Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a bajotok a “fiatalokkal”?

Ignis Subdialis kérdése:

Mi a bajotok a “fiatalokkal”?

Figyelt kérdés

Általánosságban kérdezem bármely korosztálytól, hogy van-e olyan nála fiatalabb generáció, amit kritikusabb szemmel néz, esetleg egyenesen bosszantja vagy érthetetlen számára.

Mik zavarnak benne?

Melyik évtizedben születtél?



szept. 3. 02:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Középkorú férfi vagyok és meglepő módon, de sosem volt problémám a fiatalokkal. Megértem magam a tizenévesekkel is,sőt megkapom tőlük a tiszteletet spontán.

Talán azért, mert sosem néztem le senkit azért, mert fiatal és nem prédikáltam kioktatóan. Tudok a fiatalokkal beszélgetni, nagyokat nevetni. A technikában nagyon otthon vannak, ezért tisztelem őket :)

Sajnos a magam korosztályával jövök ki nehezen, sőt, sehogy. Keserű, irigy,sőt gonoszkodó emberek többsége ebből kerül ki. Ha nő, ha férfi.

szept. 3. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
Fogjuk rá, hogy én is fiatal vagyok... De valahogy nagyon nem bírom a tinisrácoknál ezt a bokáig érő nadrág, madárfészek haj divatot. Meg úgy általánosságban az egész kultúrát amit kiépítettek a mai fiatalság köré a többszázezer forint értékű sneaker cipőkkel, okostelefonnal stb. Az előző generáció még legalább focilabdás menő volt vagy videojátékos kocka volt vagy valami, de ezek futószalagon tömeggyártva jönnek és nem csinálnak semmit csak TikTokot görgetnek.
szept. 3. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

Csapatba verődve mennek, mint a csürhe. Az egész utat/járdát elfoglalják, nincsennek tekintettel a többi emberre. Azt hiszik majd átrepülnek felettük. Ha nem mégy le az útról akkor lazán neked jönnek és lesnek döbbenten. Véletlenül se fut át az agyukon hogy ők mennek hárman egymás mellett és pár másodpercre lehúzódhattak volna.


A buszon a leszálló ajtóknál fetrengenek, mint a drogos csövesek. Rájuk kell ordítani/lépni, ha le akar szállni az ember. Legutóbb már úgy szóltam kb ötödik kérés után, hogy "keljél már fel a qrva anyádat mert felrúglak!!" mire nagy nehezen megemelkedett..kétszer szóltunk a sofőrnek hogy ne induljon el, mert van leszálló, csak nem tudunk leszállni.

Kedvencem még amikor befeszül az ajtóban, nem enged le és le kell lölni...

Annyi esze nincs hogy leengedné a leszállókat és visszaszállna utána. (Ezek általában 17-25 évesek, nem pici 5 évesek)


Csókolomoznak 25 évesen is. Teccccik tudni néni, bácsi, ez az illedelmes. Nem a jó napot, jó reggelt, ön/maga. A 25 évesnek a másik, ismeretlen, fiatalabbnak kinéző 25 éves is néni.

Nálunk már oviban mondták, hogy nem illik így beszélni.


Pici gyerekekben meg azt utálom, hogy agyatlanul futkároznak. Nekem futottak már nem egyszer, és elvárnák a szülők hogy én kérjek elnézést. Ha megkérdezem, mi van ha a kocsi csapja el, akkor csak les mint a birka. Nem kellene gyereket vállalni ha nem bír utána csoszogni, vagy tegyen rá pórázt a saját élete érdekében.


29 vagyok.

szept. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%
Nekem csak annyi, hogy sokan életképtelenek. Nem tudnak kommunikálni, kérni, megfogalmazni egy problémát, mindig mindenki mástól várják a megoldást. A Z-generáció ilyen főleg. Tisztelet a kivételnek.
szept. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem kollektíven a fiatalokkal van bajom, inkább bizonyos jelenségekkel, amik most teljesen elfogadottá váltak. Pl az utcán hangosan zenehallgatás, szerintem ez kifejezetten tahó szokás. Vagy a másik, az a telefonfóbia sokaknál (ez az én generációmnál is jelen van sajnos), nem lehet felhívni embereket, mert egyszerűen nem hajlandók felvenni a telefont, helyette irogatnak, és általában nem azért, mert olyan helyen vannak, ahol ez problémás, hanem mert csak. Így amit két percben el lehetne intézni, az egy félórás írogatás oda vissza, ami egyszerre foglalja le a szemem és a kezem. Persze vannak dolgok, amik praktikusabbak írásban, de nem minden és nem mindig.


Nagyjából ez a két dolog van, ami bosszant, de nyilván ezek sem mindenkire igazak a tízen- huszonéves korosztályban

szept. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Ugyan annyi mint a többi emberrel. Àltalànossàgban utàlom az embereket ugyan azon okok miatt. Ezt leszàmítva kimondottan a fiatalokkal nincs problémám. Max annyi, hogy olyan dolgokat védenek sokszor foggal-körömmel, ami nekik is rossz, csak azért mert abban nőttek fel és nem tudjàk hogy nekünk jobb volt és ők is jobbat érdemelnek.
szept. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
Például miért kezdik majdnem minden mondatukat a "keci" szóval? Azt gondolják, ettől menők? Pedig nagyon gáz.
szept. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%
Én nagyon szeretem a fiatalokat! Kíváncsi vagyok rájuk.
szept. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a falunkban túlságosan elszaporodtak a tiszteletlen c kölkök. Kádár alatt egy-két család volt csak a faluban, alig lehetett észrevenni őket, most meg az utcáinkon, útjainkon, stb játszák az eszüket. Utálom a kultúrájukat, de sajnos el kell viselnem őket. Ezek mérgezik a többi fiatalt is. Nem tudom, hogy hová fog ez vezetni nálunk, de az USA-ban a feketék és a fehérek elég véres összecsapásokat rendeztek anno.

A többi fiatal meg olyan, mint a szüleik. Vannak rendes, normális fiatalok, meg hülyék, pont mint a szüleik. A szülői mintáknak kellene jóknak lenni. Kevés piálás, cigizés, stb, több sport és minőségibb kultúrafogyasztás. Sajnos elég rossz az ételeink minősége is, ezért sok a beteg fiatal. A médiából meg a kulturális szenny ömlik rájuk.

Nem jó a helyzetük, de nem csak ők tehetnek róla.

szept. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%

"Nekem csak annyi, hogy sokan életképtelenek. Nem tudnak kommunikálni, kérni, megfogalmazni egy problémát, mindig mindenki mástól várják a megoldást. A Z-generáció ilyen főleg."


Nem ők tehetnek róla.

szept. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!