Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik személyiség típus vagyok?

Melyik személyiség típus vagyok?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 3 év alatt 3-szor töltöttem ki de különböző eredményeket kaptam. Legelőször infj utána intj most pedig intp. Melyik lehet a valós? Légyszi segítsetek rájönni

júl. 1. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Mikor ilyen, mikor olyan.
júl. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is kb így, ebben a sorrendben váltakoztak az évek alatt. Fura.
júl. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tanulmányozd a kognitív funkciókat, amik az alapjai az MBTI-nek. Az alapján egyértelmű lesz.

A teszteket inkább útmutatóként kell használni, közel sem pontosak. (Főleg a 16personalities, az egy kalap **). Ez a három típus pl. gyökeresen más, tehát ha megnézed a funkciókat, nem igazán lehet őket összekeverni…

Ha elakadsz, szívesen segítek egyébként.

júl. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Az MBTI típus nem tud megváltozni soha, pláne nem 3 év leforgása alatt háromszor.

Azért (is) jött ki 3 külön eredmény, mert nem jó az önismereted / nem számtál elég időt vagy figyelmet a kitöltésre, és leginkább azért, mert, ahogy a #3-mas is írja, ez inkább csak útmutató, nem hiteles.

Ha érdekelnek könyvek a kognitív funkciókról, akkor szívesen küldök 1-2 címet priviben.

júl. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan azt már mások is említették, a kognitív funkcióid megállapítása a legfontosabb. Erre sokan javasolják a Sakinorva tesztet, ami elérhető magyarul is.

Az INFJ kognitív funkciói:

Ni-perspektíva

Fe-harmónia

Ti-logika

Se-érzékszervi élmény.

Az INTJ kognitív funkciói:

Ni-perspektíva

Te-hatékonyság

Fi-önazonosság

Se-érzékszervi élmény.

Az INTP kognitív funkciói:

Ti-logika

Ne-felfedezés

Si-memória

Fe-harmónia.

Fontos, hogy ezek csak kulcsszavak, ezek a kognitív funkciók sokkal többet jelentenek ennél, amit leírtam. Az 1. kognitív funkció a hős, a legnagyobb erősség; a 2. a szülő, a második legnagyobb erősség; a 3. a gyermek, a második legnagyobb gyengeség és a 4. A törekvő, a legnagyobb gyengeség.

Pár embernél nem pontosan ugyanúgy vannak a kognitív funkciói, mint a legvalószínűbb MBTI típusa,de mindenképp azt kell nézni, ami a legvalószínűbb.

Remélem, ezzel tudtam segíteni.

júl. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%

A betűjelek csak a végeredményt mutatják, pl. az INFJ és az INTJ között ugye az F (feeling) és a T (thinking) a különbség. A teszt kitöltésénél mutatja is, hogy melyik hány százalék (nálam pl. mindig kb. 50% körül alakulnak, tehát érzelmes is vagyok és tudatos is). A gyakorlatban abba a betűbe fog besorolni, amelyik éppen 51%-os lett, viszont ez majdnem, hogy lényegtelen, inkább úgy kell magadra gondolni, hogy a kettő határán vagy.


Plusz idővel ezek a személyiségjegyek változhatnak is, ahogy az ember fejlődik.

tegnapelőtt 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Honnan tudhatnánk hiszen nem ismerünk és nem mondtál semmit magadról? :-)


Valóban a kognitív funkciókat kell tanulmányozni a tesztek nem mérvadóak.

Bár ismerek olyanokat akik évek óta tanulmányozzák a kognitív funkciókat napi szinten, mégis benèznek egy ESTP-t INFJ-nek mert a barátjuk és akkor nyilván valami über N típusúnak kell lennie, akkár csak nekik.


INFJ F/48

tegnap 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!