Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » MBTI típusokkal kinek mi a...

MBTI típusokkal kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés onnan ered, hogy kollégák kitöltették velem ezt a tesztet. Megcsináltam, meg lett az eredmény és ennyi. Úgy voltam vele, hogy ezek csak általánosítások és nem lehet őket komolyan venni. A környezetemben tudom az emberek típusát és kíváncsiságból kicsit elolvastam a jegyeiket, hogy melyik típus hogyan gondolkodik, mi érdekli meg ilyen alap dolgokat és arra jöttem rá, hogy ezek a típusok valóban léteznek. Mindenkit be lehet rakni egybe és rengeteg dolog igaz rá, vagyis a legtöbb. Persze 16 típusba nehéz ennyi különböző embert besorolni, de a leírások minimum 90%-a igaz lesz rá. Mivel csak 16 van ezért ezek eléggé eltérőek.

Természetesen nem veszem ezt szentírásnak, és nem is akarom belelátni.

És még a kompatibilitás a típusok között is megmutatkozik, legalábbis a munkában. Akiktől az én típusom nagyon eltérő azokkal az emberekkel soha nem voltam túlságosan jóban, párral még gyakori veszekedések is voltak/vannak. És fordítva is igaz, hogy szinte az összes barátom olyan, akivel papíralapján kijövök. Ezt egészen biztosan nem képzeltem bele, mert a kapcsolatokban nem változott semmi.



aug. 24. 01:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Amúgy nem az INFJ a legritkább típus. Abból elég sok van. Az ENTJ a legritkább.
aug. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
24%
#11 Statisztikák alapján az INFJ a legritkább, de amúgy INFJ-ből ismerek a legtöbbet. (Perpill 8 embert tudok felsorolni aki hozzám vagy ismerősömhöz közel áll és INFJ. ENTJ-ből 2-t ismerek.)
aug. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
47%

Többféle ilyen személyiségtípus teszt létezik, amelynek végeredménye egy MBTI típus lesz.

1. A dimenziós: Ez az a teszt, amely 4-5 féle spektrumban próbál elhelyezni, ez az extrovertált-introvertált, intuitív-realista, logikai-érzelmi beállítottságú és a tervező-spontán.

2. A kognitív funkciók: Ebben is négyféle kategóriában állapítják meg a személyiségtípust: Ne-Ni (intuíció funkciók); Se-Si (érzékelés funkciók); Te-Ti (logikai gondolkodás funckiók); Fe-Fi (érzelem funkciók). Mindegyik típusnak van egy sorrendje, az introvertált sorrend: I funkció-E funkció-I funckió-E funkció. Extrovertált-introvertált sorrend: E funkció-I funckió-E funkció-I funckió.

3. Találtam egy olyan oldalt, amely ezt teljesen máshogy nézi, az aLBoP (a Little Bit of Personality). Itt az agyad információbeszerző és tevékenység funkcióit vizsgálják. Nincsen ingyenes tesztjük, azt meg kell venni, de ha alaposan megismertük annak lényegét, akkor magunkat is be tudjuk sorolni valahová.

Én a dimenzióknál ESFJ vagyok, kognitív funkcióknál vagy ESFJ vagy ISFJ, amit én állapítottam meg az aLBoP-nál, ESFP volt.

aug. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!