Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » MBTI típusokkal kinek mi a...

MBTI típusokkal kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés onnan ered, hogy kollégák kitöltették velem ezt a tesztet. Megcsináltam, meg lett az eredmény és ennyi. Úgy voltam vele, hogy ezek csak általánosítások és nem lehet őket komolyan venni. A környezetemben tudom az emberek típusát és kíváncsiságból kicsit elolvastam a jegyeiket, hogy melyik típus hogyan gondolkodik, mi érdekli meg ilyen alap dolgokat és arra jöttem rá, hogy ezek a típusok valóban léteznek. Mindenkit be lehet rakni egybe és rengeteg dolog igaz rá, vagyis a legtöbb. Persze 16 típusba nehéz ennyi különböző embert besorolni, de a leírások minimum 90%-a igaz lesz rá. Mivel csak 16 van ezért ezek eléggé eltérőek.

Természetesen nem veszem ezt szentírásnak, és nem is akarom belelátni.

És még a kompatibilitás a típusok között is megmutatkozik, legalábbis a munkában. Akiktől az én típusom nagyon eltérő azokkal az emberekkel soha nem voltam túlságosan jóban, párral még gyakori veszekedések is voltak/vannak. És fordítva is igaz, hogy szinte az összes barátom olyan, akivel papíralapján kijövök. Ezt egészen biztosan nem képzeltem bele, mert a kapcsolatokban nem változott semmi.



aug. 24. 01:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ezt semmilyen szentírásnak venni. Ez a teszt arra jó, hogy mondjuk egy munkahelyi környezetben jobban megértsék a kollégák, hogy a többi kolléga milyen motivációk mentén, minkén, és miért máshogy működik, mint ők, miket gondol fontosnak, miket nem, ezáltal pl. toleránsabbá, empatikusabba válhatnak, ha értik, hogy nem minden embernek ugyan azok az elveik, motivációik, stb. A kérdések a tesztben pont olyan dolgokra kérdeznek rá, amik alapján meg lehet mondani, hogy valaki a morális elveit helyezi előtérbe a szabályok követésével szemben, vagy nem, feszélyezett e nagyobb, ismeretlen társaságban, vagy könnyen barátkozik stb.. aztán ezekre sokszor, sokféle formában feltesz kérdéseket, ebből elég jól össze lehet állítani alapkarakterisztikák leírását...
aug. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én csak a mémek miatt vagyok benne valamilyen szinten a közösségben mert azok baromi viccesek xd

Amúgy nyilván nem lehet teljes személyiségeket leírni néhány jellemzőbb tulajdonság alapján. Nem kell komolyan venni.

aug. 24. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%

Az a durva hogy itt mindig azt olvasom hogy INFJ vagyok, holott az a legritkább típus! :)


Úgy látszik ez a különc, szociálisan érzékeny, megnemértett zsenik és igazságosztók gyűjtőhelye! :)

aug. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Ezek a típusok sokkal jobban leírják az embereket mint mondjuk a csillagjegyek, de nyilván tökéletesen nem fogják, mert általánosítás lényegében ez is.
aug. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De a csillagjegyek teljesen hülyeségek.
aug. 24. 10:41
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

Figyelj, az MBTI - a csillagjegyekkel ellentétben - pszichológusok által kifejlesztett személyiségtipológia. Nem ad tökéletesen pontos képet - hisz a személyiségbe beletartozik a nevelés, a traumák, a személyiségfejlődés, a környezeti behatások, a genetika stb stb stb, még akkor se adna pontos képet, ha az összes hitelesebb személyiségtesztet kombinálnánk -, de egy körülbelül pontos képet ad. Adottak a kognitív funkciók, adott a négy betű. Én ENTP vagyok és magamon kívül egy ENTP-t ismerek és vannak erőteljesen közös tulajdonságaink egymással és az ENTP-kkel is, de mégis alapszinten különbözünk egymástól.

Egy szó, mint száz, az MBTI a legtöbb személyiségteszttel és az asztrológiával ellentétben értelmes dolog, van alapja és értelme, de pontos képet nem ad és erre építeni pedig felesleges, mert minden ember más. (Előző és jelenlegi barátnőm is INFJ volt, és bár rengeteg dologban hasonlítanak, ég és föld köztük).

aug. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Segít megérteni a különbségeket az emberek között. A miértekre ad választ,hogy mi alapján érzékeled,dolgozod fel a világot körülötted. Intuíció,megérzés a döntéseid alapja,vagy a szigorú racionalitás. Máshol vannak a hangsúlyok,más számít értéknek,más motivál. Nem jobb,vagy rosszabb,más. Elég pontos a személyiség meghatározásában,önismeret fejlesztésre kíváló. Megérted,hogy miért vagy különc,ha az vagy,megmagyarázza,hogy miért nem tudsz szót érteni bizonyos emberekkel. Egy buli,ahol csak jól kell magad érezni,miért megterhelõ számodra,miközben mindenki mulat. Van akit feltölt,és van aki kimerül,a háta közepére sem kívánja. Jung rátalált valamire. Mayers-Bricks meg kidolgozta. Hasznos,ha valóban érdekel az ember és motivációi.
aug. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

A CIA is használja az MBTIt, bár nem ezt a kis tesztet toltogetik ki.


Elég nagy tanulság levonható belőle, nekem sokat segített az eletemen. És másén is segítettem vele. Persze, sok kezdő csak elolvassa ami az oldalon van felszínes anyag és azt hiszi ó mekkora hülyeség, mintha azok is tényként lennének leírva. Ez egy komoly és komplex terület, de a mély anyagok angolul érhetők el.


Sok ember meg nem is ismeri fel több ember között sem a különbséget annyira hogy felfogja, hogy létezhet ilyesmi.

aug. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Tud hasznos lenni, főleg az emberi kapcsolatok terén, illetve a munkahely világában is, mivel segít megérteni bizonyos dolgokat (prioritások, érzelmi világ, kapcsolódások más emberekkel, munkamorál stb.) és segít abban is, hogy fejleszthessünk magunkat.

Viszont nem is mindent kell onnan készpénznek venni. És szerintem az sem jó irány, amit egyik volt szaktársam csinált; valamiben bakizott, vállat vont, majd azt mondta "xxxx vagyok, ez már csak ilyen". (nem emlékszem már, konkrétan melyik típusba tartozott)

aug. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A tesztek félrevezetőek

Kognitív funkciókat tanilmanyozd. Sokkan meg úgy is félre tippozaljak maguk mert vágy vezérelten állnak hozzá.

Volt hogy estp és esfj beszélte magának hogy INFJ mert az a menő(nagyon nem)és agresszíven neki mentek másoknak a típusúk miatt. Az egyik legnagyobb magyar MBTI közösségben.

Bőven ad alapot ez is az emberi baromságra



Nem pszichológusok fejlesztették ki és a szakma nem ismeri.

C.G.Jung lélektani típusok című műve alapján hozták létre lelkes rajongok

aug. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!