Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ugye nem csak engem zavar, ha...

Ugye nem csak engem zavar, ha “alul” maradok egy vitában?

Figyelt kérdés
A kérdést azt ihlette hogy a mai napon összevesztem egy hülyegyerekkel, és bár én is be tudtam szólni neki, úgy érzem alul maradtam a veszekedésben. Tudom hogy igazából teljesen jelentéktelen ez, és az illető primitívségét tekintve úgyis ő áll vesztésre az életben, vagy legalábbis remélem ezt, mindenesetre a lényeg az hogy ez eléggé felcseszett nem tagadom. Nyugtassatok meg, titeket is idegesít ez?

aug. 23. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Sok embert zavar, és ennek nagyrészt az az oka, hogy a közoktatásban nem tanítanak a gyerekeknek vitakultúrát. Emiatt a legtöbben azt hiszik, hogy a vita egyrészt abból áll, hogy odavágsz mindenfélét a másiknak és személyeskedsz, másrészt hogy a vita lényege az, hogy ráerőltesd a saját igazadat a másik félre. A kérdésed alapján ez rád is pontosan így igaz. Valójában viszont az a jó vita, amiben érveket mondunk egymásnak, nem megy át személyeskedésbe és a végén mindkét fél úgy jön ki belőle, hogy elgondolkodik azon, amiket a másik embertől hallott és fejlődik a világlátása.
aug. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Rájöttem rosszul fogalmaztam, ez nem vita volt csak egy veszekedés egy hülye gyerekkel hülyeségeken. Nem egymás véleményét akartuk megváltoztatni, bocs az elírásért.
aug. 23. 19:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem csak te vagy így, szar érzés...
aug. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Senior Séf ***** válasza:
Tény,hogy az egónkat fel tudja piszkálni, de nem érdemes rugózni rajta.
aug. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Van egy rokonom, aki elmondása szerint imád vitatkozni.

Főleg ha tudja, neki lesz igaza, és ő kerül ki győztesen.

Na múltkor belém is állt.

Amire nem figyelt, hogy mindezt itt náluk művelte.

Szépen elküldtem, és kértem, ide többet ne jöjjön.

Azóta se kerestem.

De már mondott olyanokat, hogy nagyon megbánta, és bunkó volt, meg bár visszacsinálhatná...


Szóval aki azt hiszi, nyert egy vitában, valójában mindig hatalmasat veszít.

aug. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerencsere nem erdekel szinte senki velemenye, igy le se nagyon allok vitazni. Ha tovabb nyomja raszolok, hogy alljonble vagy dobja fel a kezet ha nem bir magaval 🤷‍♂️
aug. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Engem nem.

Elég ha tudom, hogy nekem van igazam, ugyebár okos enged...

Ám olyan témában vitába se szálok másokkal, amikhez nem értek.

aug. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!