen annyi sütnivalója, hogy egy pillanatra arrébb lépjen, hogy mindenki rendesen elférjen a járdán. Aztán ki vannak akadva, ha megállok, hogy jelezzem, nem én megyek félre.

Vagy, mikor valaki úgy beszél, hogy szinte minden 3. szava vagy valamilyen káromkodás, vagy ilyen "tesa" szintű odamondás. Szerintem végtelenül igénytelen és erőltetett dolog.

Vagy, mikor valaki úgy gyújt rá tömegben, hogy nem megy arrébb és közénk fújja a füstöt, tehát nincs a többiekre tekintettel.

szept. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
77%

#14 Ezt a bömböltetett zenehallgatást a közösségi tereinken, "felnőttes" emberektől, ezt én sem értem. Pontosabban értem, hogy pszichésen sérültek az ilyenek, mert szándékosan zavarnak, nem hagynak békén másokat a viselkedésükkel.

Mert mondjuk egy zárt disco-ban, még oké, így szórakoztatják magukat egyesek, de pl egy strandon, lerakni egy kisebb hordó méretű hangsugárzót és üvöltetni a totál igénytelen, monoton, hulladék csörömpölésüket és ezzel tönkretenni mások pihenését, kikapcsolódását, ez a legdurvább bunkóság, illetlenség, szerintem.

A végtelen önzésükről, önzőségükről szól, hogy én jól akarom érezni magam, a többiek meg le vannak sza.... Mintha megragadtak volna ezek a totális egocentrikus csecsemőállapotukban. Tragikus ezt látni fiatal felnőttektől.

szept. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Senior Séf ***** válasza:
74%
Mi a bajom velük? Minden, ami az ő korukban bennem is megvolt. D
szept. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!